przejdź do głównej treści strony

Co dobrego można zrobić w Szczecinie? – aktualne oferty wolontariatu

Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w chińczyka, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.

Przedstawiamy aktualne oferty wolontariatu w Szczecinie.

Nie zapominajcie zaglądać też na MAPA WOLONTARIATU oraz do grupy WOLONTARIAT W SZCZECINIE

W sprawie ofert wolontariatu prosimy o kontakt z Centrum Wolontariatu lub bezpośrednio z osobami podanymi do kontaktu w ofertach.

 

Oferty wolontariatu

W ramach programu Pierwsza Pomoc w Lekcjach szukamy wolontariuszy, którzy mogą pomóc uczniom w nadrobieniu zaległości z przedmiotów:

  • matematyka i chemia

Klaudiusz I klasa technikum

Dominika z III klasy gimnazjum

  • język niemiecki

Patryk z III klasy gimnazjum

Klaudia z I klasy technikum

Vanessa z I klasy technikum

  • język angielski

Vanessa z IV klasy szkoły podstawowej

Nikola z II lkasy gimnazjum

  • matematyka

Klaudiusz z VII klasy szkoły podstawowej

Ada z II klasy liceum

Adam IV klasa szkoły podstawowej – ogólne trudności ze wszystkimi przedmiotami.

Zajęcia odbywają się w naszej siedzibie => ul. Dworcowa 19/205 raz w tygodniu – 1 godz. zegarowa, dni i godziny do ustalenia z wolontariuszem.

 

Rodzina zastępcza o charakterze pogotowia opiekuńczego zajmuje się dziećmi zabranymi z niebezpiecznego otoczenia. Dzieci jest obecnie siedmoro i są w różnym wieku – od niemowlaka do 6-latka. Rolą placówki jest zapewnienie dzieciom podstawowych potrzeb oraz bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Placówka potrzebuje wsparcia wolontariuszy w zakresie opieki nad dziećmi w godzinach porannych (do 12:00).

 

Fundacja OtoJa działa na rzecz dzieci, młodzieży i innych osób – niepełnosprawnych, osieroconych i z rodzin ubogich; udziela pomocy domom dziecka, szpitalom i placówkom medycznym.

Fundacja szuka wolontariusza/wolontariuszki do pomocy przy prowadzeniu sekretariatu. W ramach wolontariatu oferuje mini wewnętrzne szkolenia oraz wystawia list referencyjny. Więcej informacji udziela Karolina Szwajcer pod adresem e-mail: szwajcer.fundacjaotoja@gmail.com

 

Jadłodzielnia Szczecin potrzebuje rąk do pracy! Można być ratownikiem żywności lub opiekunem Jadłodzielni. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 574 365 920 lub e-mail jadlodzielnia@onet.pl

 

Towarzystwo Walki z Kalectwem oddz. Szczecin poszukuje wolontariusza, który chciałby prowadzić zajęcia z języka angielskiego (ul. Wielkopolska) dla seniorów. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Magdaleną Matuszewską pod adresem e-mail: marketing.matuszewska@gmail.com

 

Oferty indywidualne

  • Pan Maciej porusza się na wózku inwalidzkim. Dd poniedziałku do piątku musi dotrzeć z Placu Rodła do miejscu stażu (Powstańców Wielkopolskich – Pomorzany). Potrzebuje pomocy i asekuracji wolontariusza w komunikacji miejskiej rano między godz. 7:00 a 70:30 i w powrocie ok. 15:00 z Pomorzan na Plac Rodła.
  • Pani Gabriela choruje na Alzheimera, na co dzień zajmuje się nią rodzina, opiekunka, a potrzebowałaby towarzystwa wolontariusza, który wyszedłby z nią na spacer, pograł chińczyka, porozmawiał. Pani Gabriela mieszka na Golęcinie (ok. ul. Pokoju i szpitala).

Polski Związek Niewidomych koło Prawobrzeże

  • Polski Związek Niewidomych koło Prawobrzeże poszukuje pilnie wolontariusza dla Łukasza (os. Bukowe). Łukasz ma dziecięce porażenie mózgowe i jest niewidomy. Zdarzają się rzadkie ataki padaczki. Pomoc polegałaby spędzeniu czasu, rozmowie. Łukasz jest bardzo kontaktowy, rozmowny, zadaje zagadki. Pani Alina (mama Łukasza) jest bardzo otwarta. Co do godzin to już zależy od wolontariusza. Wystarczy nawet godzina. Dla mamy to już jest wiele, mogłaby wtedy mieć chwilę dla siebie, poczytać lub wyjść z domu. Nie zostawi wolontariusza od razu z Łukaszem na sam. Łukasz i wolontariusz muszą się do siebie przyzwyczaić i trochę poznać. Po jakimś czasie jeśli będzie czuł się na siłach to wtedy dopiero Pani Alina będzie chciała wyjść chociaż na godzinę z domu.
  • Pani Wiesława (os. Słoneczne) jest osobą niedowidzącą, samotną, potrzebuje wolontariusza, który mógłby jej czasami poczytać i spędzić trochę czasu  
Autor:  Stowarzyszenie POLITES  

05.03.2018

© Urząd Miasta Szczecin