przejdź do głównej treści strony

Mikołajkowe działania „Bezdomni” przeprowadzone przez Wydział Prewencji KMP w Szczecinie

W Mikołajkowy poranek policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy udziale funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji, Strażników Miejskich oraz pracowników MOPR przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenia zjawiska bezdomności.

Na ulicach dużych miast może spotkać osoby bezdomne. Wśród osób nie posiadających miejsca zamieszkania natrafimy również na osoby żebrzące, które w ten sposób zbierają pieniądze na zakup alkoholu. Bezdomność w wielu przypadkach połączona jest właśnie z choroba alkoholową oraz wykluczeniem społecznym które jest wynikiem takiego sposobu życia. Zbliżający się okres zimowy to czas szczególnie wzmożonych wysiłków służb mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia i zdrowia osób pozostających w bezdomności.

Mundurowi w trakcie tych działań przeprowadzali kontrolę miejsc występowania osób bezdomnych, szczególnie w okolicach miejskich pustostanów, dużych centrów handlowych oraz ogrodów działkowych gdzie zjawisko to jest bardziej widoczne. Policjanci w trakcie rozmów i interwencji informowali osoby bezdomne o możliwościach wsparcia jakie mogą uzyskać nie tylko w związku z bezdomnością ale również z uwagi na często występujące u nich uzależnienie od alkoholu. W trakcie tych rozmów to właśnie alkohol był przez osoby bezdomne najczęściej wskazywany jako przyczyna ich trudnej sytuacji.

Tego typu działania są i będą prowadzone w dalszym ciągu szczególnie w okresie zimowym przez funkcjonariuszy KMP w Szczecinie.

asp. Michał Sroka

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

07.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin