przejdź do głównej treści strony

Działania „Bezdomni” przeprowadzone przez Wydział Prewencji KMP w Szczecinie

W czwartkowy poranek Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili działania prewencyjno–profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenia zjawiska bezdomności.

Każdego dnia na ulicach Szczecina można natknąć się na osoby bezdomne. Wśród tych osób spotykamy również osoby żebrzące, które w ten sposób zbierają pieniądze na zakup alkoholu. Bezdomność w wielu przypadkach połączona jest właśnie z choroba alkoholową oraz wykluczeniem społecznym które jest wynikiem takiego sposobu życia. Zbliżający się okres zimowy to czas szczególnie wzmożonych wysiłków służb mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia i zdrowia osób pozostających w bezdomności.

Mundurowi w trakcie tych działań przeprowadzali kontrolę miejsc występowania osób bezdomnych, szczególnie w okolicach miejskich pustostanów, dużych centrów handlowych oraz ogrodów działkowych gdzie zjawisko to jest bardziej widoczne. Policjanci w trakcie rozmów i interwencji informowali osoby bezdomne o możliwościach wsparcia jakie mogą uzyskać nie tylko w związku z bezdomnością ale również z uwagi na często występujące u nich uzależnienie od alkoholu. W trakcie tych rozmów to właśnie alkohol był przez osoby bezdomne najczęściej wskazywany jako przyczyna ich trudnej sytuacji.

Tego typu działania są i będą prowadzone w dalszym ciągu szczególnie w okresie zimowym przez funkcjonariuszy KMP w Szczecinie.

asp. Michał Sroka

Więcej informacji na stronie internetowej KMP w Szczecinie.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

18.11.2016

© Urząd Miasta Szczecin