przejdź do głównej treści strony

Bezpieczne ferie zimowe 2019 w Szczecinie

Za kilka dni rozpoczynają się ferie dla naszego województwa. Przygotowują się do nich nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i ich rodzice czy opiekunowie, ale również szczecińscy policjanci.

Funkcjonariusze szczecińskiej Policji jak co roku będą czuwać nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w naszym mieście. W tym czasie przeprowadzą liczne spotkania z młodzieżą, gdzie zostanie omówiona tematyka związana z prewencją kryminalną oraz bezpieczeństwem na drodze, i w czasie zabaw na świeżym powietrzu.

Policjanci będą również sprawdzać miejsca, w których sprzedawany jest alkohol przypominając, że sprzedaż wyrobów alkoholowych nieletnim i nietrzeźwym osobom jest niezgodna z prawem.

Ponadto mundurowi czuwać będą na bezpieczeństwem w rejonach akwenów wodnych, miejscach zorganizowanego wypoczynku oraz wszędzie tam, gdzie młodzież lubi spędzać czas wolny. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy znajdą się również rejony pubów i lokali rozrywkowych.

Dla policjantów szczecińskiej drogówki to okres wzmożonych działań. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem na drogach oraz płynnością ruchu, kontrolują stan techniczny autobusów przewożących dzieci do miejsc zimowego wypoczynku oraz rozmawiają o tym jak przygotować pojazd do podróży, przypominając o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, tak by każdy dotarł do celu. Mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę na drogach - o jazdę zgodną z przepisami, pamiętając jednocześnie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

Na pomoc policjantów mogą liczyć również organizatorzy zimowych wyjazdów dzieci i młodzieży oraz rodzice, którzy chcą by autokar, którym ich pociechy wyjeżdżają na zimowisko oraz kierowca zostali sprawdzeni przed wyjazdem.

Kontrolę taką przeprowadzą policjanci drogówki przy ul. Sambora. Zgłoszenia należy dokonać u funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pod numerami telefonu: 91 82 13 997 lub 91 82 13 033.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie mundurowych o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez funkcjonariuszy innych czynności.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

25.01.2019

© Urząd Miasta Szczecin