przejdź do głównej treści strony

Zacznij już planować obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

7 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Już teraz zapraszamy do włączenia się w obchody DBI 2017. Zachęcamy do podjęcia inicjatyw promujących temat bezpieczeństwa w sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w dowolnej formie: konferencji, wykładów, zajęć warsztatowych, pogadanek, pikników, przedstawień... itp. Wszelkie inicjatywy związane z DBI mogą być zgłaszane online do końca lutego 2017 r. poprzez formularz na stronie www.dbi.pl (formularz rejestracji inicjatyw dostępny jest TUTAJ).

Dla lokalnych organizatorów DBI, którzy zgłoszą swoją inicjatywę na stronie akcji oraz do końca marca 2017 r. prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji przygotowaliśmy konkurs z nagrodami (więcej szczegółów już wkrótce).

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 7 lutego 2017 r. Już wkrótce na stronie akcji pojawi się więcej informacji poświęconych temu wydarzeniu (m.in. program konferencji, formularz rejestracji na konferencję).

Więcej: www.dbi.pl

Autor:  saferinternet.pl 

28.11.2016

© Urząd Miasta Szczecin