przejdź do głównej treści strony

Inauguracja projektu "Bezpiecznie nad morzem"

O tym jak udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo oddechową informować będą w nadmorskich miejscowościach policjanci ze Szczecina. Inauguracja projektu "Bezpiecznie nad morzem", organizowanego przez Oddział Prewencji Policji w Szczecinie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, odbyła się 10 lipca w Mielnie.

„Bezpiecznie nad morzem” to program edukacyjno – promocyjny skierowany do mieszkańców regionu i turystów, odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże podczas wakacji. Jego głównym celem jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Projekt realizowany będzie w lipcu i sierpniu w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz w Świnoujściu. Zajęcia praktyczne z resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy prowadzone będą przez ratowników medycznych Zespołu Medycznego OPP w Szczecinie, a także przez policjantów przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każda osoba, która weźmie udział w ćwiczeniach otrzyma maseczkę do sztucznego oddychania wraz z instrukcją oraz jednorazowe rękawiczki. Uczestniczący w działaniach ratownicy WOPR przedstawiali zebranym turystom zasady korzystania z plaży i innych kąpielisk. W ślad za mundurowymi stanowczo zakazywali wchodzenia do wody w stanie nietrzeźwości. Zaprezentowali też symulację akcji ratowniczych, rozdawali ulotki oraz wakacyjne gadżety.

W inauguracji projektu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Burmistrz Miasta Mielno Pani Olga Roszak-Pezała, policjanci z OPP w Szczecinie, funkcjonariusze koszalińskiej komendy, ratownicy WOPR oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. W trakcie przedsięwzięcia policjanci przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Tłumaczyli między innymi to, jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi. Posiłkując się konkretnymi przykładami zdarzeń zanotowanych w Mielnie zwracali uwagę turystów na to, że sami muszą zadbać o własne bezpieczeństwo i swoich najbliższych.

Autor:  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 

17.07.2018

© Urząd Miasta Szczecin