przejdź do głównej treści strony

Strzeżonego sąsiad strzeże – przedświąteczne działania szczecińskiej Policji

Szczecińscy Policjanci w dalszym ciągu prowadzą akcję profilaktyczną pn. „Strzeżonego sąsiad strzeże” w ramach której, mieszkańcy miasta informowani są w jaki sposób zabezpieczyć swoje mieszkania i domy przed włamaniem bądź kradzieżą. Działania mają na celu uruchomić również tzw. czujność sąsiedzką, która może skutecznie zapobiec tego typu zdarzeniom.

Komenda Miejska Policji w Szczecinie od ponad dwóch lat prowadzi akcję profilaktyczną pn. „strzeżonego sąsiad strzeże”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Szczecina. W trakcie działań przekazywana jest wiedza o sposobach zapobiegania przestępczości a zwłaszcza o tym, jak zabezpieczyć mieszkania i domy przed włamaniami i kradzieżami.

Akcja ma na celu skłonić mieszkańców do większej dbałości o własne mienie i reagowanie na sytuacje niebezpieczne. Działanie powinno również zwrócić naszą uwagę na to jak ważny jest czujny sąsiad, który skutecznie może zapobiec tego typu zdarzeniom. Jest to szczególnie ważne w trakcie świąt, kiedy to opuszczamy nasze mieszkania udając się do naszych rodzin i znajomych.

W ramach akcji rozprowadzane są materiały profilaktyczne, które przekazywane są mieszkańcom podczas spotkań edukacyjnych, działań przy centrach handlowych oraz sklepach z materiałami budowlanymi. Informacje te rozwieszane są również na tablicach ogłoszeń za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych, rad osiedla, wspólnot mieszkaniowych oraz innych zarządców budynków mieszkalnych.

 

Sąsiedzie pamiętaj !

Widzisz coś niepokojącego?

Poinformuj nas.

Jutro włamywacz może przyjść do Ciebie.

997/112

 

st. asp. Michał Sroka/ZKS KMP

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

20.12.2018

© Urząd Miasta Szczecin