przejdź do głównej treści strony

Nowoczesność i ekologia

Szczecińskie TBS realizuje szereg inwestycji, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w mieście. Spółka prowadzi obecnie prace w kilkunastu budynkach w centrum Szczecina. Likwiduje stare, nieekologiczne piece, podłącza budynki do sieci miejskiej i przeprowadza termomodernizację. To wszystko przy wsparciu pochodzącym z programu Kawka
Ogólnopolski Program Kawka to przede wszystkim poprawa jakości powietrza w mieście, osiągana poprzez konkretne działania tj. zmiana starego źródła ciepła na ekologiczne, termomodernizację czyli wymianę okien, drzwi oraz ocieplenie ścian i stropów. Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje już kolejną edycję Programu Kawka. Obecnie trwają prace w 13 budynkach, będących własnością Szczecińskiego TBS lub zarządzanych przez spółkę. Roboty są prowadzone m. in. : przy ulicy Bogusława 10, 11, 12, przy ul. Chodkiewicza 10, Królowej Jadwigi 40 i Boh. Getta Warszawskiego 18 , 15.
Większość prac jest w końcowej fazie realizacji, niektóre będą finalizowane w pierwszym kwartale przyszłego roku. Część już została zakończona np. przy al. Wojska Polskiego 36, gdzie zmieniono sposób ogrzewania na miejskie oraz przeprowadzono termomodernizację.
Łączne koszty przewidziane na realizację tych działań w ramach Programu Kawka wynoszą blisko 6, 8 mln zł, w tym blisko połowa pochodzi z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

15.12.2017

© Urząd Miasta Szczecin