przejdź do głównej treści strony

Działania szczecińskich wodniaków

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci Referatu Wodnego WP KMP w Szczecinie przeprowadzili w miniony weekend wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami Szczecińskiego WOPR kontrolowali szlaki wodne, jednostki pływające pod kątem wyposażenia na łodziach oraz trzeźwości sterników. Szczegółowej kontroli poddano zarówno kąpieliska miejskie jak i tzw. „dzikie” kąpieliska, bez zabezpieczenia ratowniczego, gdzie niestety wypoczywa wciąż wielu mieszkańców naszego miasta.

W czasie kontroli trzeźwości, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę ujawniono dwie osoby nietrzeźwe na łodziach wiosłowych. W myśl art. 35 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, mężczyźni otrzymali mandaty oraz zostali odholowani do brzegu aby nie stwarzali zagrożenia.

Nie zabrakło również działań profilaktycznych. Uświadamiano młodzież i dorosłych, że nie tylko duże akweny mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Zagrożenie mogą stanowić również oczka wodne w przydomowych ogródkach, czy też niewielkie osiedlowe stawy, gdzie nasze pociechy pozostawione bez opieki, mogą ulec wypadkom utonięcia.

Policjanci zwracali uwagę także na osoby wypożyczające sprzęt pływający, w szczególności na stan trzeźwości osób korzystających z tego sprzętu.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

19.07.2017

© Urząd Miasta Szczecin