Aktualności Publikacje RSS Newsletter Bezpieczna sieć Bezpieczny konsument Wiesz co jesz? Sztuka przetrwania Ochrona danych osobowych Pomoc dla bezdomnych Multimedia Serwis mapowy Hot Spot Szczecińskie Cmentarze

Aktualności

Wyróżnienie dla szczecińskiego policjanta

Wczoraj Prezydenta Miasta Szczecina Piotr Krzystek wyróżnił policjanta pełniącego na co dzień służbę w Komisariacie Szczecin Nad Odrą. W czasie spotkania sierż. szt. Jarosław Szuba wraz z szefem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. insp. Piotrem Makuchem rozmawiali m.in. o policyjnej pracy.

Sierż. szt. Jarosław Szuba z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Wielokrotnie niósł pomoc osobom potrzebującym w tym: dzieciom, osobom starszym i schorowanym.

Kilka tygodni temu m.in. ewakuował oraz udzielał pomocy medycznej starszemu mężczyźnie, który omdlał w swoim mieszkaniu w momencie gdy wybuchł pożar. Potem opiekował się poszkodowanym do momentu przejęcia go przez pogotowie.
Jarosław Szuba swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami dzieli się z mundurowymi z jego jednostki oraz z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizuje cyklicznie szkolenia dla funkcjonariuszy, podczas których szkoli ich z pomocy przedmedycznej i ratownictwa.

ZP KWP w Szczecinie

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 
11.04.2017


  •  

  •  

  •