przejdź do głównej treści strony

Wyróżnienie dla szczecińskiego policjanta

Wczoraj Prezydenta Miasta Szczecina Piotr Krzystek wyróżnił policjanta pełniącego na co dzień służbę w Komisariacie Szczecin Nad Odrą. W czasie spotkania sierż. szt. Jarosław Szuba wraz z szefem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. insp. Piotrem Makuchem rozmawiali m.in. o policyjnej pracy.

Sierż. szt. Jarosław Szuba z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Wielokrotnie niósł pomoc osobom potrzebującym w tym: dzieciom, osobom starszym i schorowanym.

Kilka tygodni temu m.in. ewakuował oraz udzielał pomocy medycznej starszemu mężczyźnie, który omdlał w swoim mieszkaniu w momencie gdy wybuchł pożar. Potem opiekował się poszkodowanym do momentu przejęcia go przez pogotowie.
Jarosław Szuba swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami dzieli się z mundurowymi z jego jednostki oraz z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizuje cyklicznie szkolenia dla funkcjonariuszy, podczas których szkoli ich z pomocy przedmedycznej i ratownictwa.

ZP KWP w Szczecinie

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

11.04.2017

© Urząd Miasta Szczecin