przejdź do głównej treści strony

Dzień Otwarty w NFZ

W ramach Dnia Otwartego pod hasłem „Cukier szkodzi”, proponujemy badania poziomu glukozy we krwi, pomiar masy ciała i jego składu, pogadanki o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia zębów. Zawita do nas także gabinet stomatologiczny na kółkach, czyli dentobus, do którego zaproszenie ma tego dnia każde dziecko. Na najmłodszych czekać będą w Funduszu drobne upominki, zabawa w aptekę, Szpital Pluszowego Misia. Promotorzy zdrowia ze szczecińskiego Sanepidu, studenci medycyny i farmacji zapraszają, tak dorosłych, jak i dzieci!

Stanowiska promotorów zdrowia oraz dentobus będą dostępne w godzinach 10-13.

Zbliżają się ferie zimowe. Planujesz wyjazd za granicę? Pamiętaj o EKUZ! 19 stycznia, w sobotę, Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego będą wydawane w godz. 9-14.

EKUZ

Zachodniopomorski Oddział NFZ organizuje Dzień Otwarty z myślą o tych, którzy planują wyjazd za granicę i osobiście chcieliby odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a w tygodniu nie mają na to czasu. Każdy, kto wyjeżdża za granicę, do kraju UE/ EFTA, choćby na zakupy, zawsze powinien mieć przy sobie kartę, dzięki której w nagłym przypadku otrzyma taką pomoc, jak inne osoby ubezpieczone w danym kraju. EKUZ można uzyskać dla siebie i swoich najbliższych, na wniosek, który można pobrać ze strony internetowej albo wypełnić na miejscu, w Funduszu. W sobotę 19 stycznia EKUZ-y wydajemy w godz. 9-14.
Zobacz informację o ważności EKUZ - otworz link

Cukier szkodzi….

W ramach Dnia Otwartego w NFZ, przy stanowisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie będzie można

  • zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi,
  • skorzystać z badania spirometrycznego (pojemności i wydolności płuc)
  • zainteresowani otrzymają analizę składu masy swojego ciała, tj. informacje o wskaźniku BMI, procentowej zawartość tkanki tłuszczowej, masy tkanki mięśniowej, nawodnieniu organizmu, masy tkanki kostnej, wieku metabolicznego, poziomu otłuszczenia narządów wewnętrznych.
  • promotorzy zdrowia z Sanepidu opowiedzą o higienie jamy ustnej oraz o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów w diecie, w szczególności dziecka; przy okazji będzie pokaz prawidłowego szczotkowania zębów.

Poziom cukru we krwi zbadają studenci reprezentujący Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Szczecin.
Natomiast studenci ze szczecińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zaproponują dzieciom m.in. pouczającą zabawę w aptekę.

Zawita do nas także dentobus, który dzieci będą mogły obejrzeć od środka. Pierwszych dwadzieścioro dzieci, za zgodą rodziców, będzie mogło skorzystać z bezpłatnego przeglądu jamy ustnej.

Tego dnia rozdawać będziemy informatory Gdzie się leczyć w 2019 roku, najnowsze wydanie Poradnika Stomatologicznego, ulotki o profilaktyce próchnicy u dzieci i kobiet w ciąży, a także materiały informacyjne na temat e-recepty.

Zapraszamy!
Biuro Prasowe ZOW NFZ 

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki 

15.01.2019

© Urząd Miasta Szczecin