przejdź do głównej treści strony

IX edycja konkursu na esej dla studentów

Czy uczelnia X prawidłowo udostępniła dane osobowe studenta w świetle przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE z 2016 r., nr 119/1 ze zm.)?

Już po raz IX Prezes UODO wraz z partnerem merytorycznym konkursu: Kobylańska & Lewoszewski Kancelaria Prawna sp. j. s. zaprasza studentów kierunków prawa i administracji III – V roku studiów jednolitych i I-II roku studiów drugiego stopnia, do udziału w konkursie na esej. Celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy w zakresie ochrony danych osobowych, przybliżenie zagadnień związanych z ochroną danych osobowych oraz zwrócenie uwagi na uprawnienia wynikające z przepisów.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie eseju, w którym dokona oceny czy uczelnia X prawidłowo udostępnia dane osobowe studentów zgodnie z RODO. Prace można przesyłać do 20 maja 2019 r. - będą one oceniane przez specjalistów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz ekspertów z Kobylańska & Lewoszewski Kancelaria Prawna sp. j. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi do 30 maja 2019 r.

Zgłoszenia prac na konkurs przyjmowane są do 20 maja 2019 r. jednak w drodze wyjątku osoba, która nie ma dostępu do środków technicznych niezbędnych do przesłania pracy konkursowej drogą elektroniczną, może przesłać swoją pracę konkursową wraz z Oświadczeniem stanowiącym Załącznik Nr 1, pocztą na adres Urzędu Ochrony danych osobowych, z dopiskiem „Konkurs na esej ”. Do konkursu zostaną zakwalifikowane wyłącznie te prace, które wpłyną na biuro podawcze UODO do 23 maja 2019 r.

Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest tablet. Zdobywca II miejsca otrzyma smartwatch-a, a osoba, która zajmie III miejsce, zostanie nagrodzona czytnikiem e-booków. Ponadto dla laureatów konkursu przewidziane zostały nagrody specjalne w postaci praktyk w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który szczegółowo określa zasady uczestnictwa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Szczegóły na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Autor:  UODO Urząd Ochrony Danych Osobowych 

25.04.2019

© Urząd Miasta Szczecin