przejdź do głównej treści strony

Razem z PCK zrób coś dobrego na Święta

Od 15 lat w ramach programu Godne Dzieciństwo, PCK organizuje Czerwonokrzyską Gwiazdkę – czyli ogólnopolską akcję pomocy świątecznej dla potrzebujących. Pracownicy i wolontariusze PCK wydają paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i zabawkami, organizują spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne, a dla najmłodszych spotkania z Mikołajem. Odwiedzają także osoby chore, samotne i starsze.

Święta to szczególny okres, kiedy dzielimy się radością z bliskimi, ale i z potrzebującymi. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla innych.

Jak można pomóc? Włączając się w akcje Polskiego Czerwonego Krzyża.

1. Zbiórki świąteczne w sieci sklepów TESCO oraz STOKROTKA
Już w najbliższy weekend, czyli 2-4 grudnia w sklepach TESCO wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą kwestować na rzecz najbardziej potrzebujących.

Natomiast klientów sieci STOKROTKA będziemy zachęcać do wsparcia naszej akcji w przedświąteczny weekend, tj. 16 – 18 grudnia br.

Tradycyjnie środki zebrane podczas obu zbiórek będą przeznaczone na zakup paczek świątecznych oraz przygotowanie spotkań wigilijnych dla potrzebujących osób w rejonie, w którym zostały zebrane.

2. Darowizna na rzecz potrzebujących
Każdy kto chce wesprzeć podopiecznych PCK, może przekazać dowolną darowiznę na konto o numerze: 13 1160 2202 0000 0000 2987 3563.

3. Firmowa paczka dla potrzebujących
Pracownicy firm mogą przygotować w swoim biurze paczkę dla potrzebującej rodziny w swoim rejonie. Najlepiej jeśli będą to kosmetyki, środki czystości, żywność z długim terminem ważności, drobne upominki dla dzieci typu maskotki, ksiązki, słodycze. My za pośrednictwem odpowiedniego oddziału PCK przekażemy paczkę rodzinie, która potrzebuje wsparcia na Święta.

4. Kampania #Selfiless z Canonem
Pomoc materialna to nie jedyny wymiar Czerwonokrzyskiej Gwiazdki. W tym roku wraz z firmą Canon chcemy zachęcić do pomagania i dzielenia się tym z innymi, dlatego powstała świąteczna kampania #Selfieless

Każdego dnia na świecie powstają miliony zdjęć selfie. Święta to jednak czas budowania atmosfery bliskości. Czas na to, by odwrócić obiektyw w drugą stronę i skupić się na innych. Mamy cały rok, by doskonalić zdjęcia profilowe. A Święta niech będą #Selfieless.

Jak tego dokonać?
• Należy zrobić coś dobrego dla innych.
• Następnie trzeba sfotografować rezultat swoich działań. Dodać #Selfieless i opublikować zdjęcie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie.
• Na koniec koniecznie trzeba nominować 3 swoich znajomych, aby pokazać, że uprzejmość warto pielęgnować.

W te Święta bądźmy #selfieless. Zróbmy coś dobrego dla innych.

Autor:  PCK 

06.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin