przejdź do głównej treści strony

Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %

Miasto Szczecin i szczecińskie Organizacje Pożytku Publicznego już po raz piętnasty zachęcają do odpisania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji.

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości oraz zainteresowanie mieszkańców Szczecina przekazaniem 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 rok na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach kampanii organizowane będą wydarzenia wspierane działaniami informacyjnymi. Powstanie m.in. okazjonalna pieczątka, którą sygnowana będzie poczta wychodząca z urzędu miasta, a Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno - Społecznych „TWIKS” zorganizuje wraz z Urzędem Skarbowym trzy spotkania z mieszkańcami w centrach handlowych, podczas których można będzie zasięgnąć informacji na temat 1%.

Dla mieszkańców miasta przygotowano również punkty informacyjne. Najważniejszym z nich jest internetowa strona kampanii (www.1procent.szczecin.eu). Każdy szczecinianin znajdzie na niej informacje o organizacjach pożytku publicznego działających w naszym mieście oraz może dowiedzieć się w jaki sposób swój 1% przekazać. W aktualnościach na bieżąco pojawiać się będą informacje o dniach otwartych urzędów skarbowych, w ich siedzibach oraz na terenie centrów handlowych, których pracownicy nieodpłatnie pomagać będą w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych.

Zachęcamy również do odwiedzania strony kampanii na Facebooku (Kampania "Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%"). Znajdują się tam najświeższe informacje nie tylko dla mieszkańców Szczecina, ale również dla organizacji pożytku publicznego działających w Szczecinie.

Wspierajmy szczecińskie organizacje, wspierajmy Szczecin!

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

27.02.2018

© Urząd Miasta Szczecin