przejdź do głównej treści strony

eCorso zawita do Szczecina

Są ciche, ekologiczne i zdobywają coraz większą popularność – samochody elektryczne coraz częściej spotkamy na naszych ulicach. O tym jak bardzo auta elektryczne stały się popularne, będzie się można przekonać już w sobotę 30 czerwca przy hali Netto Arena, gdzie odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu samochodów elektrycznych eCorso.

eCorso to rajd samochodowy, w którym biorą udział pojazdy napędzane energią elektryczną. Gromadzi on doświadczonych i początkujących entuzjastów elektromobilności, którzy chcą pokazać że warto inwestować w technologie przyjazne środowisku.

Rajd wyrusza w piątek (29.06) ze Strausbergu koło Berlina, zmierzając na tereny Märkische Schweiz, natomiast w sobotę (30.06) zawita do Szczecina na teren Netto Areny, gdzie zainteresowani mieszkańcy Szczecina będą mogli zapoznać się z elektromobilnością w ujęciu praktycznym, wymienić się doświadczeniami oraz zadawać pytania uczestnikom rajdu. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie miejska flota samochodów elektrycznych.

Kolejnymi przystankami rajdu są Ückermünde i Wyspa Uznam.

 

Data:30.06.2018

Godzina: 11:45

Netto Arena Szczecin, parking przy placu zabaw i boisku, nieopodal strefy kibica

 

Więcej informacji o rajdzie:

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

26.06.2018

© Urząd Miasta Szczecin