przejdź do głównej treści strony

Pierwsze kontrole miejsc wypoczynki

Wczoraj w powiecie wałeckim ruszyły pierwsze kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzali czy koloniści mają właściwą opiekę.

Pierwsze kontrole miejsc wypoczynku
Powiatowy Zespół ds. Kontroli Organizacji Bezpieczeństwa i Wypoczynku Dzieci i Młodzieży został powołany kilka lat temu przez Starostę Wałeckiego. W skład zespołu wchodzą policjanci, strażacy, przedstawiciele sanepidu, kuratorium i starostwa. Kontrolujący sprawdzają czy wypoczywająca w powiecie młodzież i dzieci mają zapewnioną właściwą opiekę. Ponadto sprawdzają warunki sanitarne, przeciwpożarowe, żywieniowe itp.

Wczoraj policjanci i przedstawiciel sanepidu udzielali kolonistom z Warszawy, wypoczywającym w Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ważnych wskazówek. Mundurowi przekazywali dzieciom jak należy zachowywać się na kąpielisku, bronić się przed agresywnym psem czy jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą. Policjanci podawali przykłady takich zdarzeń z udziałem dzieci. Ponadto przypominali o właściwym zabezpieczeniu wartościowego mienia. A na koniec ćwiczyli z kolonistami obozu sportowego ,właściwe powiadamianie służb o zaistniałym zdarzeniu.


sierż. szt. Beata Budzyń

Autor:  Policja Zachodniopomorska 

06.07.2016

© Urząd Miasta Szczecin