przejdź do głównej treści strony

Dzień Przywracania Czynności Serca

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, wpisał się od 2013 roku w Polsce, w popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W tym celu, w całej Polsce, jednoczasowo, przez jak największą ilość osób prowadzona jest resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji, Fundacja WOŚP jest organizatorem tegoż przedsięwzięcia.

Zespół Szkół Samochodowych po raz drugi włączył się do akcji, promującej pierwszą pomoc przedmedyczną. W dniu 16.10.2017 roku, 24 uczniów z Sekcji Ratownictwa , o godz. 12.00 podjęło resuscytację krążeniowo – oddechową na 7 fantomach, trwającą 30 minut. Wydarzenie miało miejsce w Salonie Samochodów Dostawczych Van ProCenter na terenie Mercedes-Benz Mojsiuk w Szczecinie. Ratowników wspierała klasa II A i II C Technikum Samochodowego przy Zespole Szkół Samochodowych.

Spotkanie było również okazją aby wspomnieć o szczegółach podstawowych zabiegów resuscytacyjnych BLS (ang. Basic Life Support) przez pielęgniarkę Jolantę Augustyniak, która jest Certyfikowanym Instruktorem z Międzynarodowymi uprawnieniami International First Aid Certification Centre

Autor:  Zespół Szkół Samochodowych 

25.10.2017

© Urząd Miasta Szczecin