przejdź do głównej treści strony

Kąpieliska miejskie. Początek sezonu.

Po Arkonce czas na kolejne miejskie kąpieliska czyli Głębokie, Dąbie i Dziewoklicz. Jak co roku startują 15 czerwca.

Bezpiecznie i uroczo. Szczecińskie kąpieliska położone są w malowniczych, naturalnie położonych miejscach i cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym sezonie Dąbie, Głębokie i Dziewoklicz odwiedziło ok. 65 tys. osób. Kąpielisko Głębokie zaraz po Arkonce było najchętniej odwiedzanym kąpieliskiem. W ubiegłym sezonie, z uroków tego miejsca, skorzystało blisko 30 tys. mieszkańców..

W tym roku przed sezonem obiekty były kompleksowo przygotowywane do przyjęcia plażowiczów. Nawieziono nowy piasek, odmalowano ławeczki, naprawiono chodniki, wypielęgnowano zieleń i nasadzono nowe kwiaty. Oprócz tego, aby poprawić bezpieczeństwo zamontowano monitoring. W sezonie, jak co roku, na kąpieliskach pływanie będzie się odbywać pod czujnym okiem ratowników.

Od tego roku na obiektach pojawił się także symbol dot. zakazu palenia elektronicznych papierosów poza miejscami wyznaczonymi. Warto zapoznać się także z innymi zapisami regulaminu korzystania z miejskich kąpielisk ( w załączniku).

Godziny otwarcia i cennik na kąpieliskach Dąbie, Głębokie Dziewoklicz

Kąpieliska czynne będą codziennie w godz. 10-20. Ceny biletów pozostają bez zmian. Dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu – wraz z jednym opiekunem. Młodzież do 16. roku życia płaci 1zł. Pozostali uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści 2zł. Bilet normalny kosztuje 5zł. Jest możliwość nabycia karnetów na 10 wejść w cenie 18 zl/ulgowy oraz 45zł/normalny, karnet traci ważność wraz zakończeniem sezonu.

Tegoroczny sezon potrwa do niedzieli 3 września br. Po sezonie planowany jest remont.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy kąpielisk w Dąbiu i na Dziewokliczu, które najwcześniej zaczną się po tegorocznym sezonie. Na Dziewokliczu trwa porządkowanie terenu, co umożliwi szybsze rozpoczęcie prac. Po zakończeniu i uzyskaniu pełnej dokumentacji rozpisany zostanie publiczny przetarg na modernizację kąpielisk, następnie po jego rozstrzygnięciu i przekazaniu placu budowy nastąpi realizacja inwestycji.

Arkonka już działa i cieszy się niezmiennie wysoką popularnością. Przez dwa tygodnie kompleks odwiedziło ponad 7250 osób. Z czego tyko w ostatni weekend prawie 4 tys.

Przypominamy godziny otwarcia Arkonki:

- czerwiec - lipiec
- od poniedziałku do czwartku w godz. 10-20,
- od piątku do niedzieli, w godz. 10-21
- sierpień-wrzesień
- codziennie w godz. 10-20.

Sezon na Arkonce potrwa do 3 września, z możliwością wydłużenia jeszcze o dwa tygodnie, w przypadku wysokich temperatur.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

13.06.2017

© Urząd Miasta Szczecin