przejdź do głównej treści strony

Szczecin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tym roku główne wydarzenia 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przenoszą się na Łasztownię. Druga strona Odry od samego rana do wieczora zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci jak i dorosłych. W programie pokazy kulinarne, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, bieg „Policz się z Cukrzycą” czy finałowe Światełko do Nieba. Organizatorem wydarzenia są: Miasto Szczecin oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

To już drugi raz gdy mury Starej Rzeźni otwierają się na wydarzenia organizowane w ramach największej inicjatywy charytatywnej w Polsce. Już w niedzielę 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 25. raz. Dochód ze zbiórki i wszelakich licytacji zostanie jak zawsze przekazany na zakup sprzętu medycznego ratującego życie chorym dzieciom
i osobom starszym
. W 2016 roku udało się pobić rekord i zebrać ponad 72 miliony złotych. Czy tym razem i ten rezultat zostanie pobity? Wszystko na to wskazuje! Szczecińskie atrakcje przygotowane na niedzielny finał zachęcają do całodniowej zabawy. Od 12.00 na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne i plastyczne. W holu Starej Rzeźni odbywać się będą pokazy taneczne. Sala Iluzjon zostaje przejęta przez znanych szczecińskich artystów, którzy na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaprezentują swój repertuar, ale nie zabraknie także niespodzianek. Usłyszymy takie zespoły jak: Hot Rain, Arfik, Ohokoko, Jackpot, Antiplan oraz Curcuma. Przebojem może stać się spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen. Niedzielny obiad na Łasztowni przygotują gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować przepysznych potraw przygotowywanych na wielkich patelniach przez gwiazdy kulinarnych show. W Szczecinie gotować będą : Diana Volokhova (Masterchef) oraz Adrianna Marczewska (Top Chef).

O 14.00 startuje tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Na miejscu będzie można wykonać podstawowe badania medyczne oraz oddać krew. Swoje miasteczka namiotowe przygotowały także takie instytucje jak: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód, OSP Gryf, OSP Szczecin. Będzie karuzela z XIX wieku. Swoje stroje oraz broń zaprezentuje także Grunwaldzka Chorągiew Kazimierza V. Wszystkie instytucje włączające się w wielkie pomaganie Jurkowi Owsiakowi deklarują moc atrakcji, która czeka na każdego kto przyjdzie na Łasztownię. Będzie okazja by spróbować prawdziwej wojskowej grochówki czy wreszcie przyjrzeć się z bliska profesjonalnemu sprzętowi wojskowemu.

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O 20.00 odbędzie się tradycyjne światełko do nieba. Bądźcie z nami w najbliższą niedziele od samego rana do wieczora. Zapraszamy na Łasztownię.

___

WOŚP. Darmowy autobus do Starej Rzeźni i nowe atrakcje:
Autobus - darmowy przejazd w godz. 12.00 - 19.00 z PRZERWĄ w godz. 13.00 - 14.30 na czas Biegu "Policz się z cukrzycą" (kurs autobusu: ul. Grodzka - Łasztownia (Stara Rzeźnia);
Ciuchcia na Fali - przejazdy kolejką dla dzieci;
WOPR - godz. 15.00, miejsce: Marina na Łasztowni, pokaz ratunkowy na wodzie;
W godz. 12.00 - 16.00 - pokazy pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych - symulacje przygotowane przez OSP Szczecin;
Światełko do nieba jest przygotowane przez szczecińskich artystów - Teatr Ognia Piromancja i Bloco Pomerania. Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie sie pokaz ogni sztucznych do muzyki na żywo, którą wykona Bloco Pomerania.

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 

09.01.2017


Lista załączników:

© Urząd Miasta Szczecin