przejdź do głównej treści strony

Dofinansowanie dla bezpieczeństwa

260 tys. zł z budżetu państwa dla organizacji pozarządowych na realizacje projektów w ramach programu „Razem bezpieczniej” . Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał dziś umowy z pięcioma stowarzyszeniami na realizację autorskich projektów w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Dotacje z budżetu państwa otrzymują:

  • Stowarzyszenie Academia na Rzecz Wsparcia Studentów Niepełnosprawnych oraz kreowania i Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Studentów w Szczecinie – projekt: „#donthejt” – przeciwdziałanie hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży województwa zachodniopomorskiego – kwota dotacji: 49 tys. 859 zł
  • Towarzystwo Wiedzy Powszechnej o. w Szczecinie – projekt: „Wakacje z wyobraźnią: edukacja dla bezpieczeństwa nad woda w woj. Zachodniopomorskim” – kwota dotacji: 50 tys. zł.
  • Stowarzyszenie Kultury Fizycznej SPORTS ACADEMY w Szczecinie -projekt: „Zagraj z nami w realu – edukacja i sport jako alternatywa dla uzależnień związanych z nadużywaniem telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież” – kwota dotacji: 38 tys. 690 zł.
  • Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin – projekt: „Bezpieczny na drodze – cykl działań edukacyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się po Szczecinie” – kwota dotacji: 48 tys. zł.
  • Stowarzyszenie „Żarek” w Drawsku Pomorskim – projekt: „Organizacja cyklu szkoleń i warsztatów tematycznych wpływających na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu drawskiego i turystów” – kwota dotacji: 73 tys. zł.

Projekty, przygotowane przez stowarzyszenia, które otrzymały dotację w ramach konkursu „Razem bezpieczniej” zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową - podkreśla wicewojewoda Marek Subocz – Wierzę, że pomysły realizowane w ramach tych projektów dotrą do swoich grup docelowych i realnie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w określonych obszarach.

Autor:  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki 

09.07.2019

© Urząd Miasta Szczecin