przejdź do głównej treści strony

Symulacja wypadku na dworcu Szczecin Główny

Szczeciński dworzec był odpowiednim miejscem do przeprowadzenia takiej symulacji, bo trwa na nim przebudowa peronów i pracują tam robotnicy.

Ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Bartłomiej Zimoch, Łukasz Kondrusik i Maciej Denisiuk - zademonstrowali, jak prawidłowo udzielić pomocy osobie, która spadła z wysokości. Sprawdzili stan "poszkodowanego", odpowiednio go zabezpieczyli i przewieźli do szpitala. Ich czynności na bieżąco komentował Krzysztof Radek z działu szkoleń WSPR w Szczecinie. Dzięki temu obecni na miejscu pracownicy mogli zrozumieć czynności wykonywane przez ratowników, ale też dowiedzieli się, jak prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu i jak prawidłowo wezwać pomoc.

Wszystko w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa zorganizowanego przez firmę PORR S.A., która jest wykonawcą inwestycji pn. „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych, Etap I Szczecin Główny”. Celem Tygodnia Bezpieczeństwa jest promowanie na budowach prowadzenia prac zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy
 

Autor:  Wojewódzka Stacja Pogotawia Ratunkowego Szczecin 

17.05.2019

© Urząd Miasta Szczecin