Aktualności Publikacje RSS Newsletter Bezpieczna sieć Bezpieczny konsument Wiesz co jesz? Sztuka przetrwania Ochrona danych osobowych Pomoc dla bezdomnych Multimedia Serwis mapowy Hot Spot Szczecińskie Cmentarze

Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej

24 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 63 w Szczecinie odbyły się XL Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Turniej miał charakter konkursu i składał się z dwóch etapów, a uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe. Po części pisemnej wyłoniono najlepszych zawodników, którzy w kolejnym etapie odpowiedzi udzielali ustnie, po wcześniejszym losowaniu pytań. Oprócz specjalistycznej wiedzy, w tym przypadku należało wykazać się również znajomością strażackiego sprzętu.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów z 19. szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy on popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Z-ca Komendanta Miejskiego KM PSP w Szczecinie bryg. Jarosław Jarczewski oprócz podziękowań za gościnę i nieocenioną pomoc w organizacji turnieju Pani Joannie Połeć- Trusiuk, podkreślił wagę wzrostu świadomości istniejących zagrożeń wśród najmłodszego pokolenia. Przy wręczaniu nagród dla finalistów uczestniczyli również: radny Szczecina, ale także Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP dh Henryk Jerzyk oraz przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Henryk Szelągiewicz.

Laureaci poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Szczecin i swoje szkoły w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2017 r. w Połczynie Zdroju.

Poniżej końcowa klasyfikacja finalistów:

Szkoły podstawowe:
1. Wiktoria Paszko - Szkoła Podstawowa nr 42 w Szczecinie.
2. Karolina Pydo - Szkoła Podstawowa nr 42 w Szczecinie.
3. Jakub Michalak - Szkoła Podstawowa nr 63 w Szczecinie.

Szkoły gimnazjalne:
1. Kornelia Krajewska - Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.
2. Natalia Królikowska - Gimnazjum nr 32 w Szczecinie.
3. Zuzanna Psica - Gimnazjum nr 32 w Szczecinie.

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Norbert Jarosz - Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Szczecinie.
2. Kamil Rusek – Zespół Szkół Samochodowych.
3. Arkadiusz Jaworski – Liceum Ogólnokształcące nr 14 w Szczecinie.
 

Autor:  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie 
27.03.2017


  •  

  •