przejdź do głównej treści strony

Podziel się cennym darem "Pod Platanami"

Jesteś honorowym dawcą krwi? A może dopiero chcesz zacząć ją oddawać? Teraz zbliża się dobra okazja. Klub Honorowych Dawców Krwi Urzędu Marszałkowskiego podjął inicjatywę promocji krwiodawstwa oraz poboru krwi podczas imprezy Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. 14 czerwca br. na Jasnych Błoniach odbyła się konferencja na temat zbiórki krwi podczas tej imprezy z udziałem wicemarszałka Jarosława Rzepy, prezesa klubu HDK działającego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

- Każdy kto nie ma problemów z ciałem, nie choruje to powinien spróbować. To może wciągać. Mamy przede wszystkim myśl, że jest to fantastyczna idea, ale nigdy nie wiadomo kiedy to tobie albo twojej rodzinie taka krew będzie potrzebna. To jest chyba w tej idei najwspanialsze. A przecież oddawanie krwi nie boli, a także zmusza organizm do regeneracji – zachęca marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy będą uczestniczyć w Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” do włączenia się w akcję oddawania krwi, która ratuje zdrowie, a często nawet życie oraz do wspólnej zabawy z krwiodawcami – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” zaplanowane jest na 18 czerwca 2017 roku. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy, zabawy i animacje dla dzieci związane z krwiodawstwem, a krew będzie można oddać w krwiobusie RCKiK. Ideą akcji jest wspólne działanie Klubu HDK, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz wszystkich Klubów HDK z obszaru Szczecina.

Klubu Honorowych Dawców Krwi Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego został powołany 6 października 2016 r. Jego celem jest integracja środowiska honorowych dawców krwi oraz osób chcących wspierać i popularyzować tę szczytną ideę. Klubowicze zaangażowali się w wiele działań związanych z ruchem honorowego krwiodawstwa, zorganizowali szereg akcji mających na celu zbiórkę krwi: „Mikołajkowa kropla krwi” w grudniu 2016 r., „Daj coś z siebie na ferie” w lutym 2017 r., „Wagary w RCKiK” w marcu 2017 r.

Autor:  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 

16.06.2017

© Urząd Miasta Szczecin