przejdź do głównej treści strony

Wiem, czym oddychamW Zachodniopomorskiem 3 lokalizacje z największą szansą na czujnik jakości powietrza

Głosowanie przedłużono do 22 grudnia


Mieszkańcy Zachodniopomorskiego wskazali 83 miejsca, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza. W tej chwili 3 z nich mają duże szanse na sukces, bo są w pierwszej setce lokalizacji z największą liczbą głosów w konkursie wiemczymoddycham.pl. Po zakończeniu głosowania, które przedłużono do 22 grudnia, Aviva przekaże urządzenia 100 lokalizacjom, na które zostało oddanych najwięcej głosów.

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 12 w województwie zachodniopomorskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

W tej chwili, w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajdują się 3 potencjalne lokalizacje z województwa zachodniopomorskiego  (ul. Wolności 37, 78-650 Mirosławiec; ul. Ratuszowa 1, 76-020 Bobolice; ul. Ignacego Paderewskiego 32, 73-110 Stargard) – spośród zgłoszonych 83.

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking.

 

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl zostaje przedłużone do 22 grudnia do godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa zachodniopomorskiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Mieszkańcom Zachodniopomorskiego problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – 41% z nich regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe.

 

Autor:  Aviva 

14.12.2017

© Urząd Miasta Szczecin