przejdź do głównej treści strony

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w SP 16

Uczniowie klasy czwartej, w ramach lekcji techniki, zdobywali umiejętność udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamań, zwichnięć i skręceń, a także właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie chętnie brali w nich udział. Wiązanie chusty trójkątnej w przypadku złamania kończyny górnej, usztywnienie nadgarstka czy też kostki u nogi okazało się dużym wyzwaniem z którym poradzili sobie bardzo dobrze.

Niezwykle ważną umiejętnością jest udzielenie pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia, kiedy liczy się dosłownie każda minuta. I tu również nastąpiła pełna mobilizacja. Każdy uczeń zna schemat udzielania pomocy w takim przypadku, jak i ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Pozytywnym efektem działań jest to, że już od najmłodszych lat uczniowie oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.  

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 16 

20.11.2017

© Urząd Miasta Szczecin