przejdź do głównej treści strony

Wywiady

Bezmyślnie w lesie - Rozmowa

2019-04-25

Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.

Wymiana opon zimowych na letnie - Rozmowa

2019-04-17

Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...

Szukanie jelenia - Rozmowa

2019-03-22

Nieuczciwi przedstawiciele firm pukający do naszych domów najczęściej próbują naciągnąć na kupno lub skorzystanie z usługi. Trzeba być asertywnym, stanowczo podziękować, najlepiej nie rozmawiać, nie chodzić na pokazy, radzić się fachowców. My decydujemy na co wydajemy pieniądze, a jeżeli ktoś bardzo nalega na zakup, jest to sytuacja podejrzana...

Bezpieczna wiosna w mundurze - Rozmowa

2019-03-22

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Komendę Miejską Policji we współpracy z Dyrektorem LO nr 7 pod nazwą "Bezpieczna wiosna w mundurze" odbyło się 21 marca 2019 - w Pierwszy Dzień Wiosny, Dniu Wagarowicza.

Żółte przekleństwo dalej groźne - Rozmowa

2019-03-14

Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie na temat żółtaczki zakaźnej.

GetBack - klienci u rzecznika - Rozmowa

2019-03-01

Ostatnio ma miejsce afera dotycząca obligacji korporacyjnych GetBack'u. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów dotyczących Żywności - Rozmowa

2019-02-27

W styczniu jako pierwsze w Polsce i jedyne w Europie powstało Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Konsumenckich dotyczących Żywności. Po nieudanej reklamacji żywności u sprzedawcy można dociekać swoich praw dalej...

Terapia uzależnień w Szczecińskim Centrum Uzależnień - Rozmowa

2019-02-20

W Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień działa grupa wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, a także grupa członków rodzin dotkniętych alkoholizmem - DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Zapraszamy na rozmowę.

Konsekwencje oraz przykłady hejtu - Rozmowa

2019-02-08

Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Czym jest hejt - Rozmowa

2019-02-07

Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Styczeń w Schronisku dla Bezdomnych - Rozmowa

2019-02-01

Zapraszamy na rozmowę z Arkadiuszem Oryszewskim - prezesem Stowarzyszenia Feniks, prowadzącym schronisko dla bezdomnych, pogotowie zimowe oraz jadłodajnię dla bezdomnych. O swoich losach opowiadają także sami mieszkańcy schroniska.

Rady dla najmłodszych na ferie - Rozmowa

2019-01-29

Ferie rozpoczęły się. Jak je bezpiecznie spędzić? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.


© Urząd Miasta Szczecin