przejdź do głównej treści strony

Wywiady

Capoeira na Bulwarach - Relacja

2019-06-17

15 czerwca odbyły się pierwsze bezpłatne zajęcia - Capoeira - sztuki walki w ramach kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" zorganizowanej przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Zapraszamy na relację.

Hałaśliwa jazda - Rozmowa

2019-06-16

Rodzinny wyjazd nad morze... a w samochodzie hałas. Tata prowadzi i słucha muzyki, mama rozmawia przez telefon, dzieci korzystają z tabletów. Czy można?... Zapraszamy na rozmowę.

Grzechy główne rowerzystów - Rozmowa

2019-06-16

Zapraszamy na rozmowę z sierż.szt. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Szczecinie. Tematem rozmowy jest bezpieczna jazda rowerem po mieście.

13. edycja konkursu „Nieletni Paragraf” - Relacja

2019-05-31

29. maja w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej w Szczecinie odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz trzynasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, a mające na celu uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.

XVI Bieg Dąbski i Ekofestyn w ZS Nr 2 - Relacja

2019-05-28

Już po raz szesnasty w Szczecinie wystartował Dąbski Bieg Uliczny zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp. Oprócz rywalizacji sportowych na terenie ZS nr 2 odbył się coroczny Ekofestyn. Te dwa wydarzenia wpisały się na stałe w harmonogram imprez Prawobrzeża.

Pogoń Plastik Pod Platanami - Rozmowa

2019-05-27

Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Gieryga - przewodniczącym stowarzyszenie Do Przodu. Szczecińska młodzież pochodząca z różnych liceów tworzy różne projekty społeczne. Jednym z takich projektów jest "POGOŃ PLASTIK!".

Festyn rodzinny w SP 59 - Relacja

2019-05-18

Dla dzieci zaplanowano wiele atrakcji - scena, na której każdy może wystąpić, zajęcia artystyczne, wymiana książek, kiełbaski, ciasta. W pikniku wzięli także udział szczecińscy funkcjonariusze z "Policyjnej Grupy Ratowniczej"

Otwarcie nowego Centrum Koordynacji WOPR - Relacja

2019-05-17

Uroczystość otwarcia nowego budynku Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego odbyła się 17 maja w siedzibie WOPR ul. Heyki. Od tego momentu koordynacja działań ratowników z całego województwa będzie możliwa z jednego budynku.

„Świadomi – Niezatapialni” - Relacja z debaty

2019-05-13

9. maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie, przy Pl. Armii Krajowej odbyła się debata społeczna pn. „Świadomi – Niezatapialni” zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tym razem tematem debaty było bezpieczeństwo nad wodą i terenach przywodnych.

Oszustwa na policjanta i na wnuczka - Rozmowa

2019-05-10

Na czym polega metoda oszustwa "na policjanta" oraz "na wnuczka"? Zapraszamy na rozmowę z tajnym pracownikiem operacyjnym Komendy Miejskiej Policji.

Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę

2019-05-09

Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie społecznej pn. „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 roku w godz. 12.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

Bezmyślnie w lesie - Rozmowa

2019-04-25

Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.


© Urząd Miasta Szczecin