przejdź do głównej treści strony

Wywiady

Atak przez telefon - Rozmowa

2018-12-07

Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?

Błąd przy płaceniu podczas zakupów w sieci - Rozmowa

2018-12-05

Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Zmienia się świat i zmieniają zagrożenia - pomóż innym - Rozmowa

2018-10-26

Warto zainteresować się, czy znamy swoich sąsiadów, czy któryś z nich nie potrzebuje pomocy. W obecnej rzeczywistości zapominamy często o społecznej stronie życia w mieście, nie utrzymujemy stosunków sąsiedzkich.

Zmienia się świat i zmieniają zagrożenia - Rozmowa

2018-10-24

W naszym rejonie występują silne wichury, opady, zjawisko cofki, ale mieszkańcy powinni być świadomi innych zagrożeń z codziennego życia np. zagrożenia w komunikacji publicznej. Zagrożenia współczesne są całkowicie inne niż te sprzed wieku. Obecnie bardzo istotna jest edukacja młodzieży.

Odjazd Śmieci - Relacja

2018-10-17

17 października w siedzibie REMONDIS odbyła się 11. edycja imprezy "Odjazd Śmieci" organizowanej przez Dom Kultury Słowianin w ramach projektu Eko-Przedszkolak 2018. Jak co roku, w wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych ze Szczecina.

Ciemno wszędzie, czarno wszędzie... - Rozmowa

2018-10-08

Nie mamy obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, ale nosząc je cały czas zwiększamy swoje bezpieczeństwo, gdy jest jeszcze ciemno. Zapraszamy na rozmowę.

Młodzi YouTube'rzy na celowniku - Rozmowa

2018-09-28

Informacje o nas samych znajdują się w Internecie, dlatego, że sami je tam umieszczamy. Młodzi ludzie nagrywają filmy, umieszczają zdjęcia i narażają się na wiele niebezpieczeństw. Jakich?

Ciemna strona YouTube'a - Rozmowa

2018-09-26

YouTube jest dostępny dla wszystkich, zawiera treści pożyteczne, ale także niezgodne z prawem. Jakie niezgodne z prawem treści publikowane są poprzez YouTube? Co jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę.

Parkujmy właściwie - Rozmowa

2018-09-21

Dlaczego kierowcy nie liczą się z innymi kierowcami? Dlaczego nieprawidłowo parkujemy? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Droga do szkoły - Policja - Rozmowa

2018-09-14

Wkrótce zacznie się wzmożony ruch wokół szkół, ale także i w całym mieście. Dzieci wróciły do szkoły. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczęła się 3 września, więc we wrześniu będzie można zobaczyć policjantów, stojących przy szkołach. Będą zwracali uwagę na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Droga do szkoły - Straż Miejska dzieciom - Rozmowa

2018-09-12

Droga do szkoły Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki. Jak co roku Strażniczki będą czuwały nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przy placówkach oświatowych, a także przeprowadzały na zaproszenie pedagogów zajęcia profilaktyczne.

Rozmowa z WOPR - Sezon był tragiczny

2018-09-06

Zapraszamy na rozmowę - sezon letni podsumowuje Jacek Kleczaj ze Szczecińskiego WOPRu. Co jest przyczyną tragedii na kąpieliskach?


© Urząd Miasta Szczecin