przejdź do głównej treści strony

Wywiady

Konsekwencje oraz przykłady hejtu - Rozmowa

2019-02-08

Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Czym jest hejt - Rozmowa

2019-02-07

Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Styczeń w Schronisku dla Bezdomnych - Rozmowa

2019-02-01

Zapraszamy na rozmowę z Arkadiuszem Oryszewskim - prezesem Stowarzyszenia Feniks, prowadzącym schronisko dla bezdomnych, pogotowie zimowe oraz jadłodajnię dla bezdomnych. O swoich losach opowiadają także sami mieszkańcy schroniska.

Rady dla najmłodszych na ferie - Rozmowa

2019-01-29

Ferie rozpoczęły się. Jak je bezpiecznie spędzić? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

O niezwykle mało sympatycznej odmianie Trolli - Rozmowa

2019-01-24

Troll internetowy może kojarzyć się z postacią z bajek, ale jest to osoba działająca w internecie na forach. Zapraszamy na rozmowę z st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Ogrzewalnia dla bezdomnych - Rozmowa

2019-01-23

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi funkcjonuje w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Zapraszamy na rozmowę ze Sławomirem Dworakiem- Kierownikiem SCPU.

Negocjujmy ceny - Rozmowa

2019-01-14

Czy konsument może negocjować cenę ze sprzedawcą? Od czego to zależy? Jak rozmawiać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Atak przez telefon - Rozmowa

2018-12-07

Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?

Błąd przy płaceniu podczas zakupów w sieci - Rozmowa

2018-12-05

Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Zmienia się świat i zmieniają zagrożenia - pomóż innym - Rozmowa

2018-10-26

Warto zainteresować się, czy znamy swoich sąsiadów, czy któryś z nich nie potrzebuje pomocy. W obecnej rzeczywistości zapominamy często o społecznej stronie życia w mieście, nie utrzymujemy stosunków sąsiedzkich.

Zmienia się świat i zmieniają zagrożenia - Rozmowa

2018-10-24

W naszym rejonie występują silne wichury, opady, zjawisko cofki, ale mieszkańcy powinni być świadomi innych zagrożeń z codziennego życia np. zagrożenia w komunikacji publicznej. Zagrożenia współczesne są całkowicie inne niż te sprzed wieku. Obecnie bardzo istotna jest edukacja młodzieży.

Odjazd Śmieci - Relacja

2018-10-17

17 października w siedzibie REMONDIS odbyła się 11. edycja imprezy "Odjazd Śmieci" organizowanej przez Dom Kultury Słowianin w ramach projektu Eko-Przedszkolak 2018. Jak co roku, w wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych ze Szczecina.


© Urząd Miasta Szczecin