przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Rowerem coraz bezpieczniej - Rozmowa

2018-08-14

Świadomość rowerzystów jest coraz większa, jeżdżą coraz bezpieczniej i są coraz lepiej wyposażeni. Większość ma kaski oraz kamizelki odblaskowe, mimo, że prawo ich do tego nie obliguje.

Pożar w lesie! Co robić?! - rozmowa

2018-08-14

Jak zachować się w lesie, gdy znajdziemy się na obszarze objętym ogniem? Jak reagować?

I Krwiobieg w Szczecinie

2018-09-02

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w I Krwioobiegu organizowanym w dniu 02.09.2018 przy Jasnych Błoniach

Święto Wojska Polskiego

2018-08-12

Pokazy sprzętu wojskowego, koncert orkiestry oraz wielka degustacja grochówki – to tylko wybrane atrakcje przygotowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Pierwsze uroczystości już w niedzielę.

Dopalacze niosą śmierć - akcja prewencyjna szczecińskiej policji

2018-08-08

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyszli na ulice, aby twarzą w twarz uświadamiać mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i szerzej, środków odurzających.

Bezmyślnie w lesie - Rozmowa

2018-08-08

Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.

Mkną po szynach szczecińskie tramwaje - Rozmowa

2018-08-07

Tramwaj jest najlepszym sposobem przemieszczania się po centrum miasta - cichym, nie wytwarzającym spalin oraz szybkim. Jak zapewnić równowagę komunikacyjną w mieście? Zapraszamy na rozmowę.

Jak się bawić to na całego. Hula-hoop na Bulwarach - reportaż

2018-08-07

Jak dobrać hula-hoop, opanować technikę, jak pokochać tą magiczną obręcz - na szczecińskich Bulwarach odbyły się bezpłatne warsztaty, które przypomniały o hula-hoop i pomogły odważnym w opanowaniu trudnej techniki kręcenia biodrami.

Pszczoły, osy, szerszenie – pierwsza pomoc.

2018-08-06

Zwykle użądlenie jest niegroźne i powoduje jedynie zaczerwienienie, ból lub pieczenie. W skrajnych przypadkach użądlenia mogą doprowadzić jednak do wstrząsu anafilaktycznego.

Salsa na Bulwarach - Relacja i zajęcia

2018-08-04

Salsa to najlepszy z możliwych wyborów na pierwszy taniec, którego się uczymy, po jego opanowaniu, bardzo łatwo odnaleźć się w innych stylach. Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.

Pierwsze stacje ładowania elektryków działają

2018-08-01

Od tego tygodnia, użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli je podładować na ulicy Felczaka przy Urzędzie Miasta, w sąsiedztwie siedziby ZDiTM na ulicy Klonowica oraz na ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera na Pogodnie.

Tajski boks na Bulwarach - Relacja

2018-08-02

Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.


© Urząd Miasta Szczecin