przejdź do głównej treści strony

Aktualności

UOKiK zaprasza do włączenia się w kampanię "Oszczędzasz, inwestujesz - uważaj!"

2019-04-25

Trwa ogólnopolska akcja UOKiK ostrzegająca konsumentów. Dotyczy nieuczciwych praktyk rynkowych związanych z inwestowaniem oszczędności. Kampanię wsparło już kilkudziesięciu partnerów.

Policja przypomina - wypalanie traw jest niedozwolone!

2019-04-25

Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny...

IX edycja konkursu na esej dla studentów

2019-04-25

Czy uczelnia X prawidłowo udostępniła dane osobowe studenta w świetle przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE z 2016 r., nr 119/1 ze zm.)?

Majowe warsztaty pn. “Wolontariat w pierwszych krokach”

2019-05-16

Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?

Konkurs pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”

2019-04-25

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na MEM internetowy i animację w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Bezmyślnie w lesie - Rozmowa

2019-04-25

Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.

Duże zagrożenie pożarowe w lasach

2019-04-25

We wtorek (23 kwietnia br.) Straż Pożarna w całej Polsce wyjeżdżała do pożarów lasów 363 razy. Najwięcej z nich, bo 102 wybuchło na Mazowszu. Na większości obszarów Polski obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.

Wielkanoc

2019-04-20

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Redakcja Portalu Bezpieczni Razem

„Bezpieczne zakupy w sieci” odc. 1 – „Bezpieczny komputer”

2019-04-18

Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.

Szkolenia z samoobrony dla ratowników

2019-04-18

Pierwsze takie zajęcia odbyły się w piątek, 12 kwietnia w szczecińskiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 92-94. Kolejne odbędą się już w maju.

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić Święta Wielkanocne

2019-04-18

Święta Wielkanocne to czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż ?

Wymiana opon zimowych na letnie - Rozmowa

2019-04-17

Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...


© Urząd Miasta Szczecin