przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Premiera szczecińskich spotów profilaktycznych dla dzieci młodzieży

2020-06-29

Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony? Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje? Właśnie odbyła się oficjalna premiera spotów profilaktycznych, w których wzięły udział szczecińskie przedszkolaki oraz ich starsi koledzy.

Korzystanie z bezpiecznych płatności zbliżeniowych

2020-06-24

W związku z trwającym stanem epidemii w Polsce oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami.

#BAKCYLprzedsiębiorczości - wakacje 2020 zaproszenie dla uczniów

2020-06-24

Rok szkolny 2019/2020 pełen wyjątkowych wyzwań dobiega końca, dlatego też biorąc pod uwagę ograniczone możliwości letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży, chcemy zaprosić wszystkich uczniów polskich szkół do nieco innej wakacyjnej aktywności. Specjalnie dla nich na najbliższe dwa miesiące przygotowaliśmy atrakcyjne działania edukacyjne w formule konkursów, warsztatów i ciekawych spotkań.

Zalecenia dla kąpielisk

2020-06-18

Korzystanie z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 i związane z tym ryzyko infekcji dotyczy zasadniczo szerzenia się infekcji drogą kropelkową i przez bezpośredni kontakt.

Dobór do służby w Policji

2020-06-08

Informujemy, że istnieje możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji, również drogą pocztową

Startuje sezon kąpielowy na Arkonce

2020-06-06

Już od najbliższej soboty „szczecińska Majorka” zaprasza wszystkich amatorów wodnego szaleństwa. Użytkownicy muszą jednak liczyć się z ograniczeniami, spowodowanymi epidemią koronawirusa.

Baseny szykowane do otwarcia

2020-06-20

W Szczecińskim Domu Sportu trwają przygotowania do uruchomienia miejskich pływalni, które z powodu pandemii od blisko trzech miesięcy są zamknięte. Baseny zostaną ponownie otwarte 20 czerwca br.

Wyłudzenia tożsamości - działania pomocowe BIK podczas pandemii

2020-06-04

Ograniczenia związane z pandemią przeniosły większość ludzi do Internetu. To na ich dane czyhają przestępcy, licząc na ludzki błąd, brak doświadczenia i wiedzy jak chronić swoje dane.

Rząd ogłasza kolejny etap odmrażania

2020-05-27

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa

Miasto z Klimatem – nowe możliwości dla gmin

2020-04-30

10 mln zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w adaptację do zmian klimatu.

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

2020-05-04

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

2020-04-10

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.


© Urząd Miasta Szczecin