przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Pasjonująca Sobota oraz 10-lecie Szczecińskiego WOPR - Relacja

2019-09-14

Impreza odbyła się już 14.09 na Bulwarze Gdyńskim w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz 10. jubileuszu Szczecińskiego WOPR. Odbyło się mnóstwo pokazów i warsztatów, a wszystko po to, by zachęcić młodzież (i nie tylko) do aktywnego spędzania wolnego czasu bez używek.

Trzeba zaszczepić dzieci na zbyt duży wpływ reklamy

2019-09-16

- Reklama nie może naruszać praw dzieci. Tych, które ją oglądają i tych, które w niej występują. Karta Ochrony Dzieci w Reklamie to cenny pierwszy krok na drodze do ważnego celu – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas konferencji, na której przedstawiciele Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaprezentowali nowe, wspólnie opracowane zapisy samoregulacyjne dla rynku reklamy. Mają one pomóc lepiej chronić prawa małoletnich widzów, słuchaczy i czytelników, ale także aktorów.

Zawsze z nadzieją. Radzenie sobie z emocjami i sytuacją kryzysową w obliczu choroby nowotworowej- spotkanie

2019-10-16

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin zapraszamy na spotkanie pn. POWRÓT DO ZDROWIA przy kawie i poczęstunku prowadzonych przez prelegentów...

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

2019-09-14

14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to zostało ustanowione przez Federację Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku.

Konferencja online „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera”

2019-09-30

Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą wsparciu osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin. W tym roku poruszony zostanie temat potrzeb opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera.

VII Szczecińska Konferencja Alzheimerowska „Oblicza Otępienia”

2019-09-21

Konferencja interdyscyplinarna „Oblicza otępienia” to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców naszego kraju. Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami Konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Podczas wykładów będziemy się starali przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie.

Banki nie zawsze mogą kserować dowód osobisty

2019-09-13

Zdaniem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta. Wystarczy wówczas spisanie danych z dokumentów tożsamości.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie

2019-09-16

Parada pieszych, liczenie rowerzystów, kino pod chmurką, transportowy eksperyment, warsztaty, spotkania, a także darmowa komunikacja miejska w Międzynarodowym Dniu bez Samochodu – tak w Szczecinie będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Donosowa szczepionka przeciw grypie

2019-09-12

W nadchodzącym sezonie epidemicznym grypy 2019/2020 na naszym rynku po raz pierwszy będzie dostępna donosowa szczepionka przeciw grypie. Szczepionka zawiera żywe atenuowane (osłabione) wirusy grypy.

Pracowity sezon letni dla zespołów ratownictwa

2019-09-12

Od 1 czerwca do końca sierpnia ratownicy medyczni na terenie naszego województwa udzielali pomocy ponad 48 tysięcy razy! To średnio 540 interwencji każdego dnia! Niestety zdarzało się, że ratownicy sami potrzebowali pomocy – w okresie letnim doszło do aż 33 ataków agresji ze strony pacjentów lub świadków zdarzeń w stosunku do zespołów ratownictwa medycznego.

Program Badań Przesiewowych raka jelita grubego

2019-09-11

Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego realizowane w naszym ośrodku.

Podsumowanie pracy policjantów w czasie wakacji 2019

2019-09-11

Sezon wakacyjny jest okresem wzmożonej pracy dla zachodniopomorskich policjantów. Działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom przebywających na terenie Pomorza Zachodniego są wielokierunkowe...


© Urząd Miasta Szczecin