przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Uzależnienie seniorów – cichy, a groźny problem

2019-02-08

Osoby, które właśnie wycofały się z życia zawodowego są szczególnie zagrożone uzależnieniem od alkoholu czy leków. Są też w grupie, która jest szczególnie narażona na szkody z nim związane.

Konsekwencje oraz przykłady hejtu - Rozmowa

2019-02-08

Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

2019-02-08

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Czym jest hejt - Rozmowa

2019-02-07

Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Badania profilaktyczne w mammobusach

2019-02-20

W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badania profilaktyczne nie wymagają skierowania.

RASFF – Krajowy System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności

2019-02-05

System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (ang. Rapid Alert System for Food and Feed, w skrócie RASFF) służy do wymiany informacji pomiędzy organami urzędowej kontroli w Europie będącymi członkami tego systemu.

Dzień Bezpiecznego Internetu

2019-02-05

Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 – Działajmy razem!

2019-02-05

5 lutego, 15. raz w Polsce będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Centralnym punktem obchodów jest największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Warsztat wprowadzający dla wolontariuszy

2019-02-07

Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?

Sukces ratowników medycznych WSPR w Szczecinie

2019-02-04

XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym zaplanowano w dniach 29.01 – 1.02.2019 roku w Bielsku Białej. W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy.

Zimowe wyjazdy pod kontrolą ITD

2019-02-04

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na ferie zimowe inspektorzy transportu drogowego regularnie przeprowadzają kontrole autobusów wyjeżdżających na zimowy wypoczynek.

Ferie, ferie – wodniacy w trosce o bezpieczeństwo

2019-02-04

W związku z trwającymi feriami zimowymi policjanci Referatu Wodnego KMP w Szczecinie, przeprowadzili wzmożone kontrole akwenów i terenów przywodnych, w trosce o bezpieczeństwo osób tam przebywających.


© Urząd Miasta Szczecin