przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Zbadaj kleszcza - miej pewność!

2019-05-17

Jeśli znajdziesz kleszcza u siebie lub u Twojego pupila, nie musisz od razu wdrażać antybiotykoterapii. Możesz zbadać go w naszym laboratorium.

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

2019-05-17

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań. Masz też prawo złożyć reklamację do swojego banku.

Do dzieła! Aktualne oferty wolontariatu w mieście.

2019-05-17

Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w szachy, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.

Symulacja wypadku na dworcu Szczecin Główny

2019-05-16

Szczeciński dworzec był odpowiednim miejscem do przeprowadzenia takiej symulacji, bo trwa na nim przebudowa peronów i pracują tam robotnicy.

„Bezpieczne zakupy w sieci” odc. 2 – „Bezpieczny sklep internetowy”

2019-05-15

Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.

Konkurs Filmowy „Dzieciaki dbają o mleczaki” – II edycja

2019-05-14

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Dzieciaki dbają o mleczaki”, ogłoszonego w ramach Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

2019-05-17

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie!”, które mają na celu przybliżenie problemu niepełnosprawności w społeczeństwie. Wydarzenie to odbędzie się również na Jasnych Błoniach przy fontannie w godzinach 11.00- 14.00.

„Świadomi – Niezatapialni” - Relacja z debaty

2019-05-13

9. maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie, przy Pl. Armii Krajowej odbyła się debata społeczna pn. „Świadomi – Niezatapialni” zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tym razem tematem debaty było bezpieczeństwo nad wodą i terenach przywodnych.

Bon "Alzheimer 75": Złóż wniosek

2019-05-13

Od 13 maja w Szczecińskim Centrum Świadczeń przyjmowane są wnioski od opiekunów seniorów w ramach kolejnej edycji szczecińskiego „Bonu Opiekuńczego: Alzheimer 75”. Osoby chcące skorzystać ze świadczenia w pełnym wymiarze mają czas na złożenie dokumentów do końca maja.

Festyn „Bezpieczne wakacje” w CKS

2019-05-25

Szczecińscy bibliotekarze zapraszają w sobotę, 25 maja 2019 roku na 8. szczecińską edycje akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Na terenie kompleksu boisk przy Centrum Kształcenia Sportowego będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie...

Poprawa bezpieczeństwa na Basenie Górniczym

2019-05-09

W związku z powtarzającymi się zdarzeniami drogowymi, Zespół ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności zarekomendował działania zwiększające bezpieczeństwo w rejonie Basenu Górniczego.

Oszustwa na policjanta i na wnuczka - Rozmowa

2019-05-10

Na czym polega metoda oszustwa "na policjanta" oraz "na wnuczka"? Zapraszamy na rozmowę z tajnym pracownikiem operacyjnym Komendy Miejskiej Policji.


© Urząd Miasta Szczecin