przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

2018-12-15

Zapraszamy na nasz punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Atak przez telefon - Rozmowa

2018-12-07

Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?

Spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2018-12-06

Uczniowie SP nr 10 w ramach zajęć doradztwa zawodowego miały spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - panem Michałem Pocentkiem.

Błąd przy płaceniu podczas zakupów w sieci - Rozmowa

2018-12-05

Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” - Bezpieczne hasła

2018-12-04

Hasła, które tworzymy do naszych internetowych kont mają za zadanie chronić nasze dane i zapewnić nam bezpieczeństwo w sieci. Jednak według badań 50 proc. Polaków nie zmienia regularnie pin-u i hasła do bankowości internetowej.

Pamiętnik Chrumasa

2018-12-04

Działania promocyjne polegają na prowadzeniu kampanii informacyjnej skierowanej do dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół”, ich rodziców oraz ogółu społeczeństwa. Celem tych działań jest zwiększenie rozpoznawalności Programu, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Finał akcji „Miś Ratownik”

2018-12-03

W Komisariacie Policji Nad Odrą odbył się finał akcji pn. „Miś Ratownik”. Mł. asp. Kamila Sendel wspólnie z dzielnicowymi ze swojej jednostki zorganizowała zbiórkę pluszaków. Maskotki zostały przekazane przedstawicielom różnych służb, którzy będą wręczać je dzieciom podczas przeprowadzanych interwencji w okresie świątecznym.

Autobusy komunikacji miejskiej pod lupą ITD

2018-12-04

Inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili w ostatnich tygodniach wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej w większych miastach woj. zachodniopomorskiego. Kontrole były prowadzone m.in. w Szczecinie, Koszalinie, Stargardzie, Goleniowie, Pyrzycach.

Bezpłatne badania mammograficzne

2018-12-20

W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.

Zielony Wolontariat

2018-12-07

W jaki sposób możemy odnajdywać Cele Zrównoważonego Rozwoju na co dzień i pracować na rzecz ich realizacji? Wiele lokalnych organizacji działa według wytycznych zawartych w Agendzie 2030. Również w Szczecinie spotykamy aktywistki i aktywistów, którzy każdego dnia dążą do równości, pokoju i respektowania godności ludzkiej.

Oczy to podstawa. Bezpłatne badanie oczu w Szczecinie.

2018-12-05

5 i 6 grudnia wszyscy mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać bezpłatne badanie oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO).

Rodzicielstwo a stwardnienie rozsiane – obalamy mity

2018-11-27

O macierzyństwie Katarzyna marzyła już od najmłodszych lat. Dlatego, gdy usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego (SM) pomyślała, że jej szansa na bycie matką została przekreślona. Dziś jest szczęśliwą mamą Witusia i razem z neurologiem dr Katarzyną Kurowską, w ramach kolejnego poruszającego filmu kampanii „Mój sposób na SM” obala kolejne mity na temat macierzyństwa u chorych na stwardnienie rozsiane.


© Urząd Miasta Szczecin