przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

2020-04-10

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

Pomoc psychologiczna także online

2020-04-08

Pomoc psychologiczna to w obecnej sytuacji waży element wsparcia mieszkańców. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób – dlatego uruchomiliśmy również możliwość wideorozmowy z naszymi psychologami i terapeutami.

Kampania "Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach"

2020-04-08

Projekt adresowany jest do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Nie daj się oszukać na „informacje o koronawirusie”

2020-04-08

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzegają przed oszustami.

Życzenia Wielkanocne

2020-04-07

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca

Niebieski Szczecin

2020-04-07

Architektoniczne ikony naszego miasta wieczorem zaświecą w kolorze Światowej Organizacji Zdrowia. Symboliczny gest ma być wyrazem wsparcia, solidarności i podziękowania za pracę na rzecz ochrony zdrowia.

Naukowcy z ZUT pomogą zabezpieczyć szczecińskie szpitale

2020-04-06

12 500 par rękawiczek, 9 600 par ochraniaczy na buty, 2 200 czepków - naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zakończyli zbiórkę środków ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych ze szczecińskich szpitali.

Akcja "Pomaluj świat seniorom"

2020-04-03

Przelej na papier pozytywną energię - napisz dobre słowo albo stwórz sympatyczny rysunek. Ten z pozoru drobny gest może wiele zdziałać, np. poprawić humor albo wywołać uśmiech na twarzy. Dlatego zachęcamy: dołącz do pozytywnej akcji Centrum Seniora i przygotuj wiadomość pełną dobrej energii zaadresowaną do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

2020-04-01

Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”.

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

2020-04-01

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Gasimy światło dla Ziemi

2020-03-28

Jak co roku, Szczecin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. Poniżej lista obiektów i miejsc, które z tej okazji zostaną wygaszone.

WSSE robi testy na koronawirusa

2020-03-26

To kolejne miejsce, po szpitalu przy ul. Arkońskiej i laboratorium Diagnostyka przy ul. Unii Lubelskiej, gdzie wykonywane są testy na obecność koronawirusa na Pomorzu Zachodnim.


© Urząd Miasta Szczecin