przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Odjazd Śmieci - Relacja

2018-10-17

17 października w siedzibie REMONDIS odbyła się 11. edycja imprezy "Odjazd Śmieci" organizowanej przez Dom Kultury Słowianin w ramach projektu Eko-Przedszkolak 2018. Jak co roku, w wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych ze Szczecina.

Szczecińscy rowerzyści szkolą się z przepisów

2018-10-19

Po szkoleniach dla rowerzystów w Mierzynie i Świnoujściu przyszedł czas na Szczecin. Już w najbliższą niedzielę w stolicy Pomorza Zachodniego szkolenie podczas którego ratownicy medyczni będą uczyć miłośników turystyki rowerowej udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie będą przypominać rowerzystom przepisy z ustawy Prawo o ruchu drogowym.

SP 21 bije rekord w ratowaniu życia

2018-10-16

We wtorek października 2018 roku wybraliśmy się w ramach lekcji do Netto Areny w Szczecinie na zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Cyberbezpieczeństwo i obrót bezgotówkowy

2018-10-18

Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego.

Różowy październik

2018-10-18

Jak zatrzymać urodę w chorobie onkologicznej. Indywidualne porady z zakresu pielęgnacji skóry głowy, twarzy, ciała w trakcie leczenia onkologicznego. Porad będzie udzielać w każdą środę w godz. 9:30-12:00 w budynku nr 8 w Przyszpitalnej Przychodni Onkologicznej personel Onkosalonu „Aura”.

XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

2018-10-18

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.

Bankowcy dla edukacji

2018-10-16

Ponad 400 gmin, w tym 16 miast wojewódzkich – od kilku miesięcy jednostki samorządu terytorialnego w Polsce aktywnie włączają się w jeden z największych europejskich programów edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji”, realizowany przez sektor finansowy w Polsce.

Przebadaj swoją kondycję psychiczną

2018-10-16

Szybkie tempo życia, stres, zbyt duża ilość obowiązków, mobbing, wypalenie zawodowe. Te i inne problemy dotyczą coraz większej liczby Polaków. Jak temu zaradzić? Jak można pomóc sobie a jak swoim bliskim? Jak zdrowo żyć?

Noś odblaski – Świeć przykładem!

2018-10-15

Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie.

Zostań Żołnierzem

2018-10-15

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.

Pierwszy hybrydowy Solaris gotowy

2018-10-15

Pierwszy z szesnastu hybrydowych autobusów, kupionych przez Miasto Szczecin, zjechał z taśmy produkcyjnej. Autobus powinien trafić do Szczecina z początkiem listopada br.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

2018-10-12

Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.


© Urząd Miasta Szczecin