przejdź do głównej treści strony

Aktualności

"Spotkania przy zupie" - Reportaż

2019-11-07

W każdy czwartek na skwerze przy pl. Tobruckim organizowane jest "Spotkanie przy zupie". Takie spotkanie odbyło się 7 listopada. Osoby bezdomne bądź ubogie mogą otrzymać tu talerz ciepłej zupy, kanapki, ciasto. Osoby starsze lub samotne mogą porozmawiać.

„Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki”. Wspierajmy zwierzaki!

2019-11-07

Niezmiernie miło nam poinformować, że Centrum Seniora przystąpiło do szlachetnej akcji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie „Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki”. Wystarczy przynosić do naszej siedziby makulaturę, bądź zawieźć ją bezpośrednio do Remondis Sp. z o.o.

Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej - od 7 listopada

2019-11-07

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

Barwy Wolontariatu 2019

2019-11-07

Konkurs skierowany jest do organizacji i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego, które współpracują z wolontariuszami. Jest okazją, by w sposób szczególny docenić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność, pokazać różnorodność działań wolontariackich.

Projekt Pudło w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - Rozmowa

2019-11-12

Zespół THE ANALOGS w piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Kolejny koncert odbędzie się w Centrum Profilaktyki Uzależnień.

"Spotkania przy zupie" dla ubogich

2019-11-07

"Spotkania przy zupie" na skwerze przy pl. Tobruckim, tam, gdzie stoi fontanna z kotwicą. Rozpoczęliśmy w czwartek 7 lutego o godz. 18.30. I jesteśmy tam w każdy czwartek. Jest gorąca zupa, kanapki, herbata i kawa. I może znajdzie się coś słodkiego, jeśli ktoś upiecze i przywiezie. I się spotykamy.

Budowa Węzła Łękno - Rozmowa

2019-11-05

Od 7 listopada rozpoczyna się kolejny etap inwestycji i zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zapraszamy na rozmowę. Informacji udziela: Marcin Charęza - Kierownik Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

Koniec YellowBoxów? - Rozmowa

2019-10-30

W środę 30 października przy skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską rozdawane były gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Mija właśnie czas ich testowania w Szczecinie. Czy rozwiązanie podobało się kierowcom? Zapraszamy na rozmowę.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych 2019/2020

2019-11-01

Zima to czas wzmożonej pracy dla instytucji, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Pogotowie Zimowe będzie działało od 1 listopada do 31 marca. W tym czasie pracownicy MOPR wspólnie z innymi instytucjami oraz służbami mundurowymi intensyfikują swoje działania, aby udzielić pomocy osobom bezdomnym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres.

Kochana rodzina zaopiekuje się chorą ciocią - Rozmowa

2019-10-30

Często zdarza się, że rodzina jest największym zagrożeniem dla osoby starszej. Daleka rodzina dowiaduje się o chorej cioci, która ma swoje mieszkanie. Oferuje pomoc w zamian za przepisanie mieszkania... Co dalej się dzieje? Zapraszamy na rozmowę.

20-lecie instytucji Rzecznika Konsumentów - Rozmowa

2019-10-23

W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja podsumowująca 20 lat działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie. Podczas spotkania przedstawiciele UOKIK omówili aktualnie prowadzone postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Omówiono również kierunki działań rzeczników konsumentów na najbliższe lata.

zczecinAkcja "Znicz 2019"- planowane działania Straży Miejskiej Szczecin

2019-10-29

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska została włączona do działań prewencyjnych w ramach akcji "ZNICZ".


© Urząd Miasta Szczecin