przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Jeden SMS może zrujnować

2020-01-21

SMS wyglądający na pierwszy rzut oka jak informacja z banku może narazić nas na utratę wszystkich oszczędności. Tak samo niebezpieczne mogą być maile na przykład z informacją o zablokowaniu dostępu do konta i konieczności pilnej weryfikacji danych...

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” - kolejna edycja

2020-01-21

Zapraszamy do kolejnej edycji Ogólnopolskich działań mających na celu bezpieczeństwo w trakcie trwania ferii zimowych. Integralną częścią akcji jest konkurs plastyczno-fotograficzny „Stok nie jest dla bałwanów”.

Cz@t - XIV Dzień Ochrony Danych Osobowych

2020-01-28

CZAT odbędzie się w dniu 28 stycznia 2020 r. i będzie trwał godzinę od 12:00 do 13:00. Na pytania odpowiedzą specjaliści z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urzędu Miasta - Inspektor Ochrony Danych, pracownicy Wydzialu Oświaty oraz Wydziału Informatyki.

Kwalifikacja wojskowa 2020

2020-01-16

W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet.

Szczepienia przeciwko meningokom

2020-01-16

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych w Szczecinie w ramach realizacji zadania pn: „ Dziecko- profilaktyka-zdrowe środowisko” prowadzi szczepienia przeciwko meningokokom dla dzieci, które ukończyły 2 rok życia, zamieszkałymi na terenie Gminy Miasto Szczecin.

Zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie!

2020-01-18

18 stycznia (sobota) 2020 r., w godzinach 11:00-15:00, zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie przy ul. Taczaka. W programie m.in. zwiedzanie nowego Ekoportu, atrakcje dla dzieci i dorosłych, gry ,zabawy, warsztaty „Śmieciowa koszykówka”,” Uczymy się segregować”, Dekorujemy ekologiczne torby.

Środa z profilaktyką. Zrzucamy zbędne kilogramy

2020-01-15

Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na kolejną Środę z Profilaktyką. Tym razem tematem akcji jest Profilaktyka otyłości. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które chcą zgubić „trochę” kilogramów nadwagi. Jeśli są wśród nich babcie i dziadkowie, to ich zapraszamy szczególnie serdecznie:) - z okazji przypadającego w przyszłym tygodniu ich święta.

Wolontariat w pierwszych krokach

2020-01-22

Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?

Kolejne kopciuchy do likwidacji

2020-01-08

W tym roku szczecinianie będą mogli skorzystać aż z dwóch programów oferujących zwrot części kosztów wymiany pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła, co oznacza mniej kopcących kominów w naszym mieście. Nabór wniosków do pierwszego z nich rusza wkrótce.

Szczecin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2020-01-12

Zapraszamy na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Wiatr w żagle. A w programie m.in. hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje.

Co zrobić z choinką po świętach

2020-01-07

Pozbawione ozdób drzewko wystarczy zostawić przy pojemniku na odpady komunalne i powiadomić o tym Urząd Miasta. Choinki będą odbierane do końca lutego.

„Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!” również w Szczecinie

2019-12-24

Każdego roku dochodzi do wielu zdarzeń na przejazdach kolejowo- drogowych, gdzie dziesiątki osób ponosi śmierć oraz setki jest rannych. Od początku roku 2019 doszło do 175 zdarzeń drogowych, gdzie 27 osób było rannych oraz 56 osób straciło życie. Wypadki drogowe do których dochodzi na przejazdach kolejowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych.


© Urząd Miasta Szczecin