Bezpłatne badania mammograficzne
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.szczegóły »
Punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
    Zapraszamy na nasz punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! W ramach kampanii w najbliższy weekend (15.12-16.12) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie w godzinach 11-17 na pl. Lotników będziemy prowadzić wraz z Harcerskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym szkolenia z pierwszej pomocy. O godzinie 14:15 w sobotę będzie specjalny pokaz harcerskich zespołów ratunkowych.szczegóły »
Zielony Wolontariat
W jaki sposób możemy odnajdywać Cele Zrównoważonego Rozwoju na co dzień i pracować na rzecz ich realizacji? Wiele lokalnych organizacji działa według wytycznych zawartych w Agendzie 2030. Również w Szczecinie spotykamy aktywistki i aktywistów, którzy każdego dnia dążą do równości, pokoju i respektowania godności ludzkiej.szczegóły »
Oczy to podstawa. Bezpłatne badanie oczu w Szczecinie.
5 i 6 grudnia wszyscy mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać bezpłatne badanie oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO). szczegóły »
II Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych razem z opiekunamiszczegóły »
IX Kampania Białej Wstążki – Przemoc, historia bez końca?
Rozpoczyna się IX Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia.szczegóły »
Spotkanie edukacyjne ZDROWE DZIECKO dla kadr dydaktycznych
Nauczycieli i Dyrekcję przedszkoli oraz nauczania wczesnoszkolnego serdecznie zapraszamy na Spotkanie Edukacyjne „Zdrowe Dziecko”, które odbędzie się 24 listopada 2018 roku w Technoparku Pomerania mieszczącym się przy ul. Cyfrowej 2-8 w Szczecinie.szczegóły »
XXII Szkoła Międzynarodowego Prawa Humanitarnego
Zajęcia poprowadzą eksperci i praktycy międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wykładowcy renomowanych uniwersytetów i uczelni wojskowych, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.szczegóły »
Tramwaj proilaktyki HIV
Startuje tegoroczna edycja akcji „Tramwaj profilaktyki HIV”, w ramach której pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie będą zachęcać do profilaktycznych badań w kierunku HIV i HCV.szczegóły »
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018
Idea Światowego Dnia Rzucania Palenia narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. szczegóły »
„Przystanek dla serca” w Szczecinie - bezpłatne badania dla mieszkańców
Już 15 listopada personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się Szczecinie, w ramach akcji „Przystanek dla Serca”, którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.szczegóły »
Młodzi Agenci. Młodym Okiem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodzi Agenci. Młodym Okiem”. Tym razem będzie coś dla ciała.szczegóły »
Godzina dla Szczecina wybije po raz siódmy 26 października
Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES zachęca szczecinian do realizacji akcji społecznej na rzecz miasta i jego mieszkańców. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy.szczegóły »
„Bezpieczny senior” – debata
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza do udziału w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie pt. „Bezpieczny Senior”.szczegóły »
Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych
Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.szczegóły »
XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. szczegóły »
Biała Sobota
W Przychodni SPZOZ Szkół Wyższych przy ul. Wojska Polskiego 97 w Szczecinie będzie możliwość wykonania bezpłatnego przesiewowego badania słuchu wraz z interpretacją wyników. Ponadto bezpłatnie wykonywane będą...szczegóły »
Dzień Otwarty Schroniska
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty.szczegóły »
Bezpłatne badania spirometryczne
W dniach 01-06 października 2018 r. obchodzone są po raz kolejny Polskie Dni Spirometrii. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie: „Oddychaj czystym powietrzem”.szczegóły »
1 października - Ogólnopolski Dzień Tornistra
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie uprzejmie informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dzień 1 października 2018 roku został ustanowiony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”.szczegóły »
Metody wychowawcze. Jak mądrze i dobrze wspierać dziecko?
Warsztat skierowany jest do osób, które myślą o wolontariacie na rzecz dzieci lub mają już doświadczenia w wolontariacie z dziećmi – spędzają z nimi czas, pomagają w pokonaniu trudności szkolnych, wspierają w problemach. szczegóły »
Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów
24 września br. rozpocznie się coroczna akcja szczepienia szczecińskich seniorów przeciwko grypie i jej powikłaniom. W tym roku z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać ponad 10 500 seniorów.szczegóły »
22 września wyłączamy kasowniki
W sobotę 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.szczegóły »
Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.
Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Podczas warsztatu poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? szczegóły »
Warsztaty "Nabierz wprawy w prawie – prawne aspekty wolontariatu"
Zapraszamy na bezpłatny warsztat dla koordynatorów wolontariatu pn. "Nabierz wprawy w prawie – prawne aspekty wolontariatu", warsztat poprowadzi Bartosz Wilk.szczegóły »
Galeria „Szpargałek” pomaga potrzebującym
Już jutro o godzinie 11 kolejna odsłona charytatywnej galerii Szpargałek. Tym razem, z powodów technicznych, otwarte będą dwa z trzech magazynów. Nie oznacza to, że będzie w nich mniej „skarbów”. Wręcz przeciwnie, naprawdę warto zajrzeć do ekoportu przy ulicy Arkońskiej.szczegóły »
I Krwiobieg w Szczecinie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w I Krwioobiegu organizowanym w dniu 02.09.2018 przy Jasnych Błoniachszczegóły »
Pasjonująca Sobota po Jasnej Stronie Mocy
Pasjonująca sobota po Jasnej Stronie Mocy 1-wszego września godz. 14-21 na Bulwarze Gdyńskim i Wyspie Grodzkiej.szczegóły »
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby występujących zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zadaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.szczegóły »
Akcja WOPR ,,Energia Życia‘’
Podczas spotkań, wszyscy chętni będą mogli nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, z naciskiem na użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).szczegóły »
Diagnostyka znamion - czas start!
Dermobus przyjedzie do Szczecina na dwa dni! Pierwszego, czyli 28 sierpnia będzie stacjonował przy Placu Kilińskiego 1A, a następnego 29 sierpnia zatrzyma się przy ulicy Potulickiej 11. Badania odbędą się w godzinach od 10.00 do 16.00, przy siedzibie partnera akcji.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztaty szczegóły »
Święto Wojska Polskiego
Pokazy sprzętu wojskowego, koncert orkiestry oraz wielka degustacja grochówki – to tylko wybrane atrakcje przygotowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Pierwsze uroczystości już w niedzielę.szczegóły »
Zajęcia dla uczniów w CPP „Bezpieczne wakacje. Nie biorę”
Celem programu jest ograniczenie lub całkowite zaniechanie inicjacji sięgania po środki uzależniające.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Hoop Dance
Prowadząca na codzień podróżuje po Świecie obecnie mieszka w Kambodży. Odwiedzając rodzinny Szczecin nauczy Nas, tej niesamowitej rzeczy jak taniec z hula hop.szczegóły »
Salsa na Bulwarach - Relacja i zajęcia
Salsa to najlepszy z możliwych wyborów na pierwszy taniec, którego się uczymy, po jego opanowaniu, bardzo łatwo odnaleźć się w innych stylach. Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.szczegóły »
Tajski boks na Bulwarach - Relacja
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.szczegóły »
Minuta ciszy dla Powstańców
Informujemy, że w najbliższą środę, tj. 1 sierpnia 2018 roku w ramach upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zawyją syreny alarmowe.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Gorąca atmosfera, drżenie serca, radość wewnętrzna, pozytywne osobowości, Bachata w pięknym krajobrazie to wszystko i pewnie więcej doświadczysz przychodząc w sobotę na Bulwary od strony Łasztowni.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - StreetDance
Zapraszamy razem ze szkołą tańca Replay Dance Studio i finalistą You Can Dance Michałem Pawłowskim na darmowe warsztaty Street Dance’u.szczegóły »
Darmowe Warsztaty z Mistrzem Świata w Muay Thai na Bulwarach
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Przyjdź na darmowe Warsztaty z Marcinem Parcheta i klubem NAK MUAY , poczuj moc i siłę.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Poczuj w sercu tańca czar zatańcz na Bulwarach Bachatę. Rozgrzej swój umysł, serce, ciało i duszę. Poczuj to!!! Zajęcia poprowadzą instruktorzy Rafał i Areta ze szkoły tańca Anna Kowalska.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztatyszczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Joga
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Breakdance
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Frisbee
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie. Albatros przedstawią zasady gry oraz nauczą jak posługiwać się dyskiem.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów - lipiec 2018
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Joga
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Kizomba
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Breakdance
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Odblaski na urodziny miasta
W czwartek w godz. 8 – 9 na placu Grunwaldzkim przy pomniku Marynarza będą zachęcać szczecinian do bezpiecznego korzystania z jednośladów.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Frisbee
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Tai Chi
Na naszych warsztatach każdy będzie miał możliwość odkrycia czym jest Tai Chi I jaki może mieć wpływ na nasze codzienne życie.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów - lipiec 2018
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat.szczegóły »
eCorso zawita do Szczecina
O tym jak bardzo auta elektryczne stały się popularne, będzie się można przekonać już w sobotę 30 czerwca przy hali Netto Arena, gdzie odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu samochodów elektrycznych eCorso.szczegóły »
Zawody z pierwszej pomocy w RecsueLab
Już 24.06.2018 w naszym szczecińskim Centrum Symulacji RescueLab Zawody z Pierwszej Pomocy!szczegóły »
52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
16-17 czerwca 2018 r. czeka nas, żądnych sportowych emocji CKS-iaków, nie lada gratka - 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym! szczegóły »
Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat
Działasz w regionie? Chcesz wiedzieć więcej o wolontariacie? Chcesz rozwijać wolontariat w swojej organizacji, miejscowości? Zapraszamy społeczników, działaczy, wszystkich którym bliska jest idea wolontariatu na konferencjęszczegóły »
11 Finał wojewódzkiej akcji profilaktycznej WOPR - BŁĘKITNY PATROL
WOPR edukuje z zakresu bezpieczeństwa młodzież na różnych poziomach wiekowych. Przykładem szerokiej edukacji społecznej jest akcja Błękitny Patrol kierowana do młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie województwa. szczegóły »
MEWA: wnioski już do pobrania
1 czerwca ruszy nabór wniosków do miejskiego programu MEWA na dofinansowanie wymiany tradycyjnych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Wzory wniosków są już do pobrania na stronach internetowych Miasta.szczegóły »
Wielki Piknik Pasji _Pod platanami
Jest to wyjątkowa okazja aby w jednym miejscu zapoznać się z niezwykle szeroką ofertą szczecińskich społeczników.szczegóły »
Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki
Wszystko o profilaktyce raka piersi, konsultacje i porady lekarzy, badania, występy artystyczne, kiermasz rękodziela, szczegóły »
Oto RODO - bądź gotowy na zmiany
Aby ułatwić życie wszystkim, których dotyczą, a to duża grupa - m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, konsumenci, pacjenci, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne.szczegóły »
Rusza telefon zaufania w Centrum Profilaktyki Uzależnień - Romowa
Od 21 maja 2018 r. rusza TELEFON ZAUFANIA dla osób uzależnionych i ich bliskich. Na początek dwa razy w tygodniu będą dyżurowali terapeuci/specjaliści ds. uzależnień.szczegóły »
Konferencja pt. DZIECI DZIECIOM, w ramach projektu Dziecięcy Uniwersytet Medyczny PUM
serdecznie zapraszamy uczniów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych 18 maja 2018 roku, o godzinie 16.00 do udziału w konferencji pt. "Dzieci dzieciom", która odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
szczegóły »
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Szczecinie
11 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie w godz. 10 - 12 pod hasłem „Sięgnij po sukces!” odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością. szczegóły »
XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie

szczegóły »
Warsztaty - Wolontariat w pierwszych krokach

Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

szczegóły »
Dzień Flagi z WOPR

Od godz. 9:00 do 17:00 zapraszamy Państwa na teren Bazy Oznakowania Nawigacyjnego UMS, przy ul. Światowida 16c, gdzie przy nabrzeżach będzie można nieodpłatnie zwiedzić specjalistyczne statki Urzędu Morskiego...

szczegóły »
Test syren alarmowych

Informujemy, że 27 kwietnia 2018 r. (piątek) w godz. 14.00 – 15.00, w ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie miasta Szczecin, zostaną przeprowadzone trzy głośne próby syren alarmowych.

szczegóły »
Warsztaty - Alkoholizm jako choroba uczuć i emocji

Alkoholizm jako choroba uczuć i emocji – 25 kwietnia (środa) godz. 16:30-19:30

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Serfuję nie hejtuję - konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na plakat pt: "Serfuję nie hejtuję." dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Rodzina z problemem alkoholowym”

prelegentem będzie Specjalista ds. rodziny, mediator mgr Joanna Szałata

szczegóły »
Konferencja "Europa (nie) boi się starości"

Konferencja to podsumowanie międzynarodowego projektu Elder Care at Home, a także próba debaty nad sytuacją seniorów oraz ich aktywnym funkcjonowaniem w społeczeństwie w XXI wieku.

szczegóły »
XII Wojewódzka Olimpiada Pomocy Przedmedycznej

Olimpiada przeprowadzona będzie w jednej kategorii wiekowej dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej.

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Szybka Randka z Wolontariatem

Wolontariat od pierwszego wejrzenia? To jest możliwe! Słyszałeś o wolontariacie, ale nie wiesz co dalej? Ciekawi Cię co naprawdę robią i jacy są wolontariusze?

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach - warsztaty

Nieważne ile masz lat, jesteś uczniem studentem, pracujesz lub nie. Każdy może zostać wolontariuszem. 

szczegóły »
„Nowa jakość dla Szczecina”: Rusza maraton porad obywatelskich

Do końca kwietnia mieszkańcy Szczecina będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad w zakresie: mieszkalnictwa, prawa, przedsiębiorczości i ochrony środowiska.

szczegóły »
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w SP 63

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 63 w Szczecinie odbyły się XLI Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

szczegóły »
Reportaż z Debaty - bezpieczny ruch w mieście

W dniu 22 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szczecinie. Jakie tematy były poruszone? Jaki był cel debaty?

szczegóły »
Marzanna bez alkoholu - Rozmowa

Dzień Wagarowicza - 21 marca - to pierwszy dzień wiosny. Jaka mądrze i bezpiecznie można spędzić ten dzień? 

szczegóły »
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca przypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W Polsce na próchnicę zębów choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków, 90% siedmiolatków. Statystyczne 5-letnie dziecko ma 5 chorych zębów! 

szczegóły »
Zachodniopomorska #Komórkomania w IV LO

Szczecińskie szkoły przyłączyły się do akcji „Zachodniopomorska #Komórkomania”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rejestracja potencjalnych dawców wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli.

szczegóły »
Zapraszamy do Szpargałka

Już jutro kolejna okazja, aby wyszperać dla siebie coś ciekawego spośród dziesiątek przedmiotów wystawionych w Galerii Szpargałek.

szczegóły »
Bezpłatne badania wzroku z okazji Światowego Tygodnia Jaskry 2018

Trzy gabinety okulistyczne zgłosiły swój udział w Światowym Tygodniu Jaskry: Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Oczu Arsmedica Kiszczyńscy w Kołobrzegu, II Katedra i Klinika Okulistyki w PSK2 na szczecińskich Pomorzanach oraz Dom Lekarski w Szczecinie.

szczegóły »
Dla piratów nie ma kwiatów

Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowają się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymają również kwiatek.

szczegóły »
Akcja "Nie ma kwiatów dla piratów" 8 marca - Reportaż

Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowały się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymały tulipana.

szczegóły »
SpoKREWnieni służbą

W przyszłą środę, 7 marca, pod urzędem w Szczecinie, a 29 marca pod delegaturą ZUW w Koszalinie ustawiony będzie "Krwiobus”.

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Dlaczego On/Ona pije?”

Centrum Wspierania Rodziny z Problemem Alkoholowym W Ośrodku "Z pomocą rodzinie" Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" serdecznie zaprasza na kolejne Spotkanie Otwarte

szczegóły »
Walentynki ! Podaruj ukochanej osobie odblask!

W dniu 14 lutego 2018 r. w godz. 08.00- 09.00 na skrzyżowaniu pl. Grunwaldzki będą rozdawane mieszkańcom Szczecina gadżety poprawiające bezpieczeństwo na drodze w tym odblaski. 

szczegóły »
Zakochaj się w wolontariacie!

Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat na warsztaty: Wolontariat w pierwszych krokach – 14 lutego, środa, godz. 17:00-19:00.

szczegóły »
Relacja z Czatu - Bezpieczeństwo w sieci...

W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień. 

szczegóły »
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. 

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem - biała sobota

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor w Szczecinie uprzejmie informuje, że w niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem.

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem w siedzibie ZOW NFZ

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza w piątek, 2 lutego w godz. 9-14 do siedziby przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.

szczegóły »

Aktualności Publikacje RSS Newsletter Bezpieczna sieć Bezpieczny konsument Wiesz co jesz? Sztuka przetrwania Ochrona danych osobowych Pomoc dla bezdomnych Multimedia Serwis mapowy Hot Spot Szczecińskie Cmentarze

Policja

 KMP KWP
Komenda Miejska Policji Komenda Wojewódzka Policji
Telefon ratunkowy 112 Monitoring jakości powietrza Portal Edukacyjny

Numery alarmowe:
 • 112 - Europejski numer alarmowy
 • 986, 19656, 91 442 76 00 - Straż Miejska
 • 91 4303342 - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
 • Infolinia dla bezdomnych - 800 170 010. Nr alarmowy dla tel. kom. - 696 031 168
 • 982 - Pogotowie dźwigowe
 • 984 - Pogotowie rzeczne
 • 991 - Pogotowie energetyczne
 • 992 - Pogotowie gazowe
 • 993 - Pogotowie ciepłownicze
 • 994 - Pogotowie wodno-kanalizacyjne
 • 981 - Pomoc drogowa
 • 997 - Policja
 • 998 - Straż pożarna
 • 999 - Pogotowie ratunkowe
 • 91 8894552 - Patrol minerski