przejdź do głównej treści strony

Publikacje

Pakiet edukacyjny "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat"

:: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji :: 12.02.2015
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało publikację pt. "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat" przedstawiajacą najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci czytaj »

Grejpfrut – owoc jakiego nie znamy

:: mgr inż. Grzegorz Galiński - specjalista żywienia człowieka i dietetyki :: 27.01.2015
Grejpfruty zostały sprowadzone najprawdopodobniej pod koniec XVIII wieku na karaibską wyspę Barbados. W stanie dzikim nie występują, więc sądzi się, że jest to naturalna krzyżówka owocu pomelo (który wyglądem bardzo przypomina grejpfruta) oraz słodkiej pomarańczy.  czytaj »

Racjonalne żywienie dzieci i młodzieży

:: mgr inż. Grzegorz Galiński - specjalista żywienia człowieka i dietetyki :: 27.12.2014
Prawidłowe żywienie należy do najważniejszych czynników wpływających korzystnie na stan zdrowia dziecka oraz jego zdolność do uczenia się, aktywność ruchową, samopoczucie i stan emocjonalny. Na co zatem należy zwrócić uwagę, aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój i zdrowie? czytaj »

Jesień - dietetyczne pory roku

:: mgr inż. Grzegorz Galiński - specjalista żywienia człowieka i dietetyki :: 01.10.2014
Piękną pogodą zwykle cieszymy się jeszcze we wrześniu, ale październik i listopad to okres już coraz chłodniejszy, dni są coraz krótsze, a nasz organizm zaczyna przygotowywać się do zimy. czytaj »

Na grzyby - poradnik część 4 - jak zbierać?

:: Marzena Pacała-Łochnicka :: 16.09.2014
Czwarty odcinek poradnika "Na grzyby" porusza temat: jak zbierać i przechowywac grzyby? czytaj »

Na grzyby - poradnik część 3 - handel grzybami

:: Marzena Pacała-Łochnicka :: 26.08.2014
Trzeci odcinek poradnika "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady wprowadzania grzybów świeżych do obrotu handlowego, uprawnienia klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy. czytaj »

Na grzyby - poradnik część 2 - zatrucia grzybami

:: Marzena Pacała-Łochnicka :: 19.08.2014
Drugi odcinek poradnika "Na grzyby" obejmuje tematy: objawy zatrucia grzybami, postępowanie przy podejrzeniu zatrucia grzybami. czytaj »

Na grzyby - poradnik część 1 - bezpieczne grzybobranie

:: Marzena Pacała-Łochnicka :: 14.08.2014
Pierwszy odcinek poradnika "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady bezpiecznego grzybobrania oraz najczęstsze grzybowe pomyłki. czytaj »

Sanepid bada wodę

:: Małgorzata Kapłan :: 01.08.2014
Bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą jest bardzo ważne, dlatego też powinniśmy stosować się do aktualnej sytuacji na kąpielisku czy miejscu wykorzystywanym do kąpieli. czytaj »

Regionalne podsumowanie ogólnopolskich konkursów informatycznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w 2013 roku

:: Mirosław Zajdel :: 20.06.2013
Oddział Zachodniopomorski PTI zorganizował Regionalne podsumowanie ogólnopolskich Konkursów Informatycznych. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w dniu 11.06.2013 roku. Spotkanie otworzył Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTI prof. Zdzisław Szyjewski. Pokrótce przedstawił informację na temat działalności Towarzystwa oraz możliwości uzyskania i zalety certyfikatów informatycznych.  czytaj »

Szczecin - Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego

:: Krzysztof Kokosza :: 09.05.2013
Sprint zrealizował projekt „Szczecin – Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego – Etap I. Infrastruktura” w formule „Zaprojektuj i wybuduj. Inwestorem projektu była Gmina Miasto Szczecin.  czytaj »

Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego to nie wszystko

:: Andrzej Feterowski :: 09.05.2013
Zrealizowany przez Sprint kontrakt, dotyczący budowy infrastruktury do teletransmisji danych przy wykorzystaniu pozyskanych przez Gminę Miasto Szczecin częstotliwości radiowych i łącz światłowodowych, to jeden z elementów miejskiego programu rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej w Szczecinie.  czytaj »

Ćwiczenie „Regaty 2013”

:: Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności :: 09.05.2013
Działanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasie wystąpienia zagrożenia pożarowego na żaglowcu uczestniczącym w operacji „The Tall Ships Races”.  czytaj »

„Proszę wstać! Sąd idzie!”

02.05.2013
Dnia 22 kwietnia tymi słowami młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Szczecinie, gromkimi brawami i na stojąco podziękowała Pani Annie Marii Wesołowskiej za przyjęcie zaproszenia i spotkanie się z uczniami szkoły. czytaj »

"Klasa o profilu bezpieczeństwo publiczne"

:: Bogdan Dziewulski :: 23.04.2013
Praca w policji, wojsku, straży pożarnej czy straży granicznej to duża nobilitacja, stabilność zatrudnienia, niezłe zarobki i przywileje. Duża liczba chętnych do pracy w służbach mundurowych świadczy, że jest to zawód stanowiący atrakcyjną perspektywę dla młodych ludzi. Dlatego też funkcjonujące już w Polsce klasy typu mundurowego cieszą się dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród młodzieży. czytaj »

Słów kilka o edukacji i bezpieczeństwie

:: dr Szczepan Stempiński :: 01.03.2013
Procesy edukacji i bezpieczeństwa pozornie stanowią odległe od siebie obszary. Współczesny, dynamicznie zmieniający się świat powoduje, iż funkcjonują one we wzajemnej symbiozie. Każdy rodzic czy opiekun wysyłając dziecko do placówki edukacyjnej oczekuje, że poza kształceniem i wychowaniem zapewni mu ona niezbędny poziom bezpieczeństwa.  czytaj »

© Urząd Miasta Szczecin