przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna sieć

Tryb incognito - Rozmowa

2018-04-24

Na czym polega i jak uruchomić tryb incognito w przeglądarce? Na te pytania i wiele więcej opowie Anton Smoliński - pracownik Wydziału Informatyki ZUT.

Relacja z Czatu - Bezpieczeństwo w sieci...

2018-02-06

W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień.

Łowienie w sieci nadal groźne - Rozmowa

2018-02-02

Czym jest zjawisko phishingu i dlaczego jest niebezpieczne? Jak sie objawia? Jak wyglądają ataki na nasze dane?

Mała kłódeczka bezpieczeństwa - Rozmowa

2018-02-01

Czym jest tytułowa kłódeczka? Jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłanych danych poprzez Internet? Gdzie ją można znaleźć i jak działa?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

2018-02-06

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Fake news – zanim uwierzysz i poszerujesz

2017-10-13

Fake news to fałszywe informacje. Najczęściej dotyczą tematów, które wzbudzają emocje, bo to właśnie w takie linki i tytuły najchętniej klikamy oraz najchętniej się nimi dzielimy.

Katalog materiałów edukacyjnych dla szkół - Cybernauci

2017-10-11

Fundacja Nowoczesna Polska w ramach projektu "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” prowadzi Katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologi informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa.

Czy dziecko powie Ci, że jest ofiarą cyberprzemocy?

2017-09-12

Prawie połowa ankietowanych przez NIK uczniów nie zwróciłaby się po pomoc do dorosłego w razie cyberprzemocy.

Czy hejt jest rozrywką? Wyniki badania.

2017-07-04

Z roku na rok zjawisko hejtu w Internecie staje się coraz bardziej powszechne i tylko pozornie jest on domeną dorosłych.

Finał konkursu "Nieletni paragraf"

2017-05-31

Reprezentanci szkół odpowiadać będą na pytania z zakresu wiedzy dotyczącej odpowiedzialności prawnej nieletnich, uzależnień, agresji i przemocy.

Seksting – czemu nie?

2017-03-29

Wszyscy znamy takie historie – chłopak prosi dziewczynę o „odważną” fotkę. Dziewczyna ją wysyła, a potem jej intymne zdjęcie trafia do znajomych i nieznajomych w szkole oraz do sieci.

Cybernauci

2017-03-06

W ramach programu "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" nieustająco poszerzamy nasz komplet materiałów edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów.


© Urząd Miasta Szczecin