przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna sieć

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

2019-05-17

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań. Masz też prawo złożyć reklamację do swojego banku.

„Bezpieczne zakupy w sieci” odc. 2 – „Bezpieczny sklep internetowy”

2019-05-15

Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.

Fałszywi znajomi na facebooku? – uważaj, nowa metoda oszustwa!

2019-03-14

Mechanizm oszustw na tzw. ”fałszywego znajomego”, funkcjonuje już od kilku lat. Modus operandi z reguły jest taki sam. Oszuści włamują się na konto użytkownika, podszywając się pod tożsamość właściciela konta, przesyłają do grupy znajomych wiadomości z prośba o pożyczkę. Bywa, że kwoty sięgają nawet kilkuset złotych.

Konsekwencje oraz przykłady hejtu - Rozmowa

2019-02-08

Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Czym jest hejt - Rozmowa

2019-02-07

Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

O niezwykle mało sympatycznej odmianie Trolli - Rozmowa

2019-01-24

Troll internetowy może kojarzyć się z postacią z bajek, ale jest to osoba działająca w internecie na forach. Zapraszamy na rozmowę z st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jak bezpiecznie kupować w sieci

2019-01-22

Nikt rozsądny nie daje nieznanej osobie swojego portfela z pieniędzmi. A właśnie tak często robimy w Internecie, kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa i przelewamy swoje pieniądze na konta przestępców lub też dajemy im dostęp do naszych wrażliwych danych, i w ten sposób pozwalamy się okraść.

Młodzi YouTube'rzy na celowniku - Rozmowa

2018-09-28

Informacje o nas samych znajdują się w Internecie, dlatego, że sami je tam umieszczamy. Młodzi ludzie nagrywają filmy, umieszczają zdjęcia i narażają się na wiele niebezpieczeństw. Jakich?

Ciemna strona YouTube'a - Rozmowa

2018-09-26

YouTube jest dostępny dla wszystkich, zawiera treści pożyteczne, ale także niezgodne z prawem. Jakie niezgodne z prawem treści publikowane są poprzez YouTube? Co jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę.

Skazani na hejt

2018-08-30

Im więcej pokazujesz siebie online, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś cię pohejtuje. Nawet najlepsi w swojej dziedzinie nie mają szansy spodobać się wszystkim. Co zatem robić? Dzielić się swoją twórczością i narażać na ataki, a może zniknąć z sieci i zacząć prowadzić analogowe życie?

No more ransom! Powiedz NIE internetowym szantażystom!

2018-07-02

Kilkadziesiąt organów ścigania z całego świata połączyło siły, by przeciwdziałać wymuszeniom w internecie. Przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Zadbaj, by twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem

2018-06-20

Podczas wakacji częściej niż zazwyczaj korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, które mogą być nam pomocne w podróży czy uprawianiu sportu...


© Urząd Miasta Szczecin