przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna sieć

Młodzi YouTube'rzy na celowniku - Rozmowa

2018-09-28

Informacje o nas samych znajdują się w Internecie, dlatego, że sami je tam umieszczamy. Młodzi ludzie nagrywają filmy, umieszczają zdjęcia i narażają się na wiele niebezpieczeństw. Jakich?

Ciemna strona YouTube'a - Rozmowa

2018-09-26

YouTube jest dostępny dla wszystkich, zawiera treści pożyteczne, ale także niezgodne z prawem. Jakie niezgodne z prawem treści publikowane są poprzez YouTube? Co jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę.

Skazani na hejt

2018-08-30

Im więcej pokazujesz siebie online, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś cię pohejtuje. Nawet najlepsi w swojej dziedzinie nie mają szansy spodobać się wszystkim. Co zatem robić? Dzielić się swoją twórczością i narażać na ataki, a może zniknąć z sieci i zacząć prowadzić analogowe życie?

No more ransom! Powiedz NIE internetowym szantażystom!

2018-07-02

Kilkadziesiąt organów ścigania z całego świata połączyło siły, by przeciwdziałać wymuszeniom w internecie. Przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Zadbaj, by twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem

2018-06-20

Podczas wakacji częściej niż zazwyczaj korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, które mogą być nam pomocne w podróży czy uprawianiu sportu...

Cybernauci - co nowego w projekcie?

2018-06-11

Już trzeci rok Fundacja Nowoczesna Polska prowadzi projekt "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowana bezpiecznych zachowań w siec".

Patostreamerzy w natarciu - Rozmowa

2018-05-29

Patostreamer jest to osoba, która przy pomocy streamingu internetowego promuje zachowania negatywne, często niezgodne z prawem.

Tryb incognito - Rozmowa

2018-04-24

Na czym polega i jak uruchomić tryb incognito w przeglądarce? Na te pytania i wiele więcej opowie Anton Smoliński - pracownik Wydziału Informatyki ZUT.

Relacja z Czatu - Bezpieczeństwo w sieci...

2018-02-06

W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień.

Łowienie w sieci nadal groźne - Rozmowa

2018-02-02

Czym jest zjawisko phishingu i dlaczego jest niebezpieczne? Jak sie objawia? Jak wyglądają ataki na nasze dane?

Mała kłódeczka bezpieczeństwa - Rozmowa

2018-02-01

Czym jest tytułowa kłódeczka? Jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłanych danych poprzez Internet? Gdzie ją można znaleźć i jak działa?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

2018-02-06

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


© Urząd Miasta Szczecin