przejdź do głównej treści strony

Bezpieczny konsument

Nie daj sobie ukraść pieniędzy z konta - UOKiK ostrzega

2021-06-09

UOKiK otrzymuje skargi od konsumentów, którzy w wyniku oszustwa stracili pieniądze z konta.

WIB zaprasza na "Wirtualną wycieczkę po świecie finansów"

2021-03-18

Warszawski Instytut Bankowości zaprasza uczniów i szkoły z całej Polski do skorzystania z możliwości uczestnictwa w wirtualnej wycieczce po świecie finansów. Dzięki niej, bez wychodzenia z domu będzie można poznać najważniejsze instytucje dla sektora bankowego w Polsce.

Światowy Dzień Konsumenta 2021

2021-03-15

15 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Dziś, w tym trudnym czasie obostrzeń, pandemii i nowej rzeczywistości w jakiej się znaleźliśmy praca Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów nabrała zupełnie nowego znaczenia.

Ważne zmiany w Prawie telekomunikacyjnym

2021-02-11

Z dniem 21 grudnia 2020 r. weszły w życie zmiany ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, obejmujące...

Bezpieczne zakupy świąteczne

2020-12-15

W tym roku przygotowania do świąt jak również same święta mają nieco innych charakter. To niestety za sprawą panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 i obostrzeń z nią związanych...

Kampania „SPRAWDZAJ, CZYTAJ, PYTAJ!”

2020-07-21

Duży, szybki zysk bez ryzyka? Rzekome leki lub tajemnicze urządzenia medyczne? Konsumencie, uważaj! Możesz wpaść w pułapkę!

Kochana rodzina zaopiekuje się chorą ciocią - Rozmowa

2019-10-30

Często zdarza się, że rodzina jest największym zagrożeniem dla osoby starszej. Daleka rodzina dowiaduje się o chorej cioci, która ma swoje mieszkanie. Oferuje pomoc w zamian za przepisanie mieszkania... Co dalej się dzieje? Zapraszamy na rozmowę.

20-lecie instytucji Rzecznika Konsumentów - Rozmowa

2019-10-23

W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja podsumowująca 20 lat działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie. Podczas spotkania przedstawiciele UOKIK omówili aktualnie prowadzone postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Omówiono również kierunki działań rzeczników konsumentów na najbliższe lata.

Rzecznik Praw Konsumenta w Centrum Seniora - Rozmowa

2019-10-11

Na spotkaniach poruszane są problemy konsumenta-seniora oraz oferowana pomoc w ich rozwiązywaniu. Seniorzy są szczególną grupą konsumentów - najbardziej łatwowierną, którzy narażeni są na oszustów, oferujących niekorzystne dla nich umowy.

Uważaj komu udostępniasz kody upoważniające do wypłaty pieniędzy

2019-04-29

Oszuści wykorzystują coraz nowsze metody by wzbogacić się naszym kosztem. Korzystając z laptopów, smartfonów czy tabletów musimy być świadomi, że przestępcy będą chcieli wykorzystać naszą niewiedzę lub naiwność. Szczególną ostrożność należy zachować przy transakcjach finansowych.

Szukanie jelenia - Rozmowa

2019-03-22

Nieuczciwi przedstawiciele firm pukający do naszych domów najczęściej próbują naciągnąć na kupno lub skorzystanie z usługi. Trzeba być asertywnym, stanowczo podziękować, najlepiej nie rozmawiać, nie chodzić na pokazy, radzić się fachowców. My decydujemy na co wydajemy pieniądze, a jeżeli ktoś bardzo nalega na zakup, jest to sytuacja podejrzana...

BMRK po konferencji - Światowy Dzień Konsumenta

2019-03-15

Tylko w ubiegłym roku BMRK (Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów) udzieliło ponad 16 tysięcy porad, co w porównaniu z 2017 rokiem stanowi wzrost o ponad 30%.