przejdź do głównej treści strony

Bezpieczny konsument

Uważaj komu udostępniasz kody upoważniające do wypłaty pieniędzy

2019-04-29

Oszuści wykorzystują coraz nowsze metody by wzbogacić się naszym kosztem. Korzystając z laptopów, smartfonów czy tabletów musimy być świadomi, że przestępcy będą chcieli wykorzystać naszą niewiedzę lub naiwność. Szczególną ostrożność należy zachować przy transakcjach finansowych.

Szukanie jelenia - Rozmowa

2019-03-22

Nieuczciwi przedstawiciele firm pukający do naszych domów najczęściej próbują naciągnąć na kupno lub skorzystanie z usługi. Trzeba być asertywnym, stanowczo podziękować, najlepiej nie rozmawiać, nie chodzić na pokazy, radzić się fachowców. My decydujemy na co wydajemy pieniądze, a jeżeli ktoś bardzo nalega na zakup, jest to sytuacja podejrzana...

BMRK po konferencji - Światowy Dzień Konsumenta

2019-03-15

Tylko w ubiegłym roku BMRK (Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów) udzieliło ponad 16 tysięcy porad, co w porównaniu z 2017 rokiem stanowi wzrost o ponad 30%.

GetBack - klienci u rzecznika - Rozmowa

2019-03-01

Ostatnio ma miejsce afera dotycząca obligacji korporacyjnych GetBack'u. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów dotyczących Żywności - Rozmowa

2019-02-27

W styczniu jako pierwsze w Polsce i jedyne w Europie powstało Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Konsumenckich dotyczących Żywności. Po nieudanej reklamacji żywności u sprzedawcy można dociekać swoich praw dalej...

Nowy rejestr klauzul niedozwolonych

2019-01-15

Na stronie internetowej UOKiK działa nowy rejestr klauzul niedozwolonych. Teraz łatwiej wyszukasz konkretne postanowienie.

Negocjujmy ceny - Rozmowa

2019-01-14

Czy konsument może negocjować cenę ze sprzedawcą? Od czego to zależy? Jak rozmawiać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Czy zabawki są bezpieczne? Kontrola Inspekcji Handlowej

2018-12-19

Inspekcja Handlowa w III kwartale 2018 r. po raz kolejny skontrolowała zabawki. Łącznie inspektorzy sprawdzili 551 zabawek u 65 przedsiębiorców (głównie w małych i dużych sklepach oraz hurtowniach) w 7 województwach. Zakwestionowali 33 proc. skontrolowanych zabawek (182), zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i z powodów formalnych.

Atak przez telefon - Rozmowa

2018-12-07

Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?

Błąd przy płaceniu podczas zakupów w sieci - Rozmowa

2018-12-05

Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.

Kampania społeczna „A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?"

2018-06-05

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku Forex, a także uwrażliwienie na fakt, że na rynku finansowym nie można wierzyć podmiotom oraz osobom oferującym „szybki, pewny i wysoki zysk”.

Przed Dniem Dziecka: czy zabawki są bezpieczne?

2018-05-29

Kontrolerzy zakwestionowali w 2017 r. prawie co czwartą, a w pierwszym kwartale 2018 r. – prawie co trzecią ze sprawdzonych zabawek.


© Urząd Miasta Szczecin