przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna droga

Wymiana opon zimowych na letnie - Rozmowa

2019-04-17

Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...

Ciemno wszędzie, czarno wszędzie... - Rozmowa

2018-10-08

Nie mamy obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, ale nosząc je cały czas zwiększamy swoje bezpieczeństwo, gdy jest jeszcze ciemno. Zapraszamy na rozmowę.

Parkujmy właściwie - Rozmowa

2018-09-21

Dlaczego kierowcy nie liczą się z innymi kierowcami? Dlaczego nieprawidłowo parkujemy? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Droga do szkoły - Policja - Rozmowa

2018-09-14

Wkrótce zacznie się wzmożony ruch wokół szkół, ale także i w całym mieście. Dzieci wróciły do szkoły. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczęła się 3 września, więc we wrześniu będzie można zobaczyć policjantów, stojących przy szkołach. Będą zwracali uwagę na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Droga do szkoły - Straż Miejska dzieciom - Rozmowa

2018-09-12

Droga do szkoły Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki. Jak co roku Strażniczki będą czuwały nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przy placówkach oświatowych, a także przeprowadzały na zaproszenie pedagogów zajęcia profilaktyczne.

Pierwszak idzie do szkoły - Rozmowa

2018-08-31

Czym skorupka za młodu... Dzieci uczą się od rodziców, więc warto świadomie zachowywać się na drodze. Zapraszamy na rozmowę.

Rowerem coraz bezpieczniej - Rozmowa

2018-08-14

Świadomość rowerzystów jest coraz większa, jeżdżą coraz bezpieczniej i są coraz lepiej wyposażeni. Większość ma kaski oraz kamizelki odblaskowe, mimo, że prawo ich do tego nie obliguje.

Mkną po szynach szczecińskie tramwaje - Rozmowa

2018-08-07

Tramwaj jest najlepszym sposobem przemieszczania się po centrum miasta - cichym, nie wytwarzającym spalin oraz szybkim. Jak zapewnić równowagę komunikacyjną w mieście? Zapraszamy na rozmowę.

Obowiązek zatrzymania się do kontroli drogowej

2018-04-19

Przypominamy, że w czerwcu 2017 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego. Został wprowadzony nowy przepis dotyczący, tzw. ucieczki przed pościgiem...

Cykliści w słuchawkach i trąbiący kierowcy - Rozmowa

2018-04-12

Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu, więc kierowca podczas wyprzedzania powinien zachować szczególną ostrożność.

Trawnik do parkowania? - Rozmowa

2018-04-06

Straż Miejska na wiosnę podejmuje działania skierowane na kierowców niszczących zieleń w naszym mieście.

Strefa 30 - dobrodziejstwo czy beznadzieja? Rozmowa

2018-04-04

Rozmowa jest przeprowadzona w "Strefie 30", w przestrzeni, gdzie pojazdy nie przekraczją prędkości 30 km/h, zainstalowane są wszelkiego rodzaju elementy uniemożliwiające przekraczanie prędkości, zlikwidowane są przejścia dla pieszych.


© Urząd Miasta Szczecin