przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna droga

Rowerem coraz bezpieczniej - Rozmowa

2018-08-14

Świadomość rowerzystów jest coraz większa, jeżdżą coraz bezpieczniej i są coraz lepiej wyposażeni. Większość ma kaski oraz kamizelki odblaskowe, mimo, że prawo ich do tego nie obliguje.

Mkną po szynach szczecińskie tramwaje - Rozmowa

2018-08-07

Tramwaj jest najlepszym sposobem przemieszczania się po centrum miasta - cichym, nie wytwarzającym spalin oraz szybkim. Jak zapewnić równowagę komunikacyjną w mieście? Zapraszamy na rozmowę.

Obowiązek zatrzymania się do kontroli drogowej

2018-04-19

Przypominamy, że w czerwcu 2017 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego. Został wprowadzony nowy przepis dotyczący, tzw. ucieczki przed pościgiem...

Cykliści w słuchawkach i trąbiący kierowcy - Rozmowa

2018-04-12

Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu, więc kierowca podczas wyprzedzania powinien zachować szczególną ostrożność.

Trawnik do parkowania? - Rozmowa

2018-04-06

Straż Miejska na wiosnę podejmuje działania skierowane na kierowców niszczących zieleń w naszym mieście.

Strefa 30 - dobrodziejstwo czy beznadzieja? Rozmowa

2018-04-04

Rozmowa jest przeprowadzona w "Strefie 30", w przestrzeni, gdzie pojazdy nie przekraczją prędkości 30 km/h, zainstalowane są wszelkiego rodzaju elementy uniemożliwiające przekraczanie prędkości, zlikwidowane są przejścia dla pieszych.

Reportaż z Debaty - bezpieczny ruch w mieście

2018-03-22

W dniu 22 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szczecinie. Jakie tematy były poruszone? Jaki był cel debaty?

Akcja "Nie ma kwiatów dla piratów" 8 marca - Reportaż

2018-03-08

Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowały się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymały tulipana.

Czy rondo to antidotum na ruch miejski? - Rozmowa

2018-02-16

Jakie są plusy i minusy rond i innych typów skrzyżowań? Jakie czynniki brane są pod uwagę przy przebudowie skrzyżowań?

Odblaski na Walentynki - Reportaż

2018-02-14

Oryginalnym pomysłem na prezent Walentynowy może okazać się przecież element odblaskowy, kupiony dla najbliższej osoby w trosce o jej bezpieczeństwo.

Odblaski na dzień babci i dziadka - Rozmowa

2018-01-22

Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i st. sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.

Mikołaje z odblaskami - Reportaż

2017-12-06

Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.


© Urząd Miasta Szczecin