przejdź do głównej treści strony

Zdrowie

Spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2018-12-06

Uczniowie SP nr 10 w ramach zajęć doradztwa zawodowego miały spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - panem Michałem Pocentkiem.

Pamiętnik Chrumasa

2018-12-04

Działania promocyjne polegają na prowadzeniu kampanii informacyjnej skierowanej do dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół”, ich rodziców oraz ogółu społeczeństwa. Celem tych działań jest zwiększenie rozpoznawalności Programu, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Rodzicielstwo a stwardnienie rozsiane – obalamy mity

2018-11-27

O macierzyństwie Katarzyna marzyła już od najmłodszych lat. Dlatego, gdy usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego (SM) pomyślała, że jej szansa na bycie matką została przekreślona. Dziś jest szczęśliwą mamą Witusia i razem z neurologiem dr Katarzyną Kurowską, w ramach kolejnego poruszającego filmu kampanii „Mój sposób na SM” obala kolejne mity na temat macierzyństwa u chorych na stwardnienie rozsiane.

Kampania "Nawet dziecko to potrafi"

2018-11-08

Kampania "Nawet dziecko to potrafi" została stworzona w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, przez grupę czterech uczniów szczecińskich szkół średnich ( Michał Dąbrowski - XIV LO, Mikołaj Mazur - V LO, Kacper Borkowski - V LO, Stanisław Kabata - ZSEE ). Projekt został wsparty przez Fundację Zachodnia oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Szczeciński.

800 190 590 - Telefoniczna Informacja Pacjenta

2018-11-08

TIP, czyli Telefoniczna Informacja Pacjenta to wspólny projekt Rzecznika Praw Pacjenta oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Pod jednym numerem telefonu, już od 13 listopada będzie można uzyskać informacje dotyczące zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych Pacjentów jak i ochrony ich praw. Dziś podpisano oficjalne porozumienie w tej sprawie.

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

2018-11-15

Idea Światowego Dnia Rzucania Palenia narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.

Meningokoki, pneumokoki w przedszkolu? Dezynfekcja na nic

2018-10-26

Meningokoki i pneumokoki to bakterie bytujące w śluzówce człowieka. Są środowiska, gdzie nosicieli może być więcej niż w całej populacji, np. w przedszkolach czy koszarach. Ale dezynfekcja pomieszczeń to nie broń na te patogeny.

Informator o Terminach Leczenia

2018-09-14

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowe narzędzie – funkcjonalną i przyjazną wyszukiwarkę, w której można sprawdzić, gdzie najszybciej uzyskamy pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Dopalacze niosą śmierć - akcja prewencyjna szczecińskiej policji

2018-08-08

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyszli na ulice, aby twarzą w twarz uświadamiać mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i szerzej, środków odurzających.

Akcja profilaktyczna "Uwaga Kleszcz!"

2018-07-19

Jeśli aktywnie spędzasz czas w plenerze, lubisz odpoczywać w parku czy na działce albo spacerujesz po lesie chroń się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu.

Kaloryfer na urlop - Rozmowa

2018-07-09

Zaczęło się lato, więc panowie marzą o kaloryferze, a panie o talii osy. Niestety na ostatnią chwilę próbujemy wiele rzeczy zrobić na siłę, sięgając często nawet po niedozwolone środki...

Zagrożenia w związku z pożarami składowiska śmieci

2018-07-05

Za największe zagrożenie dla zdrowia publicznego i środowiska uważa się dioksyny i furany. Do innych zanieczyszczeń należy zaliczyć tlenek węgla, metale ciężkie, lotne węglowodory.


© Urząd Miasta Szczecin