przejdź do głównej treści strony

Zdrowie

Informator o Terminach Leczenia

2018-09-14

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowe narzędzie – funkcjonalną i przyjazną wyszukiwarkę, w której można sprawdzić, gdzie najszybciej uzyskamy pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Dopalacze niosą śmierć - akcja prewencyjna szczecińskiej policji

2018-08-08

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyszli na ulice, aby twarzą w twarz uświadamiać mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i szerzej, środków odurzających.

Akcja profilaktyczna "Uwaga Kleszcz!"

2018-07-19

Jeśli aktywnie spędzasz czas w plenerze, lubisz odpoczywać w parku czy na działce albo spacerujesz po lesie chroń się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu.

Kaloryfer na urlop - Rozmowa

2018-07-09

Zaczęło się lato, więc panowie marzą o kaloryferze, a panie o talii osy. Niestety na ostatnią chwilę próbujemy wiele rzeczy zrobić na siłę, sięgając często nawet po niedozwolone środki...

Zagrożenia w związku z pożarami składowiska śmieci

2018-07-05

Za największe zagrożenie dla zdrowia publicznego i środowiska uważa się dioksyny i furany. Do innych zanieczyszczeń należy zaliczyć tlenek węgla, metale ciężkie, lotne węglowodory.

Nie śpisz? To może być choroba neurologiczna!

2018-07-03

Zaburzenia snu są często pierwszą oznaka wielu chorób neurologicznych oraz neuroimmunologicznych. O kłopotach z zasypianiem, zbyt długim czy niespokojnym śnie powinniśmy zawsze mówić lekarzowi.

Piaskownica - regulacje prawne dotyczące eksploatacji - GIS

2018-06-29

Obowiązek wymiany piasku w piaskownicach wynika z potrzeby zminimalizowania zagrożenia chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi, zakaźnymi.

Czego przed wejściem do wody robić nie wolno - Rozmowa

2018-06-20

Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Kiedy można wejść do wody, a kiedy nie? Jak nasz organizm reaguje na zimną wodę?

Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów

2018-06-19

Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi.

Porady leśnika - kleszcze - Rozmowa

2018-06-12

Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?

Dezodoranty mogą zwiększać ryzyko raka piersi

2018-06-08

Wielokrotne w ciągu dnia używanie dezodorantu, jeśli zawiera sole glinu, zwiększa szansę zachorowania na raka piersi wśród młodych kobiet.

Kampania „Kocham. Nie piję” zainagurowana!

2018-06-05

FAS to najcięższa forma wad wrodzonych, powodująca upośledzenie rozwoju fizycznego i intelektualnego, wady serca, dysfunkcje mózgu.


© Urząd Miasta Szczecin