przejdź do głównej treści strony

Zdrowie

Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Szczecina w 2019 roku

2019-04-16

Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Szczecina w 2019 roku

Vademecum chorób zakaźnych

2019-04-15

Zapraszamy do zapoznania się z opracowanym przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie Vademecum sanitarno-epidemiologicznym dla obcokrajowców i nie tylko, które porusza kwestię profilaktyki chorób zakaźnych w tym odry, gruźlicy, grypy, WZW A, WZW B, WZW C oraz HIV/AIDS.

Nauczmy dzieci skakać na skakance

2019-03-19

Skakanie na skakance czy gra w gumę nie jest dziś oczywistą umiejętnością, jak dla poprzednich pokoleń. Współczesne dzieci wolą spędzać czas nie męcząc się.

Żółte przekleństwo dalej groźne - Rozmowa

2019-03-14

Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie na temat żółtaczki zakaźnej.

Wścieklizna u ludzi i zwierząt

2019-03-07

Zaraźliwe szaleństwo od dawna przerażało i zarazem fascynowało ludzi, pojawiając się m.in. w niezliczonych dziełach literackich i filmach. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej zabójczej chorobie.

Depresję można wyleczyć - warto szukać pomocy

2019-02-23

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia z depresją zmaga się ponad 350 mln ludzi, co czyni ją jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Celem kampanii „Depresja. Rozumiesz – Pomagasz” jest edukacja społeczeństwa i walka ze stygmatyzacją osób cierpiących na depresję.

Terapia uzależnień w Szczecińskim Centrum Uzależnień - Rozmowa

2019-02-20

W Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień działa grupa wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, a także grupa członków rodzin dotkniętych alkoholizmem - DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Zapraszamy na rozmowę.

Uzależnienie seniorów – cichy, a groźny problem

2019-02-08

Osoby, które właśnie wycofały się z życia zawodowego są szczególnie zagrożone uzależnieniem od alkoholu czy leków. Są też w grupie, która jest szczególnie narażona na szkody z nim związane.

#zaszczepieniBezpieczni – Powodów do szczepień jest wiele!

2018-12-08

Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. W piątek 7 grudnia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień rusza ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem #zaszczepieniBezpieczni skierowana do rodziców szukających odpowiedzi na nurtujące pytania na temat szczepień ochronnych.

Spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2018-12-06

Uczniowie SP nr 10 w ramach zajęć doradztwa zawodowego miały spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - panem Michałem Pocentkiem.

Pamiętnik Chrumasa

2018-12-04

Działania promocyjne polegają na prowadzeniu kampanii informacyjnej skierowanej do dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół”, ich rodziców oraz ogółu społeczeństwa. Celem tych działań jest zwiększenie rozpoznawalności Programu, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Rodzicielstwo a stwardnienie rozsiane – obalamy mity

2018-11-27

O macierzyństwie Katarzyna marzyła już od najmłodszych lat. Dlatego, gdy usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego (SM) pomyślała, że jej szansa na bycie matką została przekreślona. Dziś jest szczęśliwą mamą Witusia i razem z neurologiem dr Katarzyną Kurowską, w ramach kolejnego poruszającego filmu kampanii „Mój sposób na SM” obala kolejne mity na temat macierzyństwa u chorych na stwardnienie rozsiane.


© Urząd Miasta Szczecin