Telefon ratunkowy 112
Mapa - rozmieszczenie defibrylatorów w Szczecinie - PDF
"(Nie)widzialni": warsztaty dla mieszkańców Szczecina nt. niewidocznych niepełnosprawności
Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zaprasza mieszkanki i mieszkańców Szczecina na bezpłatne warsztaty, których celem jest zwiększanie świadomości na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych.szczegóły »
Tydzień Inicjatyw Senioralnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Wśród wielu wydarzeń zaplanowanych z myślą o szczecińskich seniorach w Tygodniu Inicjatyw Senioralnych, bibliotekarki z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) również zapraszają na inspirujące zajęcia.szczegóły »
Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED
W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 50 do 69 lat. szczegóły »
Dzień otwarty w Schronisku dla zwierząt
Już w najbliższą sobotę szczecińskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt otworzy swoje podwoje przed wszystkimi miłośnikami psów i kotów.szczegóły »
Piknik Paralimpijski
Już w najbliższą sobotę 1 lipca w godzinach 12:00 – 17:00 na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II odbędzie się Piknik Paralimpijski z Orlen. Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. szczegóły »
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza do wspólnej zabawy podczas festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowanego w najbliższą sobotę (27 maja) od godziny 11 na Jasnych Błoniach.szczegóły »
VI Szczeciński Tydzień Ubogich
W niedzielę 13 listopada obchodzony będzie już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Także w tym roku chcemy zaprosić Was do tego, aby ten wyjątkowy dzień przedłużyć o cały tydzień – tworząc VI Szczeciński Tydzień Ubogich. szczegóły »
Spotkanie autorskie o Chorobie Alzheimera z Przemkiem Pawelcem
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 9 listopada (środa) o godz. 18:00 do filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie autorskie z Przemkiem Pawelcem wokół książki „I żyli długo i szczęśliwie”. szczegóły »
Webinarium dla seniorów "Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne”
Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.szczegóły »
Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED
Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.szczegóły »
Akcja Społeczna „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne”
Kolejne spotkanie w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie odbędzie się 6 sierpnia i będzie na temat lęków. Będą przygotowane broszury informacyjne oraz będzie można porozmawiać z naszymi specjalistami. Dodatkowo będzie można zrobić Inwentarz STAI, który sprawdza, czy lęk, który odczuwamy jest jedynie stanem obecnym, czy ogólnie mamy predyspozycje do jego odczuwania.szczegóły »
Black Friday – święto czy pułapka?
Już niebawem rozpocznie się zakupowe szaleństwo – Black Friday dla amatorów zakupów stacjonarnych i Cyber Monday dla serfujących po sklepach internetowych. Przedsiębiorcy już od wielu dni zachęcają nas do zakupów obiecując nawet atrakcyjne weekendy i tygodnie.szczegóły »
Postoje mammobusów w Szczecinie - listopad 2021 r.
ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ  zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Poniżej wykaz postojów mammobusów w Szczecinie w listopadzie...szczegóły »
Jesienna edycja akcji „Kwiat za grat” na Jasnych Błoniach
 Studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego razem z Eneą Operator ponownie zapraszają do wspólnej akcji ekologicznej. Już 23 października na Jasnych Błoniach będą wymieniać elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Wydarzenie odbywa się na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków w godzinach 10:00-14:00.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów
Harmonogram pracy mammobusów w Szczecinieszczegóły »
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni
LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.szczegóły »
Warsztat online dla wolontariuszy | Wsparcie osób z niepełnosprawnościami
Porozmawiamy o ograniczeniach wolontariusza jakie mogą się pojawić w kontakcie z osobą ze szczególnymi potrzebami. Spróbujemy się przyjrzeć obrazowi osoby z niepełnosprawnością, panujących w społeczeństwie stereotypach, podejściu innych osób i trudnych sytuacjach z tym związanymi. To wszystko w formie interaktywnych warsztatów i ćwiczeń!szczegóły »
Warsztat w maju: Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy na warsztat Wolontariat w pierwszych krokach 19 maja (środa) od 17:00 do 19:00 Platforma Zoom Osoby, które chcą wziąć udział w warsztacie prosimy o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowegoszczegóły »
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Szczecin – 24 marca 2021 w godzinach od 10.00 do 17.20 i 25 marca 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Centrum Handlowym Fala, Aleja Wyzwolenia 44A

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. 

szczegóły »
Szkolenie on-line pn. “Współpraca z wolontariuszami od A do Z“
Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line pn. “Współpraca z wolontariuszami od A do Z“szczegóły »
Światowy Dzień Konsumenta 2021
15 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Dziś, w tym trudnym czasie obostrzeń, pandemii i nowej rzeczywistości w jakiej się znaleźliśmy praca Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów nabrała zupełnie nowego znaczenia.szczegóły »
Kolejne pieniądze na likwidację pieców
1 marca rusza nabór do kolejnej edycji miejskiego programu MEWA, w którym można otrzymać 7500 zł za wymianę kopciucha na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Wnioski, które należy złożyć, są już dostępne.szczegóły »
Warsztat on-line| Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy na warsztat Wolontariat w pierwszych krokach 25 lutego (czwartek) od 17:00 do 19:00 Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Badania mammograficzne

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

szczegóły »
Czat - ochrona danych osobowych w szkole/placówce oświatowej
Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem zachęcają dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów do udziału w kolejnym Cz@cie, który odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w godzinach 13.00 - 14.00.szczegóły »
Badania mammograficzne w styczniu 2021
LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne.szczegóły »
Bezpłatne badania mammograficzne
Szanowni Państwo, LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. szczegóły »
Bezpłatne badania mammograficzne
Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.szczegóły »
Piknik zdrowotny Klubu HDK "Legion"
Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion” Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie zaprasza w niedzielę, 4 października br. w godz. 10-14 na rodzinny piknik. Wydarzenie odbędzie się na terenie Muzeum Techniki Wojskowej przy ul. Bulwar Gdański 7 w Szczecinie. szczegóły »
Dzień odblasków
Kierowcy przejeżdżający w godz. 9.00 – 9.30 przez skrzyżowanie ul. Małopolskiej i Matejki otrzymają odblaski, zapachy samochodowe oraz ulotki poświęcone blue boxom. szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Akcja bezpłatnych badań płuc w Szczecinie
Szczecin to jedno z 14 miast, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 28 lipca na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.szczegóły »
Baseny szykowane do otwarcia
W Szczecińskim Domu Sportu trwają przygotowania do uruchomienia miejskich pływalni, które z powodu pandemii od blisko trzech miesięcy są zamknięte. Baseny zostaną ponownie otwarte 20 czerwca br.szczegóły »
Startuje sezon kąpielowy na Arkonce
Już od najbliższej soboty „szczecińska Majorka” zaprasza wszystkich amatorów wodnego szaleństwa. Użytkownicy muszą jednak liczyć się z ograniczeniami, spowodowanymi epidemią koronawirusa.szczegóły »
Gasimy światło dla Ziemi
Jak co roku, Szczecin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. Poniżej lista obiektów i miejsc, które z tej okazji zostaną wygaszone.szczegóły »
Porady prawne w Centrum Seniora
27 lutego godz. 16:00 - Porady Prawne (obowiązują zapisy)szczegóły »
Porady prawne w Centrum Seniora
20 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)    szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Kawiarenka Seniora - Bezpieczny Senior
17 lutego - godz.13.00 - Kawiarenka Seniora - Bezpieczny Seniorszczegóły »
Porady prawne w Centrum Seniora
13 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)    szczegóły »
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek). Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej akcji do końca lutego 2020 r.szczegóły »
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę
Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie ewaluacyjnej pn.: „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2020 roku w siedzibie SWOPR przy ul. Hejki (nad Kanałem Zielonym).szczegóły »
Porady prawne w Centrum Seniora
6 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)szczegóły »
Kawiarenka Seniora – „Przemoc wobec osób starszych”
3 lutego - godz. 13.00- Kawiarenka Seniora – „Przemoc wobec osób starszych”szczegóły »
Cz@t - XIV Dzień Ochrony Danych Osobowych
CZAT odbędzie się w dniu 28 stycznia 2020 r. i będzie trwał godzinę od 12:00 do 13:00. Na pytania odpowiedzą specjaliści z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urzędu Miasta - Inspektor Ochrony Danych, pracownicy Wydziału Oświaty oraz Wydziału Informatyki.szczegóły »
Środa z profilaktyką. Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy
22 stycznia, w ramach Środy z profilaktyką, zapraszamy w godz. 10-14 do siedziby Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie!
18 stycznia (sobota) 2020 r., w godzinach 11:00-15:00, zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie przy ul. Taczaka. W programie m.in. zwiedzanie nowego Ekoportu, atrakcje dla dzieci i dorosłych, gry ,zabawy, warsztaty „Śmieciowa koszykówka”,” Uczymy się segregować”, Dekorujemy ekologiczne torby.szczegóły »
Środa z profilaktyką. Zrzucamy zbędne kilogramy
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na kolejną Środę z Profilaktyką. Tym razem tematem akcji jest Profilaktyka otyłości. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które chcą zgubić „trochę” kilogramów nadwagi. Jeśli są wśród nich babcie i dziadkowie, to ich zapraszamy szczególnie serdecznie:) - z okazji przypadającego w przyszłym tygodniu ich święta.szczegóły »
Szczecin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Zapraszamy na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Wiatr w żagle. A w programie m.in. hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje.szczegóły »
Wernisaż „Kalendarz Schroniska 2020”
Zakład Usług Komunalnych - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Wernisaż „Kalendarz Schroniska 2020”, który odbędzie się w dniu 19 grudnia w godz. 18.00-20.00 w Starej Rzeźni.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach – świąteczna edycja
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
1 grudnia - Światowy Dzień AIDS
Warto pomyśleć o przetestowaniu w kierunku HIV - bezpłatne i anonimowe badania w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Szczecinie i Koszalinie.szczegóły »
Przed Black Friday - niezbędnik i webinar
„Black Friday”, czyli „Czarny Piątek” oraz „Cyber Monday” wpisały się na dobre w konsumencki kalendarz i oficjalnie otwierają przedświąteczny okres zakupowy. Promocja promocji jednak nie równe. Warto wiedzieć, do czego zobowiązani są sprzedawcy, a tym samym, jakie mamy prawa. Przypominają o nich wspólnie Europejskie Centrum Konsumenckie oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.szczegóły »
Rusza X Kampania Białej Wstążki w Szczecinie
Rozpoczyna się X Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin.szczegóły »
Szczecin dołącza do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka
W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Szczecin podobnie jak wiele innych miast, zarówno w Polsce jak i na całym świecie, dołącza do inicjatywy UNICEF Polska i organizuje obchody 30. rocznicy uchwalenia tego dokumentu.szczegóły »
Współpraca z wolontariuszami od A do Z
Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie POLITES zapraszają na bezpłatne szkolenie dla koordynatorów wolontariatu pn. „Współpraca z wolontariuszami od A do Z” szczegóły »
„Movember Bieg Z Wąsem” - Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie też biegnie.
Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie z wielką przyjemnością informuje, że przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Fizjosport do współpracy partnerskiej przy tworzeniu wydarzenia sportowo-edukacyjnego jakim jest „Bieg z Wąsem", który odbędzie się 17 listopada 2019 roku w Szczecinie.szczegóły »
Bezpłatne badania i EKUZ od ręki! NFZ w Galaxy.

Bezpłatne badania i EKUZ od ręki! Zapraszamy w sobotę, 16 listopada do centrum handlowego Galaxy w Szczecinie  

szczegóły »
Projekt Pudło w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - Rozmowa
Zespół THE ANALOGS w piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Kolejny koncert odbędzie się w Centrum Profilaktyki Uzależnień.szczegóły »
"Spotkania przy zupie" dla ubogich
"Spotkania przy zupie" na skwerze przy pl. Tobruckim, tam, gdzie stoi fontanna z kotwicą. Rozpoczęliśmy w czwartek 7 lutego o godz. 18.30. I  jesteśmy tam w każdy czwartek. Jest gorąca zupa, kanapki, herbata i kawa.  I może znajdzie się coś słodkiego, jeśli ktoś upiecze i przywiezie. I się spotykamy.szczegóły »
Ostatnie dni yellow boxów
W środę 30 października od godz. 9.00, na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską, pracownicy Urzędu Miasta oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, po raz kolejny i tym razem ostatni,  będą rozdawać kierowcom gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Będzie to również kolejna okazja do poznania opinii kierowców, na temat tego rozwiązania. szczegóły »
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
W dniu 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. szczegóły »
Zawsze z nadzieją. Radzenie sobie z emocjami i sytuacją kryzysową w obliczu choroby nowotworowej- spotkanie
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin zapraszamy na spotkanie pn. POWRÓT DO ZDROWIA przy kawie i poczęstunku prowadzonych przez prelegentów...szczegóły »
Pielęgniarki i położne - w trosce o zdrowie szczecinian
Pielęgniarki i Położne w trosce o Szczecinian w dniu 15 października 2019r. w godz. 13.30 – 15.30 w budynku Urzędu Miasta Szczecina przy pl. Armii Krajowej 1 (skrzydło dawnej Filharmonii), organizują spotkanie promocyjno – edukacyjne dla mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Zrób coś dla siebie – przyjdź, by się zbadać!”.szczegóły »
Dni Seniora - NFZ zaprasza do Netto Areny
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na Dni Seniora w Szczecinie. 12 i 13 października, w godz. 10-16 pod hasłem „Aktywny, bezpieczny, zdrowy” na seniorów czekać będzie mnóstwo atrakcyjnych ofert związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem i przysługującymi uprawnieniami. szczegóły »
„Senior w wielkim mieście” - Zaproszenie
W najbliższą niedziele niehandlową, 6 października, zapraszamy do Centrum Handlowego Galaxy na wydarzenie „Senior w wielkim mieście”. Podczas akcji, która odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, skupione wokół Centrum Seniora w Szczecinie...szczegóły »
Biała Sobota w Spondylusie
5 października zapraszamy do naszej placówki medycznej w Szczecinie (al. Jana Pawła II 36) na BIAŁĄ SOBOTĘ, podczas której dostępne będą bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, podologii, leczenia ran oraz zaopatrzenia medycznego. szczegóły »
Konferencja online „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera”
Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą wsparciu osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin. W tym roku poruszony zostanie temat potrzeb opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera.szczegóły »
Ogólnopolskie Dni Medycyny Pracy
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie ma przyjemność zaprosić oraz zachęcić wszystkie zainteresowane osoby do udziału w OGÓLNOPOLSKICH DNIACH MEDYCYNY PRACY, które odbędą się w dniach 27-28 września 2019 roku w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.szczegóły »
Projekt EDWARD – 26 września 2019 r
Projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.szczegóły »
20 Lat Korpusu NATO - Piknik na Wałach Chrobrego
W ten weekend na Wałach Chrobrego odbędzie się 20. rocznica utworzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - będzie wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu wojskowego z polski i zagranicy (pojazdy wojskowe, okręty), defilada, przelot samolotów, koncerty orkiestr wojskowych...szczegóły »
VII Szczecińska Konferencja Alzheimerowska „Oblicza Otępienia”
Konferencja interdyscyplinarna „Oblicza otępienia” to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców naszego kraju. Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami Konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Podczas wykładów będziemy się starali przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie.szczegóły »
13. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie"
W dniach 17-18 września 2019 r. w hotelu Airport Okęcie (ul. 17 Stycznia 24, Warszawa) odbędzie się 13. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".szczegóły »
Astrometria - bezpłatne zajęcia dla seniorów 60+ w ramach programu Wiek Astronomii
Podczas tego bloku kursu, uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się jak astrometria rozwijała się na przestrzeni wieków, a jak wygląda współcześnie. Przybliżone zostaną starożytne instrumenty pomiarowe, nowożytne jak i najbardziej zaawansowane teleskopy.szczegóły »
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie
Parada pieszych, liczenie rowerzystów, kino pod chmurką, transportowy eksperyment, warsztaty, spotkania, a także darmowa komunikacja miejska w Międzynarodowym Dniu bez Samochodu – tak w Szczecinie będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.szczegóły »
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to zostało ustanowione przez Federację Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku.szczegóły »
Pasjonująca Sobota oraz 10-lecie Szczecińskiego WOPR!
Impreza odbędzie się już 14.09 od 14:00-18:00 na Bulwarze Gdyńskim, obok Bosmanatu w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz jubileuszu Szczecińskiego WOPR.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
W imieniu Prezydenta Miasta Szczecin, Piotra Krzystka serdecznie zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.szczegóły »
Rekrutacja na Medyczny Uniwersytet Seniora
Zapraszamy MIESZKAŃCÓW SZCZECINA do udziału w kolejnej edycji Medycznego Uniwersytetu Seniora (MUS PUM).szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: „Wolontariat w pierwszych krokach”, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 04-10.08
-szczegóły »
Śmieciuch nauczy segregować
Będzie zachęcała najmłodszych szczecinian do segregowania śmieci i pokazywała, jak prawidłowo to robić – sympatyczną, zieloną maskotkę będzie można spotkać między innymi na bulwarach.szczegóły »
Czy Pomorze pomoże? Aż 5 pacjentów z regionu walczy z nowotworami krwi!
3-letnia Marysia. 5-letnia Maja. 11-letni Mateusz. 34-letni Piotr. 51-letni Artur. Różny wiek, inne historie, odmienne plany i marzenia. Ale łączy ich jedno – wszyscy chorują na nowotwory krwi i dla każdego z nich szansą na nowe życie może być drugi człowiek, który zdecyduje się zostać Dawcą szpiku.  Przyjdź na „Dni Dawcy” w Szczecinie - 27 - 28 lipca 2019 r. (sob., niedz.).szczegóły »
Debata pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”. Celem spotkania jest podsumowanie osiągniętych założeń oraz stopnia realizacji wniosków przedstawionych podczas debaty "Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie", zorganizowane w Szczecinie dniu 26.10.2018 roku. szczegóły »
Spokrewnieni Służbą - Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa odbędzie się 20 lipca 2019r w SCEE "Szmargdowe-Zdroje" w Szczecinie przy ulicy Kopalnianej 12. Rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 15. W tym czasie każda chętna osoba będzie mogła honorowo oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku.szczegóły »
Wczesne wykrywanie raka piersi - mammobus w Szczecinie
Wczesne wykrywanie raka piersi to program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat. Kolejny mammobus będzie dostępny 18.07, Al. Wyzwolenia 44A, przy CH Fala, godz. 9-15, Largo.szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 14-20.07
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 14-20.07.2019szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 7-13.07
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 

7-13.07

.2019szczegóły »
Seminarium dla nauczycieli "Czy Bezpieczna szkoła musi być fikcją?"
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie zaprasza dyrektorów, pedagogów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego na seminarium szczegóły »
Międzynarodowy Dzień Psa w schronisku
W niedzielę 30. czerwca w godzinach 11-15, na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie odbędzie się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Psa.szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w NFZ
W czwartek, 27 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Tego dnia Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojej siedziby w Szczecinie, proponując bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, prelekcje o cukrzycy i sposobach radzenia sobie z tą chorobą.szczegóły »
NieWielki Festiwal Wolontariatu
Zapraszamy serdecznie na międzypokoleniowe święto wolontariatu i wspólnego, aktywnego spędzania czasu razem. NieWielki Festiwal Wolontariatu łączy dzieci i seniorów we wspólnej aktywności, to święto pomagania i współdziałania najmłodszych i najstarszych szczecinian – przedszkolaków i seniorów.szczegóły »
Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi
Każdego roku, 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Tego dnia chcemy podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie oddają krew oraz pomagają w szerzeniu idei regularnego oddawania krwi. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca szczególną uwagę na umożliwienie na całym świecie powszechnego dostępu do bezpiecznej transfuzji krwi, jako elementu osiągnięcia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego tegorocznym hasłem jest „Bezpieczna krew dla wszystkich”.szczegóły »
DNI MORZA SAIL SZCZECIN 2019 – kwestie bezpieczeństwa
Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanych w dniach 14 – 16 czerwca 2019 r. DNI MORZA SAIL SZCZECIN.szczegóły »
Konferencja DUM-PUM "Dzieci Dzieciom"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, w ramach realizacji projektu Dziecięcy Uniwersytet Medyczny skrócie DUM-PUM, serdecznie zaprasza uczniów szczecińskich szkół podstawowych do udziału w konferencji pt. Dzieci Dzieciomszczegóły »
Finał XIII edycji „Nieletniego Paragrafu”
Już 29 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej 33 w Szczecinie odbędzie się finał konkursu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pn. „Nieletni Paragraf” .szczegóły »
Dzień Otwarty w NFZ Szczecin
25 maja w godz. 9-14 zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Oddział NFZ w Szczecinie. Tego dnia, w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem proponujemy konsultacje ze specjalistą dermatologiem z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pokażemy materiały filmowe o profilaktyce czerniaka, będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego, studenci medycyny zbadają ciśnienie i poziom cukru.szczegóły »
WOPR
STRAŻ MIEJSKA
POLICJA
STRAŻ POŻARNA
POGOTOWIE RATUNKOWE