przejdź do głównej treści strony

XVI Europejski Dzień Roweru i Dzień Bez Samochodu w Szczecinie

W niedzielę (20 września) na Placu Grunwaldzkim od godz. 11:30 Szczecin będzie obchodzić XVI Europejski Dzień Roweru. Natomiast we wtorek (22 września) w ramach Dnia Bez Samochodu będzie można poruszać się za darmo komunikacja miejską.

Podczas Europejskiego Dnia Roweru odbędzie się przejazd rowerzystów po ścieżkach rowerowych w Szczecinie. Na mecie będą czekać konkursy z nagrodami oraz specjalnie wydrukowana na ten dzień – gazetka rowerowa.

Tego samego dnia odbędą się kampanie informacyjno-edukacyjne na rzecz tworzenia spójnego systemu bezpiecznych ścieżek rowerowych w Szczecinie. Mieszkańcy dowiedzą się m.in. gdzie można wybrać się na wycieczkę rowerową po mieście.

Organizatorzy zapraszają do przejazdu rowerowego i zachęcają do dokonywania codziennych wyborów, które będą miały odzwierciedlenie w poprawie zdrowia i środowiska.

Organizatorzy: Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody, Komisja Ochrony Przyrody, Zachodniopomorski PTTK
Kontakt tel.(91)43 - 35 - 721

Natomiast we wtorek (22 września) Szczecin będzie obchodzić Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji będzie można korzystać z komunikacji miejskiej przez cały dzień (24 godziny) za darmo.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

16.09.2015