przejdź do głównej treści strony

Moje miasto bez elektrośmieci - Rozmowa

W przeciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000 odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z szczecińskich mieszkań. A wszystko za sprawą przystąpienia Szczecina do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, nad którym mecenat sprawuje Urząd Miasta Szczecin.

 

 

Porzucona pralka czy lodówka w lesie to niestety nierzadki widok. Taki sprzęt nie mieści się do zwykłego kosza, a beztroskie zostawienie go w pierwszym lepszym miejscu może być szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale i dolegliwe dla portfela, bo grozi grzywną nawet do 5 000 zł! Jak więc pozbyć się zawadzającego w domu, starego, popsutego sprzętu dużych rozmiarów? Odpowiedź na to pytanie znają doskonale mieszkańcy Szczecina, którzy w ciągu pół roku ponad 1000 razy skorzystali z usługi bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu.

Duże elektrośmieci, czyli…
stara pralka, zużyta lodówka, popsuta suszarka do ubrań, zmywarka, kuchnia elektryczna, zamrażarka lub duży telewizor o przekątnej ekranu przekraczającej 24 cale. Każdy mieszkaniec Szczecina, który ma schomikowane takie sprzęty i chce się ich pozbyć, może zamówić bezpłatny odbiór zużytego sprzętu bezpośrednio z domu.

Jak?
Dzwoniąc pod numer: 2222 333 00 lub wypełniając internetowy formularz który dostępny jest na stronie www.elektroeko.pl . Zamawiając tę usługę należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio przygotować sprzęt przeznaczony do odbioru, aby przebiegł on sprawnie i szybko. Oznacza to, że musi być odłączony od instalacji elektrycznej (np. lodówki), gazowej (kuchenki), czy też wodociągów (pralki). Przy okazji odbioru wielogabarytowego sprzętu można również oddać drobne elektrośmieci, a w tym zużyte świetlówki.

Dodatkowe informacje na strone ElektroEko

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

07.07.2014