przejdź do głównej treści strony

Baseny szykowane do otwarcia

W Szczecińskim Domu Sportu trwają przygotowania do uruchomienia miejskich pływalni, które z powodu pandemii od blisko trzech miesięcy są zamknięte. Baseny zostaną ponownie otwarte 20 czerwca br.

Obecnie niecki Floating Areny i basenu 25m są napełniane wodą, gdyż w ostatnich tygodniach były one puste. W tym czasie przeprowadzono szereg prac konserwatorskich (m.in.: uzupełniono fugi i wymieniono uszkodzone płytki ceramiczne) oraz wyczyszczono i zdezynfekowano obiekt.

Gdy woda znajdzie się już w basenach, będzie musiała zostać podgrzana. Wtedy możliwe będzie pobranie próbek do badań. Dopiero po osiągnięciu wymaganych parametrów pływalnie będą mogły być udostępnione mieszkańcom. Proces napełniania basenów i wspomniane badania potrwają ok. dwóch tygodni.

Z uwagi na wytyczne rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. funkcjonowania basenów, na pływalniach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób (max. 4 osoby na torze). Oznacza to, że z Floating Areny jednocześnie będzie mogło korzystać max. 40 osób, a z basenu 25m max. 24 osoby.

UWAGA! Termin ważności karnetów niewykorzystanych z powodu koronawirusa zostanie przedłużony do 30 września.

Jednocześnie informujemy, że od 6 czerwca na terenie SDS zostanie otwarta siłownia.

Najnowsze informacje o działaniach podejmowanych przez Miasto ws. koronawirusa są dostępne w specjalnym serwisie internetowym: koronawirus.szczecin.eu  

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

08.06.2020