przejdź do głównej treści strony

Kontrole autokarów - Video

 Tradycją stało się zgłaszanie potrzeby przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów wyjeżdżających w trasy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas typowej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierowcy, wyposażenie autokaru oraz stan techniczny, czyli między innymi oświetlenie, ogumienie, zawieszenie, silnik.

W ostatnich latach wzrosła liczba przewoźników, w związku z czym każdego dnia otrzymujemy dużą liczbę informacji o potrzebie skontrolowania przed wyjazdem autokaru. Wiąże się to również z właściwym zaplanowaniem inspektorów do służby. Można to rozwiązać tylko poprzez otrzymywanie wcześniejszych zgłoszeń, pozwalających na skoordynowanie kontroli 48 godzin przez wyjazdem wycieczki.

Kontrole autokarów odbywać się będą w następujących miejscowościach:

  • Szczecin – siedziba WITD;
  • Wałcz -siedziba oddziału WITD;
  • Koszalin – siedziba oddziału WITD;

w dniach i godzinach pracy urzędu.

Potrzebę kontroli na terenie Szczecina, Wałcza, Koszalina należy zgłaszać :

do WITD Szczecin, tel. 91 311-56-19, fax 91 – 311-56-41 lub mail biuro@witd.szczecin.pl W pozostałych powiatach oraz miejscowościach kontrole autokarów prowadzone będą doraźnie a zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie przez jednostki Policji tel. 112 lub 997

Wpisz numer rejestracyjny pojazdu i zobacz raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów: https://www.bezpiecznyautobus.gov.pl/bezpieczny-autobus-web/

Autor:  Wydział Informatyki 

16.07.2014