przejdź do głównej treści strony

Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość

Regionalne podsumowanie IV edycji ogólnopolskich konkursów informatycznych organizowanych przez PTI w 2014 roku

 

 

 

W dniu 17.06.2014 roku spotkali się najlepsi uczniowie z województwa zachodniopomorskiego w konkursach TIK?-TAK! i Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość” na regionalnym podsumowaniu konkursów. Uczniowie przybyli ze swoimi nauczycielami, dyrektorami szkół i rodzicami.

Gospodarzem spotkania był Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTI prof. Zdzisław Szyjewski. Gości przywitał Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński.

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć galerię prac z konkursu i wysłuchać wykładu pani Agnieszki Miluniec nt. tworzenia galerii panoramicznych.

Miłym akcentem programu było wręczenie statuetki Najlepszego Egzaminatora ECDL w roku 2014 panu Przemysławowi Stecewiczowi ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO ze Szczecina.

Konkursowi TIK?-TAK! patronowało 15 marszałków województw (w tym Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski), 12 kuratorów oświaty (w tym województwa zachodniopomorskiego).

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie uczniowie mają możliwość sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności. Konkurs pozwala wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.

W tegorocznej edycji uczestniczyło około 20 tys. uczniów z 700 szkół. Z naszego województwa startowało 1300 uczniów z 51 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwunastu uczniów ze szkół podstawowych i dwóch ze szkół gimnazjalnych. Co ciekawe, wszyscy uczniowie zmieścili się w pierwszej czterdziestce w Polsce. Gratulujemy! W naszym województwie najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie szkół podstawowych, 15 miejsce w Polsce zajęła Aleksandra Matkowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO ze Szczecina opiekun Przemysław Stecewicz a 16 miejsce zajęła Maja Roman-Różynek z Prywatnej Szkoły Podstawowej L. Piwoni ze Szczecina. opiekun Beata Kostka.

Nagrodę dla najlepszego ucznia z województwa (tablet) ufundowany przez Wicemarszałka odebrała Aleksandra Matkowska. Natomiast Maja Roman-Różynek otrzymała tablet ufundowany przez sponsorów. Pozostali uczniowie jako nagrody otrzymali dyski USB, słuchawki z mikrofonem, myszki bezprzewodowe.

Najlepszą szkołą w województwie została Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO w Szczecinie.

Na Konkurs Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość” przysłano 1500 prac z całej Polski, w tym 80 z naszego województwa.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci. Konkurs polegał na stworzeniu historyjki obrazkowej będącej przestrogą lub nauką dla rówieśników, mówiącą o ochronie swojej tożsamości w sieci oraz ochronie danych osobowych.

Z naszego województwa został nagrodzony Marcin Nowicki z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie (II miejsce w Polsce) opiekun Alina Rachańska i Oliwia Kwieciszewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie Szczecińskim opiekun Marcin Kolany.

Uczniowie odebrali nagrody, którymi w tym roku były tablety.

Oficjalne wyniki i wyróżnione prace można obejrzeć na:
http://www.tik-tak.eecdl.pl/
http://www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl/

Autor relacji audio: Wydział Informatyki Urząd Miasta Szczecin

Autor:  ECDL Region Szczecin 

23.06.2014