7 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Specjalne zajęcia z tej okazji zaplanowały nasze filie biblioteczne.
Filia biblioteczna nr 4
(ul. Barnima 25)
Cyfrowy świat: jak to działa? Dzisiaj prawie wszyscy korzystamy z jego możliwości. Sieć jest narzędziem pracy i rozrywki, ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań, pozwala utrzymywać kontakty z przyjaciółmi oraz rozszerzać krąg znajomych. Czy korzystanie z Internetu zawsze jest bezpieczne? Gdzie kryją się niebezpieczeństwa i jak je omijać? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkań, które odbędą się z okazji Bezpiecznego Dnia Internetu w dniach 6, 7, 9 lutego odbędą się w naszej filii. Uczestniczyć w nich będą dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 69. Zajęcia rozpoczną się o godz. 12.00.
Filia biblioteczna nr 12
(ul. Marcina 1)
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zaplanowane zostały zajęcia „Lubię lody truskawkowe... czyli o tym, co udostępniamy w Internecie” z trzema klasami 5. SSP1. Będziemy rozmawiać o tym, na czym polega odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci; co dzieje się z informacjami zamieszczanymi przez nas w Internecie oraz jak można się chronić przed zagrożeniami, które niesie użytkowanie Internetu. Uczniom przedstawiona zostanie prezentacja „Lubię lody truskawkowe”, podejmująca temat zagrożeń czyhających na użytkowników Internetu oraz sposobów obrony przed nimi. Terminy: 6, 8, 10 lutego, godz. 8.15
Filia biblioteczna nr 28
(Pl. Lotników 7)
Jak powinniśmy zachowywać się w Internecie? Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować poruszając się po sieci? Na te pytania odpowiemy 8 lutego o godz. 10.00. Podczas spotkania najmłodsi uczestnicy poznają przygody Sieciaków oraz ich wrogów Śmieciuchów. Spędzą kreatywnie czas podczas projekcji edukacyjnych filmów, zabaw plastycznych i rozwiązywania łamigłówek. Poznają 4 podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi należy się kierować korzystając ze zdobyczy techniki. Pamiętajmy, że Internet daje możliwości poznawania świata, poszerzania wiedzy i kreatywnego spędzania czasu, ale może być także zagrożeniem dla nieostrożnego użytkownika. Zajęcia są skierowane do grup zorganizowanych. uczniów klas 1-3. Zapisy do dnia 6 lutego 2017 pod numerem telefonu 91 46 46 894 lub pod adresem filia28@mbp.szczecin.pl
Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci
(ul. Ks. Anastazji 27/2)
Internet, nazywany również globalną siecią, to bardzo pożyteczne narzędzie, ale jeśli nie potrafimy się nim posługiwać – może zaszkodzić. Dlatego w filii nr 9 dla dzieci, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 35, obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Na spotkaniu pod hasłem "Kiedy coś czyha w Sieci... (Uważajcie dzieci!)" dowiemy się, czego powinnyśmy unikać, używając Internetu i jak mądrze korzystać ze stron www, żeby nie dać się omotać... w Sieć. Zajęcia odbędą się 7 lutego o godz. 10.00.
Dzień Bezpiecznego Internetu w ProMediach
(al. Wojska Polskiego 2)
6 lutego 2017 roku o godz. 11.30 filię odwiedzą uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie. Uczniom przybliżymy pojęcia związane z Internetem oraz powiemy jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.
30.01.2017