przejdź do głównej treści strony

#SzczecinPomaga: zgłoś chęć pomocy

Ruszyła akcja #SzczecinPomaga. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą wspierać innych w tych szczególnych dniach.

Rozprzestrzeniający się koronawirus utrudnia normalne funkcjonowanie wielu osobom. Co zrobić aby im pomóc? To proste! Można na przykład okazać wsparcie w drobnych, z pozoru błahych, ale niezwykle ważnych sprawach – w zrobieniu zakupów, wykupieniu recept czy też wyprowadzeniu psa. Można również pomagać zdalnie, nie wychodząc z domu. Każda forma działania jest potrzebna!

Szczecińskie Centrum Seniora prowadzone przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Społecznych “TWIKS” razem ze Stowarzyszeniem POLITES prowadzą nabór wolontariuszy, którzy będą stanowić jeden z filarów akcji #SzczecinPomaga.

Jeżeli jesteś osobą, która ma trochę wolnego czasu i może wesprzeć innych koniecznie daj o tym znać! Trwa budowa specjalnej bazy skupiającej osoby, które w różnorodny sposób mogą pomagać innym mieszkańcom Szczecina. Poszukiwani są nie tylko specjaliści, ale również osoby, które po prostu chcą podzielić się swoim wolnym czasem z potrzebującymi. Zgłaszać się mogą również osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji zabezpieczania osób poddanych kwarantannie.

Pomóc może każda pełnoletnia osoba. Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Stowarzyszenia Polites: http://www.polites.org.pl/szczecinpomaga-zglos-chec-udzielenia-pomocy/. Znajdują się w nim pytania związane m.in. z formą oferowanej pomocy oraz dostępnością danej osoby.

Trwający nabór wolontariuszy jest prowadzony w oparciu o wzajemne zaufanie i odpowiedzialność. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przedsięwzięciu, proszone są o złożenie oświadczenia, że są osobami zdrowymi i nie przebywały w ciągu ostatnich 14 dni za granicą, ani nie miały kontaktu z osobą zakażoną, u której stwierdzono koronawirusa. Dodatkowo proszone są również o potwierdzenie, że udzielając pomocy w ramach wolontariatu, będą stosować się do podstawowych zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz przestrzegać zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

17.03.2020