przejdź do głównej treści strony

Wywiady

Na grzyby - poradnik

2022-09-13

Poradnik "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady bezpiecznego grzybobrania oraz najczęstsze grzybowe pomyłki.

Porady leśnika - kleszcze - Rozmowa

2020-06-01

Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?

Co spalamy w piecu - Rozmowa

2020-02-21

Kontrole wykonywane w sezonie grzewczym wykazują nieprawidłowości w skali 1/10, czyli w jednym na dziesięć przypadków spalane są odpady. Zapraszamy na rozmowę z st. insp. Joanną Wojtach - rzecznikiem prasowym Szczecińskiej straży Miejskiej.

Ogrzewalnia już działa - Rozmowa

2019-11-15

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działa w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień od 1 października br. przy ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie. Może przyjąć do 17 osób i od pierwszych dni jest zapełniona.

"Spotkania przy zupie" - Reportaż

2019-11-07

W każdy czwartek na skwerze przy pl. Tobruckim organizowane jest "Spotkanie przy zupie". Takie spotkanie odbyło się 7 listopada. Osoby bezdomne bądź ubogie mogą otrzymać tu talerz ciepłej zupy, kanapki, ciasto. Osoby starsze lub samotne mogą porozmawiać.

Budowa Węzła Łękno - Rozmowa

2019-11-05

Od 7 listopada rozpoczyna się kolejny etap inwestycji i zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zapraszamy na rozmowę. Informacji udziela: Marcin Charęza - Kierownik Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

Koniec YellowBoxów? - Rozmowa

2019-10-30

W środę 30 października przy skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską rozdawane były gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Mija właśnie czas ich testowania w Szczecinie. Czy rozwiązanie podobało się kierowcom? Zapraszamy na rozmowę.

Kochana rodzina zaopiekuje się chorą ciocią - Rozmowa

2019-10-30

Często zdarza się, że rodzina jest największym zagrożeniem dla osoby starszej. Daleka rodzina dowiaduje się o chorej cioci, która ma swoje mieszkanie. Oferuje pomoc w zamian za przepisanie mieszkania... Co dalej się dzieje? Zapraszamy na rozmowę.

20-lecie instytucji Rzecznika Konsumentów - Rozmowa

2019-10-23

W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja podsumowująca 20 lat działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie. Podczas spotkania przedstawiciele UOKIK omówili aktualnie prowadzone postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Omówiono również kierunki działań rzeczników konsumentów na najbliższe lata.

Rośnie przemoc wobec osób starszych - Rozmowa

2019-10-15

Coraz częściej widoczne jest zjawisko przemocy w stosunku do osób starszych. Najczęściej są to zgłoszenia osób z zewnątrz dotyczące przemocy ze strony najbliższych - dzieci, wnuków, małżonków-seniorów wobec siebie.

„Senior w wielkim mieście” - Zaproszenie

2019-10-06

W najbliższą niedziele niehandlową, 6 października, zapraszamy do Centrum Handlowego Galaxy na wydarzenie „Senior w wielkim mieście”. Podczas akcji, która odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, skupione wokół Centrum Seniora w Szczecinie...

Podsumowanie lata 2019 przez Policję Wodną - Rozmowa

2019-09-25

W tym roku w Szczecinie utonęło 5 osób. Wszystkie utonięcia są wypadkami po spożyciu alkoholu, bądź z powodu brawury. Zapraszamy na rozmowę...