Poradnik "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady bezpiecznego grzybobrania oraz najczęstsze grzybowe pomyłki.
Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?
Kontrole wykonywane w sezonie grzewczym wykazują nieprawidłowości w skali 1/10, czyli w jednym na dziesięć przypadków spalane są odpady. Zapraszamy na rozmowę z st. insp. Joanną Wojtach - rzecznikiem prasowym Szczecińskiej straży Miejskiej.
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działa w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień od 1 października br. przy ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie. Może przyjąć do 17 osób i od pierwszych dni jest zapełniona.
W każdy czwartek na skwerze przy pl. Tobruckim organizowane jest "Spotkanie przy zupie". Takie spotkanie odbyło się 7 listopada. Osoby bezdomne bądź ubogie mogą otrzymać tu talerz ciepłej zupy, kanapki, ciasto. Osoby starsze lub samotne mogą porozmawiać.
Od 7 listopada rozpoczyna się kolejny etap inwestycji i zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zapraszamy na rozmowę. Informacji udziela: Marcin Charęza - Kierownik Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.
W środę 30 października przy skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską rozdawane były gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Mija właśnie czas ich testowania w Szczecinie. Czy rozwiązanie podobało się kierowcom? Zapraszamy na rozmowę.
Często zdarza się, że rodzina jest największym zagrożeniem dla osoby starszej. Daleka rodzina dowiaduje się o chorej cioci, która ma swoje mieszkanie. Oferuje pomoc w zamian za przepisanie mieszkania... Co dalej się dzieje? Zapraszamy na rozmowę.
W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja podsumowująca 20 lat działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie. Podczas spotkania przedstawiciele UOKIK omówili aktualnie prowadzone postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Omówiono również kierunki działań rzeczników konsumentów na najbliższe lata.
Coraz częściej widoczne jest zjawisko przemocy w stosunku do osób starszych. Najczęściej są to zgłoszenia osób z zewnątrz dotyczące przemocy ze strony najbliższych - dzieci, wnuków, małżonków-seniorów wobec siebie.
W najbliższą niedziele niehandlową, 6 października, zapraszamy do Centrum Handlowego Galaxy na wydarzenie „Senior w wielkim mieście”. Podczas akcji, która odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, skupione wokół Centrum Seniora w Szczecinie...
W tym roku w Szczecinie utonęło 5 osób. Wszystkie utonięcia są wypadkami po spożyciu alkoholu, bądź z powodu brawury. Zapraszamy na rozmowę...
Na Bulwarach podczas 10-lecia Szczecińskiego WOPR można buło spotkać Panią Magdalenę ze Szczecińskiego WOPRu z psem o imieniu Iwan. Jest to pies rasy Landseer, szkolony do ratownictwa wodnego.
Impreza odbyła się już 14.09 na Bulwarze Gdyńskim w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz 10. jubileuszu Szczecińskiego WOPR. Odbyło się mnóstwo pokazów i warsztatów, a wszystko po to, by zachęcić młodzież (i nie tylko) do aktywnego spędzania wolnego czasu bez używek.
Czym jest Reggeaton? Jest mieszanką różnych stylów tanecznych - połączenia hip hopu, dancehallu, tańców latynoamerykańskich... Zajęcia prowadzi Kimama Dance Studio. Dołącz do Jasnej Strony Mocy!
Śmiejmy się głośno i zarażajmy śmiechem! Zapraszamy na relację oraz na kolejne warsztaty już jutro przy Urzędzie Celnym o godz. 18:00.
Jak wygląda jogin? Czym jest joga? Zapraszamy na rozmowę - mówi Alicja Czarnowska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, Radosław Ignatiuk - nauczyciel jogi.
Pamiętajmy, aby wybierać kąpieliska strzeżone. Na jednostkach pływających stosujmy się do znaków, zakładajmy kamizelki ratunkowe. Nie przepływajmy szybko w pobliżu kąpielisk. Zapraszamy na rozmowę z nadkom. Marcinem Kusińskim - kierownikiem Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji.
W ramach trwającej III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs „Filmowy przeWODNIK".
Bachata jest tańcem z Dominikany - miesza się tu wiele stylów: zouk, bolero... Pozwala zrelaksować się, zjednoczyć ciało z duszą. Jest receptą na długowieczność. Do warsztatów może dołączyć każda para. Darmowe warsztaty odbywają się na Bulwarach w piątki godz. 17:00.
Plastikowe koło hula-hoop. Kręcić można na biodrach, na nogach, na rękach, szyi, a nawet na nosie. Zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Kaczmarek oraz na kolejne zajęcia - co sobotę na Bulwarach godz. 18:00.
Bagaże chaotycznie rozmieszczone po samochodzie mogą powodować zagrożenie. W momencie gwałtownego hamowania lub dachowania, rzeczy pozostawione luzem bezwładnie przemieszczają się w pojeździe. Zapraszamy na rozmowę.
YellowBoxy - oznakowanie poziome, żółta kratka na jezdni. Stosowane jest na tarczy skrzyżowania, aby przypomnieć kierującym o tym, że nie wolno na namalowanym polu zatrzymać się bez możliwości zjazdu ze skrzyżowania. Zapraszamy na rozmowę.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zorganizował debatę pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”, która odbyła się w dniu 23.07.2019 roku. Była to debata ewaluacyjna, przypominająca o zagrożeniach osób starszych.
W miniony weekend odbyła się akcja krwiodawstwa pn. "Spokrewnieni Służbą" w SCEE "Szmargdowe-Zdroje". Było wiele atrakcji... Zapraszamy na relację.
W godzinach nocnych zakończyła się zmiana organizacji ruchu na Rondzie Uniwersyteckim. Od teraz przez najbliższe tygodnie, kierowcy będą się na nim poruszać zgodnie z nowymi zasadami.
Dopiero połowa wakacji, a już dwa przypadki w tym roku skończyły się utonięciem na Jeziorze Głębokim na plażach niestrzeżonych. Obydwie ofiary były pod wpływem alkoholu.
Tematem pierwszego tygodnia były „Nasze talenty”. W czwartek uczestnicy wybrali się na wycieczkę do budynku Radio Szczecin. Dzieci wraz z seniorami szykowali przedstawienie na następny dzień, wykonali także plakaty, zaproszenia i ulotki, które będą rozniesione w sąsiedztwie.
Zoukowe flow to jest "płynięcie" w nastrojowym tańcu. Jest to taniec w parach, to dzielenie się z kimś radością: z partnerem, babcią, ciocią, dzieckiem. Jest to przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Zapraszamy na rozmowę...
10 lipca na Bulwarach odbyły się darmowe zajęcia frisby z KS ALbatros Szczecin. Każydy może przyjść i sprawdzić do czego służy dysk do ultimate frisby. Zapraszamy do wysłuchania relacji oraz na kolejne zajęcia - co tydzień w środę godz. 17:00.
9 lipca na Bulwarach odbyły się darmowe warsztaty taneczne Break Dance z Heart Break - Studio Tańca oraz USB - Academy. Trenerzy zaprezentowali podstawowe kroki oraz swoje umiejętności.
Tajski boks - inaczej Muay Thai to sztuka walki, w której liczy się siła i precyzja, polega na uzyskaniu równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Na Bulwarach odbyły się zajęcia rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na relacje oraz na kolejne zajęcia. Dołącz do jasnej strony mocy!
Gimnastyka Słowiańska to zestaw ćwiczeń opracowanych na Białorusi, które są przeznaczone dla kobiet: dla psychiki, emocjonalności, gospodarki hormonalnej i dla ciała. Darmowe zajęcia odbyły się w środę na Bulwarach. Zapraszamy na relację i kolejne zajęcia. Dołącz do Jasnej Strony Mocy!
Fundacja Czyste Powietrze zajmuje się walką z zanieczyszczeniem powietrza, namawiając mieszkańców na wymianę starych pieców na nowoczesne. Fundacja pomaga bezpłatnie uzyskać dotację z rządowego programu.
Co to jest burza i skąd biorą się pioruny? Jak wysokie napięcia występują w błyskawicach? Co trzeba zrobić, aby piorun nie trafił w człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiada Pan Szymon Banaszak - adiunkt w Katedrze Elektrotechnologiii i Diagnostyki Wydziału Elektrycznego ZUT.
Akustyczny projekt gitarzystów THE ANALOGS grał na Bulwarze Gdyńskim w pierwszy dzień wakacji. Paweł Czekała oraz Kamil Rosiak - założyciele Projektu Pudło jeżdżą po młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz zakładach karnych z koncertami dla osób, które tam przebywają. Piosenki opowiadają o otaczającym świecie, o tym, że jest szansa na lepsze życie, na zmianę. Tym razem wystąpili na Bulwarach, zachęcając młodzież do spędzania wolnego czasu z pasją i bez używek.
15 czerwca odbyły się pierwsze bezpłatne zajęcia - Capoeira - sztuki walki w ramach kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" zorganizowanej przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Zapraszamy na relację.
Rodzinny wyjazd nad morze... a w samochodzie hałas. Tata prowadzi i słucha muzyki, mama rozmawia przez telefon, dzieci korzystają z tabletów. Czy można?... Zapraszamy na rozmowę.
Zapraszamy na rozmowę z sierż.szt. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Szczecinie. Tematem rozmowy jest bezpieczna jazda rowerem po mieście.
29. maja w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej w Szczecinie odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz trzynasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, a mające na celu uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.
Już po raz szesnasty w Szczecinie wystartował Dąbski Bieg Uliczny zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp. Oprócz rywalizacji sportowych na terenie ZS nr 2 odbył się coroczny Ekofestyn. Te dwa wydarzenia wpisały się na stałe w harmonogram imprez Prawobrzeża.
Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Gieryga - przewodniczącym stowarzyszenie Do Przodu. Szczecińska młodzież pochodząca z różnych liceów tworzy różne projekty społeczne. Jednym z takich projektów jest "POGOŃ PLASTIK!".
Dla dzieci zaplanowano wiele atrakcji - scena, na której każdy może wystąpić, zajęcia artystyczne, wymiana książek, kiełbaski, ciasta. W pikniku wzięli także udział szczecińscy funkcjonariusze z "Policyjnej Grupy Ratowniczej"
Uroczystość otwarcia nowego budynku Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego odbyła się 17 maja w siedzibie WOPR ul. Heyki. Od tego momentu koordynacja działań ratowników z całego województwa będzie możliwa z jednego budynku.
9. maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie, przy Pl. Armii Krajowej odbyła się debata społeczna pn. „Świadomi – Niezatapialni” zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tym razem tematem debaty było bezpieczeństwo nad wodą i terenach przywodnych.
Na czym polega metoda oszustwa "na policjanta" oraz "na wnuczka"? Zapraszamy na rozmowę z tajnym pracownikiem operacyjnym Komendy Miejskiej Policji.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie społecznej pn. „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 roku w godz. 12.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin Urzędu Miejskiego w Szczecinie.
Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.
Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...
Nieuczciwi przedstawiciele firm pukający do naszych domów najczęściej próbują naciągnąć na kupno lub skorzystanie z usługi. Trzeba być asertywnym, stanowczo podziękować, najlepiej nie rozmawiać, nie chodzić na pokazy, radzić się fachowców. My decydujemy na co wydajemy pieniądze, a jeżeli ktoś bardzo nalega na zakup, jest to sytuacja podejrzana...
Przedsięwzięcie zorganizowane przez Komendę Miejską Policji we współpracy z Dyrektorem LO nr 7 pod nazwą "Bezpieczna wiosna w mundurze" odbyło się 21 marca 2019 - w Pierwszy Dzień Wiosny, Dniu Wagarowicza.
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie na temat żółtaczki zakaźnej.
Ostatnio ma miejsce afera dotycząca obligacji korporacyjnych GetBack'u. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
W styczniu jako pierwsze w Polsce i jedyne w Europie powstało Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Konsumenckich dotyczących Żywności. Po nieudanej reklamacji żywności u sprzedawcy można dociekać swoich praw dalej...
W Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień działa grupa wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, a także grupa członków rodzin dotkniętych alkoholizmem - DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Zapraszamy na rozmowę.
Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Zapraszamy na rozmowę z Arkadiuszem Oryszewskim - prezesem Stowarzyszenia Feniks, prowadzącym schronisko dla bezdomnych, pogotowie zimowe oraz jadłodajnię dla bezdomnych. O swoich losach opowiadają także sami mieszkańcy schroniska.
Ferie rozpoczęły się. Jak je bezpiecznie spędzić? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Troll internetowy może kojarzyć się z postacią z bajek, ale jest to osoba działająca w internecie na forach. Zapraszamy na rozmowę z st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi funkcjonuje w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Zapraszamy na rozmowę ze Sławomirem Dworakiem- Kierownikiem SCPU.
Czy konsument może negocjować cenę ze sprzedawcą? Od czego to zależy? Jak rozmawiać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?
Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Warto zainteresować się, czy znamy swoich sąsiadów, czy któryś z nich nie potrzebuje pomocy. W obecnej rzeczywistości zapominamy często o społecznej stronie życia w mieście, nie utrzymujemy stosunków sąsiedzkich.
W naszym rejonie występują silne wichury, opady, zjawisko cofki, ale mieszkańcy powinni być świadomi innych zagrożeń z codziennego życia np. zagrożenia w komunikacji publicznej. Zagrożenia współczesne są całkowicie inne niż te sprzed wieku. Obecnie bardzo istotna jest edukacja młodzieży.
17 października w siedzibie REMONDIS odbyła się 11. edycja imprezy "Odjazd Śmieci" organizowanej przez Dom Kultury Słowianin w ramach projektu Eko-Przedszkolak 2018. Jak co roku, w wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych ze Szczecina.
Nie mamy obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, ale nosząc je cały czas zwiększamy swoje bezpieczeństwo, gdy jest jeszcze ciemno. Zapraszamy na rozmowę.
Informacje o nas samych znajdują się w Internecie, dlatego, że sami je tam umieszczamy. Młodzi ludzie nagrywają filmy, umieszczają zdjęcia i narażają się na wiele niebezpieczeństw. Jakich?
YouTube jest dostępny dla wszystkich, zawiera treści pożyteczne, ale także niezgodne z prawem. Jakie niezgodne z prawem treści publikowane są poprzez YouTube? Co jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę.
Dlaczego kierowcy nie liczą się z innymi kierowcami? Dlaczego nieprawidłowo parkujemy? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Wkrótce zacznie się wzmożony ruch wokół szkół, ale także i w całym mieście. Dzieci wróciły do szkoły. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczęła się 3 września, więc we wrześniu będzie można zobaczyć policjantów, stojących przy szkołach. Będą zwracali uwagę na prędkość oraz trzeźwość kierowców.
Droga do szkoły Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki. Jak co roku Strażniczki będą czuwały nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przy placówkach oświatowych, a także przeprowadzały na zaproszenie pedagogów zajęcia profilaktyczne.
Zapraszamy na rozmowę - sezon letni podsumowuje Jacek Kleczaj ze Szczecińskiego WOPRu. Co jest przyczyną tragedii na kąpieliskach?
29 sierpnia przypada ustawowe Święto Straży Miejskiej, w Szczecinie strażnicy obchodzą swoje święto w połowie września, w tym roku 19. Od momentu powołania szczecińskiej formacji w tym roku upływa 27 lat…
Podczas wakacji odbywały się bezpłatne warsztaty pod hasłem bezpieczeństwa. Zwracana była uwaga mieszkańców, że w czasie wakacji i w czasie roku szkolnego warto coś robić - zająć się swoją pasją, nie siedzieć przed telewizorem, nie korzystać z używek.
Czym skorupka za młodu... Dzieci uczą się od rodziców, więc warto świadomie zachowywać się na drodze. Zapraszamy na rozmowę.
Zajęcia prowadził Michał Pawłowski - uczestnik You Can Dance - właściciel szkoły Tańca REPLAY.
W niedzielne południe kilkuset motocyklistów przejechało głównymi ulicami Szczecina. To wszystko z okazji inauguracji kampanii profilaktycznej stworzonej przez funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki oraz Stowarzyszenia Motocykliści Dla Dzieci i Moto 46.
Świadomość rowerzystów jest coraz większa, jeżdżą coraz bezpieczniej i są coraz lepiej wyposażeni. Większość ma kaski oraz kamizelki odblaskowe, mimo, że prawo ich do tego nie obliguje.
Jak zachować się w lesie, gdy znajdziemy się na obszarze objętym ogniem? Jak reagować?
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyszli na ulice, aby twarzą w twarz uświadamiać mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i szerzej, środków odurzających.
Tramwaj jest najlepszym sposobem przemieszczania się po centrum miasta - cichym, nie wytwarzającym spalin oraz szybkim. Jak zapewnić równowagę komunikacyjną w mieście? Zapraszamy na rozmowę.
Jak dobrać hula-hoop, opanować technikę, jak pokochać tą magiczną obręcz - na szczecińskich Bulwarach odbyły się bezpłatne warsztaty, które przypomniały o hula-hoop i pomogły odważnym w opanowaniu trudnej techniki kręcenia biodrami.
Salsa to najlepszy z możliwych wyborów na pierwszy taniec, którego się uczymy, po jego opanowaniu, bardzo łatwo odnaleźć się w innych stylach. Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.
Jest lato, więc często wybieramy się na spacery do lasu. Jak się zachować, gdy zauważymy pożar?
Czy warto znać sąsiada? Zapraszamy na reportaż ze święta Ulicy Małkowskiego, które odbyło się 22 lipca 2018 na ulicy Małkowskiego w Szczecinie.
Gwiazdy, salta, kręcenie się na głowie możliwe tylko w tańcu breakdance, czyli tańcu ulicy. Zapraszamy na relację oraz na następne zajęcia.
Medytacja oraz ćwiczenia pomagają zrelaksować się, pozbyć się napięć z ciała i umysłu.
Zaczęło się lato, więc panowie marzą o kaloryferze, a panie o talii osy. Niestety na ostatnią chwilę próbujemy wiele rzeczy zrobić na siłę, sięgając często nawet po niedozwolone środki...
Tym razem akcja skierowana była głównie do rowerzystów, przedstawiciele służb zachęcali do bezpiecznego korzystania z jednośladów i rozdawali odblaski.
Rodzaje oraz próbki sygnałów alarmowych emitowanych za pomocą syren alarmowych oraz sposoby powiadamiania ludności o zagrożeniach.
Warsztaty cieszą się dużą popularnością wśród dorosłych i dzieci jako alternatywa spędzania wolnego czasu.
Historia używania sygnałów alarmowych. Różnica między ostrzeganiem i alarmowaniem i sposoby przekazywania komunikatów
RSO jest usługą mającą na celu informowanie i ostrzeganie obywateli o najważniejszych zagrożeniach lokalnych występujących w poszczególnych województwach.
Jak wyglądał konkurs? Jaką wiedzę dzieci z niego wyniosły? Jakie są wrażenia po konkursie? Zapraszamy na relację audio.
Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Kiedy można wejść do wody, a kiedy nie? Jak nasz organizm reaguje na zimną wodę?
Bulwary są obecnie miejscem, gdzie rozwijamy swoje pasje, miejscem pozytywnych osobowości.
Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku? Jak dojechać na Arkonkę?
Co można upolować w Galerii Szpargałek i w jaki sposób można nabyć prawa do "zakupu"? Zapraszamy na relację z dnia otwarcia.
W poniedziałek 4.06 na Arkonce w godzinach 10.30-13.00 odbył się 11 Finał wojewódzkiej akcji profilaktycznej WOPR - BŁĘKITNY PATROL.
Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz dwunasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, którego celem jest uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.
Szczecińscy funkcjonariusze wraz z uczniami klasy mundurowej i policyjnej z LO VII, zorganizowali akcję profilaktyczną przeciwko stosowaniu przemocy wobec dzieci.
Patostreamer jest to osoba, która przy pomocy streamingu internetowego promuje zachowania negatywne, często niezgodne z prawem.
Zainteresowani, którzy dzwonią pytają o miejsca udzielenia pomocy terapeutycznej i socjalnej, dzwonią także partnerzy osób uzależnionych, rodzice dzieci mających problemy z używkami.
Piękna pogoda, prawie lato, ale trzeba iść do szkoły... a dzieci w tym okresie uciekają masowo ze szkoły. Kto ponosi odpowiedzialność za wagarowanie?
W poniedziałek 21 maja w Szkole Podstawowej Nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie przy ul. Złotowskiej odbyło się podsumowanie I Konkursu wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie "Rzepka". Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VI.
Od 21 maja 2018 r. rusza TELEFON ZAUFANIA dla osób uzależnionych i ich bliskich. Na początek dwa razy w tygodniu będą dyżurowali terapeuci/specjaliści ds. uzależnień.
Szczecińscy funkcjonariusze zorganizowali spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Szczecinie, które miało na celu przybliżenie teoretycznych i praktycznych aspektów nawiązujących do skutków zażywania środków odurzających.
Spalone resztki, wysypana zawartość grilla, zrąbane drzewo... są to skutki majowego grillowania przez naszych mieszkańców lub turystów. Do czego może doprowadzić tak nieodpowiedzialne zachowanie?
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działająca w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień funkcjonowała w okresie od 8 stycznia do 30 kwietnia 2018 r. - przez całą dobę. W tym okresie zostało zanotowanych 2414 pobytów osób bezdomnych.
Fundacja resocjalizacji i readaptacji społecznej „TULIPAN” oraz Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od 14 maja 2018 r. wspólnie realizują zadanie publiczne mające na celu prowadzenie działań aktywizujących skierowanych do osób bezdomnych.
Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie...
Szkoła kształci w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą, technik analityk z innowacją pożarniczą i kryminalistyczną oraz technik budownictwa wodnego z innowacją wojskową.
Na czym polega i jak uruchomić tryb incognito w przeglądarce? Na te pytania i wiele więcej opowie Anton Smoliński - pracownik Wydziału Informatyki ZUT.
Kandydaci na licealistów mogli uzyskać informacje na temat trzech klas, do których zapraszamy absolwentów gimnazjów: klasy promedycznej, lingwistycznej i sportowej.
Jak wygląda organizacja takich oszustw? Na co uważać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Od pewnego czasu coraz bardziej popularne sa oszustwa seniorów, często sa to umowy dotyczące zmiany dostawcy energii elektrycznej lub gazu.
Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu, więc kierowca podczas wyprzedzania powinien zachować szczególną ostrożność.
Sprawcy wywożą na obrzeża miasta, do lasu: opony, oleje, meble, styropian, gruz, odpady budowlane... czyli najbardziej szkodliwe odpady.
Straż Miejska na wiosnę podejmuje działania skierowane na kierowców niszczących zieleń w naszym mieście.
Rozmowa jest przeprowadzona w "Strefie 30", w przestrzeni, gdzie pojazdy nie przekraczją prędkości 30 km/h, zainstalowane są wszelkiego rodzaju elementy uniemożliwiające przekraczanie prędkości, zlikwidowane są przejścia dla pieszych.
W dniu 22 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szczecinie. Jakie tematy były poruszone? Jaki był cel debaty?
Dzień Wagarowicza - 21 marca - to pierwszy dzień wiosny. Jaka mądrze i bezpiecznie można spędzić ten dzień?
Zbliża się wiosna, a więc i czas porządków w naszych ogródkach. Palić nie można, więc co zrobić ze zgrabionymli liśćmi, obciętymi gałęziami z drzewek owocowych?
W sezonie 2017/2018 było ponad tysiąc interwencji. Największym problemem jest materiał opałowy bardzo niskiej jakości, natomiast około 10% są to interwencje potwierdzające spalanie odpadów.
Dlaczego kobiety piją? Czym różni się alkoholizm kobiety od mężczyzny?
Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowały się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymały tulipana.
Co może zaalarmować rodziców? Jak zaczyna zachowywać się dziecko, które ma kontakt z narkotykami?
Czym zajmuje się Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, czyli była Iza Wytrzeźwień? Kto może liczyć na pomoc?
Młodzi ludzie często nie są uświadamiani, że spożywanie alkoholu prowadzi do wielu chorób, a także do uzależnienia (między piciem a uzależnieniem jest cienka granica).
Jakie są plusy i minusy rond i innych typów skrzyżowań? Jakie czynniki brane są pod uwagę przy przebudowie skrzyżowań?
Oryginalnym pomysłem na prezent Walentynowy może okazać się przecież element odblaskowy, kupiony dla najbliższej osoby w trosce o jej bezpieczeństwo.
Niedawno, bo 8 stycznia została otwarta ogrzewalnia dla osób bezdomnych, działająca przy Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień (ul. J.H Dąbrowskiego 22-23).
Czym jest zjawisko phishingu i dlaczego jest niebezpieczne? Jak sie objawia? Jak wyglądają ataki na nasze dane?
Czym jest tytułowa kłódeczka? Jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłanych danych poprzez Internet? Gdzie ją można znaleźć i jak działa?
Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i st. sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.
Od poniedziałku dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe. Jak dziecku zorganizować czas, aby się nie nudziło, jeżeli nie wyjeżdza z miasta? Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas ferii?
Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.
Zmiany w organizacji ruchu mające wpływ na nasze bezpieczństwo: mini rodna, mijanki, strefa 30....
Jednym z tematów poruszanych był sposób oddziaływania zmian w ruchu na psychikę kierowcy w celu poprawy bezpieczeństwa tzw. psychologia ruchu.
Przynieśli je przez niecałe dwa tygodnie mieszkańcy Szczecina. Tyle samo zabrali do domu, zupełnie za darmo. Zapraszamy na rozmowę z pomysłodawczynią - Jolantą Tarnowską-Jurkiewicz z ZUKu.
Celem akcji jest uwrażliwienie mieszkańców Szczecina na pomoc potrzebującym.
Kolejna debata społeczna pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - każdy może mieć na ni e wpływ" odbyła się w dniu 16.11.2017r. , w godz. 17.00 – 19.00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przy ul. Golisza 10 w Szczecinie.
O swoich losach opowiadają także sami mieszkańcy schroniska.
Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby występujących zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zadaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.
Zapraszamy na rozmowę z Arkadiuszem Oryszewskim - prezesem Stowarzyszenia Feniks, prowadzącym schronisko dla bezdomnych, pogotowie zimowe oraz jadłodajnię dla bezdomnych.
Starsza Pani idzie na cmentarz aby uporządkowac groby... zostawia na ławce swoją torebkę z portfelem, dokumentami, kluczami, danymi adresowymi...
Zapraszamy na rozmowę - informajci udziela st. asp. Marta Kucharska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Jaki są obowiązki kierujących (rowerem, jak i samochodem) w czasie jazdy? O czym trzeba pamiętać, aby móc bezpiecznie poruszać się rowerem po mieście?
20 października 2017 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie odbyło się piąte jubileuszowe pasowanie uczniów klas mundurowych na elewów.
Jak bezpiecznie poruszać się rowerem po mieście z bagażem? Jakie są zalety ubezpieczenia dla rowerzystów?
W jaki spobób bezpiecznie na rowerze dotrzeć do szkoły?
Pamiętajmy o przepisach, ale równocześnie także o kulturze jazdy.
19 września 2017 r. został oficjalnie przekazany sprzęt medyczny w postaci koncentratorów tlenu przez ratowników Szczecińskiego WOPR dla podopiecznymi Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.
Coraz więcej osób przemieszcza się pieszo wpatrzeni w smartfony. Osoby te często zapominaja o podstawowych zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Rok szkolny juz się rozpoczął, więc zwiększyło się także nateżenie ruchu. Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły?
Wkrótce kończą się wakacje, więc dzieci wkrótce wyruszą do szkół. O czym należy przypomnieć dzieciom, aby bezpiecznie dotarły do celu?
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów mówi o probelmie, który wystąpił podczas reklamacji lotu a w Liniach Lotniczych.
W dniach 11-12 sierpnia 2017 r w Szczecinie odbyły się zawody Firefighter Combat Challenge.
Czy istnieje u nas zagrożenie terrorystyczne? Jak służby porządkowe są przygotowane, aby zareagować na niebezpieczeństwo?
Rady dla uczestników imprez finału The Tall Ships Races
Jakie potencjalne zagrożenia mogą wystąpić? Jak reagować? Jak należy zachowywać się, aby zagwarantować sobie bezpieczną zabawę?
29 lipca 2017 r. grupa 12 śmiałków, będących ratownikami Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, sympatykami triathlonu oraz pływania sportowego zamierza pokonać wpław Zalew Szczeciński
Jak się zachować, gdy wybucha pożar w ośrodku wypoczynkowym?
Został przekazany długo wyczekiwany sprzęt do ratowania życia ludzkiego na wodzie jakim jest Ratownik 225 czyli skuter ratowniczy z platformą.
Jak uświadamiać młodzież, ze ucieczki nie są dobrym rozwiązaniem? Jak uświadamiać o konsekwencjach używania środków odurzających? Jak dotrzeć do młodzieży?
Zaczęły się wakacje, wolny czas, podczas którego młodzi ludzie często poszukują rozwiązania swoich problemów i uciekają z domów rodzinnych lub z ośrodków opiekuńczych, nie myśląc o konsekwencjach.
Klasa policyjna w VII LO powstanie 1 września 2017 r. Patronat nad klasą objął Komendant Miejski Policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Makuch a także Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie.
Jak się zachować, gdy zaczyna palić się grill? Zapraszamy na rozmowę, w której wszystko wyjaśni Pan Mirosław Wawer
Aby należycie przygotować się do takiego wyjazdu należy pomyśleć o szczepieniach.
Czym jest amigdalina, jak jest nazywania i jak działa?
Monodiety nie są dobre, warto stosować zróżnicowaną dietę, aby dostarczać różne składniki odżywcze, nie powodując szkody organizmowi.
Czym jest askorbinaza i kwas szczawiowy? Jak działają?
Moga hamować wykoryzstanie składników odżywczych, niektóre występują okresowo np. w skórce zielonych ziemniaków.
W produktach spożywczych znajduje się wiele substancji, które są obojętne dla naszego organizmu, bądź działają na naszą niekorzyść. Co to za substancje?
Jak odżywiać się, aby być zdrowym? Czym są substancje nieodżywcze?
W jaki sposób można kontaktowac się z GIODO?
Czym zajmuje się biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych?
Do ekspozycji na kleszcze dochodzi w okresie wiosenno-letnim, natomiast wzrost zachorowań obserwuje się w okresie jesienno-zimowym. Wybierając się do lasu należy pamiętać o tym, aby ...
Co oznacza skrót GIODO? Czym zajmuje się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych?
Jak się zachować, gdy biją? Zapraszamy na rozmowy, w których wszystko wyjaśni Pan Wiesław Grzybowski
W ramach Dni Skandynawskich dnia 1 kwietnia odbyła się KONFERENCJA NAUKOWA Opieka nad osobami starszymi – rozwiązania polskie i skandynawskie.
Jak się zachować, gdy zaczyna palić się patelnia? Zapraszamy na rozmowę.
Warto zastanowić sie nad kupnem gaśnicy do domu, mimo, że nie ma przepisów nakazujących posiadanie. Jakie są rodzaje gaśnic i do czego służą?
Kim jest dzielnicowy? Czym się zajmuje? Jak można się z nim skontaktować?
Pierwszy dzień wiosny to dla młodzieży Dzień Wagarowicza. W ten dzień pamiętajmy też o bezpieczeństwie.
Problem dotyczy zwrotu lub wymiany zakupionego przedmiotu. Sprzedawca nie ma obowiązku zwrotu/wymiany i jest to jego dobra wola - dobra praktyka kupiecka.
Pan Rafał Malujda opowiada o konsekwencjach prawnych uruchomienia tabletu dla dziecka
Zapraszamy na rozmowę z panem Rafałem Malujda - prawnikiem IT.
Zapraszamy na rozmowę z Bartoszem Kolasińskim - programistą, który opowiada o cyfrowej rzeczywistości jak z filmów sci-fi, w której żyjemy, a nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Konsument ma prawo domagania się zwrotu poniesionych kosztów transportu oraz demontażu na podstawie rachunku.
Reklamacja została rozpatrzona na podstawie art. 568 Kodeksu Cywilnego dotyczącego rękojmi, więc sprzedawca wymienił towar na nowy, ale nie wydał nowego paragonu.
Zapraszamy na rozmowę z Aspirantem Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie
Coraz bliżej ferie, z co się z tym wiąże - większa część dzieci spędza czas przed komputerem. Na co zwrócić uwagę, aby bezpiecznie korzystać z internetu
Co zrobić, gdy dowiadujemy się, że nasze dane są przedmiotem handlu? Gdzie to zgłosić? Jakie dane możemy udostępniać a jakie nie? Na co uważać udostępniając swoje dane?
Jakie dane i informacje o sobie udostępniamy w instytucjach lub na portalach społecznościowych? Dlaczego tak się dzieje?
Instytucja, która przetwarza dane osobowe ma obowiązek realizowania uprawnień osób, których dane przetwarza. Jakie to są uprawnienia? W jaki sposób są realizowane?
Zapraszamy na drugą część rozmowy o zachowaniu w tłumie. Jak uświadamiac nastolatki o niebezpieczeństwach tłumu i sposobach zachowania? Jak zdbać o małe dzieci w tłumie?
Jakie emocje towarzyszą nam w tłumie? Jak nie poddać się "owczemu pędowi"? Jak zachować się w tłumie?
Jakie problemy mogą pojawić się podczas podróży? Co robić, aby uniknąć tym problemom?
Wkrótce zaczynają się ferie zimowe i w związku z tym wyjazdy - także dalekie do cieplejszych krajów.
Podczas odbywającej się niedawno debaty dotyczącej przemocy w rodzinie został zaprezentowany "symulator starości". To urządzenie składające się z kilku części mające za zadanie sprawdzić jak czuje się człowiek stary i schorowany.
Zapraszamy na rozmowę ze Starszym Sierżantem Panią Moniką Malinowską, która mówi o tym dlaczego dobry sąsiad to prawdziwy skarb.
Widzimy napad...Czego nie powinniśmy robić aby nie narazić się na niebezpieczeństwo?
Składanie reklamacji i jej uznanie przez organizatora powinno więc zależeć jedynie od tego, czy doszło do niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Centrum Dydaktyczno – Badawcze Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk o Ziemi było areną zmagań 18 zespół uczestniczących we wtorkowym finale wojewódzkiego projektu...
"O przemocy bez stereotypów - Debata pokoleń" odbyła sie 14 listopada w Urzędzie Miasta Szczecin. Debata została zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie. Zaproszeni eksperci, uczniowie szczecińskich szkół oraz funkcjonariusze szczecińskiej policji debatowali na temat funkcjonujących stereotypów związanych z przemocą. Celem debaty było wypracowanie wspólnego rozwiązania problemu przemocy w rodzinie.
Konsument ma zawsze prawo do składania reklamacji imprezy turystycznej z powodu nienależytego wykonania lub niewykonania umowy.
Idę ulicą i widzę, że komuś dzieje się krzywda...Co robić? Najczęściej w takiej sytuacji jak najszybciej oddalamy się z miejsca zdarzenia aby uniknąć zagrożenia.
Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie. Powoduje to powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ.
Zawierając umowę kupna-sprzedaży z osobą fizyczną niebędącą przedsiębiorcą mamy prawo do składania reklamacji tylko na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego o rękojmi(art. 556-576).
Niebezpieczne jest pakowanie żywności w zadrukowany papier czyli gazety lub serwetki. Gdyż farby używane do zwykłego zadruku mają bardzo toksyczny skład.
Szklane opakowania są najbezpieczniejszymi opakowaniami, ponieważ ich struktura nie przepuszcza żadnych szkodliwych związków do produktu.
Warto pomyśleć o odblaskach, nawet wówczas gdy poruszamy się tylko po terenie zabudowanym.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie dzięki któremu mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danym regionie kraju
Opakowanie chroni produkt przed działaniem czynników zewnętrznych, ale również mysi być bezpieczne dla produktu, który znajduje się w środku.
Co zrobić gdy staniemy się zakładnikami terrorystów? Dlaczego tak ważne jest wykonywanie poleceń służb?
Bardzo ważną rolą tłuszczów o której mówi się najmniej jest ich udział w procesie wytwarzania hormonów.
Opakowania stosowanie w przemyśle żywnościowym powinny być bezpieczne, gdyż każde opakowanie ma bezpośredni kontakt z żywnością...
Mieszkańcy Szczecina i okolic coraz częściej są zapraszani telefonicznie lub listownie na bezpłatne badania profilaktyczne, które dotyczą najczęściej; układu krążenia, oddychania czy osteoporozy. Zaproszenia są kierowane do osób powyżej 40 roku życia.
Kupujmy rybę z pewnych źródeł. Dokładnie ją oczyszczajmy i sprawdzajmy przed obróbką termiczną. Unikniemy wówczas przedostania się do naszego organizmu pasożytów oraz innych szkodliwych substancji.
Jak zachować się, gdy zaobserwowaliśmy coś niepokojącego i czujemy się zagrożeni?
Nasz własny tłuszcz ma korzystny wpływ na stan naszej skóry oraz włosów. Stanowi warstwę ochronną, którą zmywamy środkami chemicznymi.
Tłuszcze są ważnym elementem naszej codziennej diety. Pełnią również wiele istotnych dla naszego organizmu funkcji...
Odkładająca się tkanka tłuszczowa kojarzy się z nadwagą oraz nieestetycznym wyglądem. Jednak tłuszcz w organizmie pełni wiele bardzo ważnych funkcji.
Skąd te wałeczki? Czy winowajcą jest tłuszcz? Niewiele wiemy o tłuszczach oraz o tym jaką pełnią funkcję w naszym organizmie.
Jakich wskazówek powinniśmy przestrzegać, aby zminimalizować skutki działania osób, które chcą dokonać aktu terroru?
Jakich zabezpieczeń używać aby utrudnić bądź uniemożliwić złodziejom kradzież roweru? Jakie zabezpieczenia są bezużyteczne?
Nie można w 100% zabezpieczyć się przed atakiem terrorystycznym. Lecz możemy zminimalizować to zjawisko, zwracając uwagę na dziwne zachowania oraz zgłaszając je odpowiednim służbom.
Wykupując wycieczkę organizowaną przez biuro podróży, zarówno w ofercie last minute po obniżonej cenie jak i w normalnym trybie mamy prawo oczekiwać, że organizator imprezy turystycznej zrealizuje ją zgodnie z zawartą (koniecznie na piśmie) umową.
Zdecydowana większość sklepów rybnych posiada ryby hodowlane. Czy takie ryby możemy jeść bez obaw? Czy pstrąg i karp to ryby godne polecenia?
Program profilaktyczny Komendy Miejskiej w Szczecinie "Droga Donikąd" skierowany jest do osób młodszych. Ponieważ problem ucieczek dotyczy osób małoletnich uciekających z domu bądź z placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Ryby uchodzą za zdrowe. Jednak czasami słyszy się, że zawierają szkodliwe związki i nie powinno się ich zbyt dużo jeść...
Ryby wędzone często goszczą na naszym stole. Warto zatem wiedzieć na czym polega wędzenie ryb i czy takie ryby są zdrowe?
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych w rozdziale 1 Art.27.1. wymienia listę danych szczególnie chronionych...
Ryby morskie (łosoś, tuńczyk, makrela, flądra, sardynka) – dostarczają średnio 75-115 kcal/100g, podczas gry ryby słodkowodne (karp, karaś, szczupak, pstrąg, sum) tylko 25-75kcal/100g.
W parkach, lasach i na łąkach jest coraz więcej kleszczy. Pasożyty te są nosicielami groźnych dla naszego zdrowia chorób takich jak borelioza, czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych
Najwięcej kleszczy jest na obrzeżach łąk, na poboczach ścieżek oraz pod drzewami. Ugryzienie kleszcza niestety może oznaczać zarażenie się boreliozą. Co warto wiedzieć o kleszczach i jak się przed nimi bronić?
Reklamą wprowadzającą w błąd – jest każdy przekaz reklamowy, który w jakikolwiek sposób wprowadza w błąd lub jest zdolny do wprowadzania w błąd osób, do których jest skierowany lub do których dociera, skutkiem czego może wpłynąć na gospodarcze zachowanie się tych osób albo z tych powodów szkodzi konkurentom lub może też im szkodzić.
Liczy się szybkość z jaką przekażemy informację oraz jej aktualność...
Dokonując zakupów na odległość przysługuje nam tzw. prawo do namysłu. Oznacza to, że kupujący ma 14 dni kalendarzowych na odstąpienie od umowy...
Zazwyczaj jadamy ryby smażone dodatkowo oprawione mączną panierką. Taka ryba jest ciężkostrawna oraz wysokokaloryczna...
Pojęciem "parabank" określane są jednostki gospodarcze, które prowadzą działalność podobną do banku, jednak nie posiadają stosownego zezwolenia.
Nie każdy użytkownik internetu wyraża swoją opinię zgodnie z prawem i kulturą. Poczucie anonimowości ułatwia hejterom obrażanie innych osób.
Jakie są podstawowe zasady korzystania z numeru 112? Dlaczego w razie sytuacji niebezpiecznych warto dzwonić właśnie pod ten numer?
Omega-3 są kwasami tłuszczowymi, których nasz organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć.
Osoby publiczne muszą się liczyć z pewnym ograniczeniem prywatności. Jakie zatem informacje mogą być upublicznione w przypadku osoby zajmującej stanowisko publiczne?
Czym jest rejestr jawny oraz jakie infomracje powinny się w nim znajdować?
Wybierając rybę musimy wiedzieć, że ryby dzielą się na tłuste, półtłuste oraz chude. Przy wyborze ryby dobrze jest mieć na uwadze to do jakiego dania chcemy jej użyć.
Czy dobra znajomość z sąsiadami wystarczy aby ustrzec się przed włamaniem do mieszkania?
Jakie informacje umieszczone w sieci mogą nas identyfikować? Kiedy takie informacje są danymi osobowymi?
Czy można zaprogramować komputer na czynnik czuciowy, przypisywany człowiekowi i związany z tworzeniem?
Czy ustawa o ochronie danych osobowych dotyczy osób zmarłych?
Rękojmia jest to tryb dochodzenia odpowiedzialności od sprzedawcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną (niezgodnością z umową) lub prawną kupionego towaru konsumpcyjnego. Sprzedawca nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji na podstawie rękojmi.
Kiedy mówimy o danych osobowych? Jakie dane umożliwiają naszą identyfikację? Czym jest numer pesel oraz co oznaczają jego poszczególne cyfry.
Proces cyfryzacji naszego życia to proces, który powinien nam ułatwiać życie.
Aspirant Michał Sroka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie apeluje, abyśmy jako użytkowicy Internetu sami tworzyli bezpieczny internet poprzez korzystanie z niego stosując netykietę.
Pan Mirosław Wawer – Prezes Stowarzyszenia USDS (Urban Self-Defence System) - Miejski System Samoobrony, udziela cenncyh rad, jak odpowiednio przygotować się do włączenia do ruchu drogowego w tak niekorzystnych, jesiennych warunkach...
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie wyjaśnia nam, czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrotu towaru do sklepu...
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie...
Jesienią dni stają się coraz krótsze i szybciej robi się coraz ciemniej. Okazuje się, że już w godzinach 16:00 -17:00 jest już ciemno. Jak należy postępować aby bezpiecznie dotrzeć do celu?...
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.Dowiemy się dlaczego producenci stosują dodatki oraz jak one wpływają na produkt końcowy...
Czy wiemy ile stron internetowych jest dostosowanych do osób niepełnosprawnych? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Olgierdem Kosibą - Prezesem Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego "GEST"...
Zima jest okresem najtrudniejszej i wzmożonej pracy dla instytucji, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Pogotowie Zimowe jak co roku będzie działało od 1 listopada do 31 marca...
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie. W rozmowie poruszony został istotny problem dodatków do żywności.
W dniu 26 października obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Z tej okazji przedstawiamy rozmowę z Pawłem Klikowiczem, koordynatorem kampanii "Dawca.pl"...
Czytając skład produktu należy przyjrzeć się składnikom, szczególnie tym na pierwszych pozycjach, bo jest ich najwięcej. Jeżeli jest tam cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, czy tłuszcze roślinne utwardzane, lepiej rozważyć wybór innego produktu...
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie porusza temat niesprawiedliwej praktyki handlowców, poprzez naruszanie praw człowieka oraz standardów pracy...
Dodatki do żywności budzą w ostatnich latach wiele emocji. Niestety brakuje nam wiedzy jaki jest cel ich zastosowania...
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie mówi o tym jak rozsądnie podejść do zawierania ofert drogą telefoniczną. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy...
Czy wiemy co mamy zrobić i jak działać aby nie przeszkadzać a współdziałać i pomagać podczas wypadku? Można śmiało stwierdzić że Festyn "Świadomy = Bezpieczny" był dobrą lekcją poglądową...
Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, gwałtowny ruch i auto wpada w poślizg. Dachujemy...leżymy w samochodzie, który jest przewrócony do góry nogami, jesteśmy sami, benzyna niebezpiecznie kapie - Co robić?
Każdą umowę można negocjować. Jeżeli podpisujemy umowę bez czytania, to znaczy, że godzimy się na zapisy umowy, które są korzystne dla przedsiębiorcy lecz nie zawsze zabezpieczają nasz interes...
Alex Kaczmarek jest młodym, zdolnym twórcą gier. Z rozmowy dowiemy się jaki jest jego sekret do sukcesu oraz jaką drogę do niego przebył.
Alex Kaczmarek jest młodym, zdolnym twórcą gier. Z rozmowy dowiemy się jaki jest jego sekret do sukcesu oraz jaką drogę do niego przebył.
Alex Kaczmarek jest młodym, zdolnym twórcą gier. Z rozmowy dowiemy się jaki jest jego sekret do sukcesu oraz jaką drogę do niego przebył.
W Polsce jadowitym wężem jest tylko żmija zygzakowata.Pan Mirek Wawer Prezes Stowarzyszenia USDS Miejski System Samoobrony wyjaśnia jak się zachowywać gdy znajduje się w pobliżu oraz co należy zrobić po ukąszeniu...
Z nieuczciwymi postanowieniami umownymi – klauzulami abuzywnymi mamy do czynienia w przypadku wszelkich postanowień umowy, które nie zostały z konsumentem uzgodnione indywidualnie, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i jednocześnie rażąco naruszają jego interesy...
Woda to niebezpieczny żywioł, który, co roku pochłania wiele żyć. Natwet jeśli przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa kąpieli wodnych to może się zdarzyć sytuacja w której będziemy potrzebowac pomocy, albo ktoś z naszego otoczenia bedzie jej potrzebował. Co możemy wówczas zrobić?
W trakcie festynu dzieci miały okazję poznać znaki drogowe, pokaz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz jak udzielić pomoc rannej osobie...
Niestety często zostawiamy w swoich samochodach swoje mienie. Nie myśląc o konsekwencjach zostawiamy na widoku cenne rzeczy...
Wiele się ostatnio słyszy o kradzieżach rowerów. Natomiast niewiele się mówi o tym jak powinno się zabezpieczyć rower przed kradzieżą...
Nowe przepisy ułatwiły poruszanie się rowerem i sprawiły, że jazda rowerem stała się bezpieczniejsza. Jednak czy rzeczywiście jest bezpieczniej?...
Wyjeżdżamy za granice coraz częściej i w coraz dalsze rejony świata. Jednak praktyka pokazuje, że zapominamy o podstawowych rzeczach...
Szczepienia uchronią nas przed najgroźniejszymi chorobami, takimi jak wścieklizna, kleszczowe zapalenie mózgu czy żółta febra. Jednak same szczepienia nie wystarczą...
Pan Grzegorz Galiński odpowiada na wszystkie ważniejsze pytanie dotyczące szczepień. Dowiemy się, które szczepienia należy rozważyć przed wyjazdem oraz które po 10 latach trzeba powtórzyć...
Jakie warunki muszą być spełnione aby nurkowanie było bezpieczne? Co trzeba sprawdzić zanim zdecydujemy się na oglądanie raf koralowych...
Wybierając się na górską wycieczkę trzeba się dobrze przygotować. Szybkie zmiany pogody i temperatury, zmęczenie, czy nie dostosowanie ubioru mogą być przyczyną wypadków...
Za cele naszych podróż wybieramy coraz dalsze kierunki. Lecz nie zdajemy sobie sprawy, że szybkie przekraczanie stref czasowych może mieć wpływ na nasze zdrowie...
Wyjeżdżając na wakacje nie myślimy o tym, że ktoś może na nas napaść lub nas okraść. Jednak takie niemiłe zdarzenia często mają miejsce. Jak się uchronić i bezpiecznie podróżować?
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panem Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.
Jak nie daść się okraść? Czym kierują sie złodzieje wybierając swój cel? Jakie są mechanizmy działania złodzieja?...
Osy, pszczoły i szerszenie są szczególnie niebezpieczne w pobliżu swoich gniazd.
Czy podróżowanie w ciąży jest bezpieczne? Jak powinna podróżować kobieta, która jest w ciąży? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań idziela Pan Grzegorz Galiński. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie...
Aby uniknąć pożarów w lasach apelujemy do wszystkich przebywających na tych terenach o przestrzegania podstawowych zasad:
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie wyjaśnia jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej...
Wyjeżdżając na ulicę powinniśmy wiedzieć, że możemy być uczestnikami kolizji. W takiej sytuacji każda rzecz leżąca luzem w kabinie pasażerskiej może stać się potencjalnym pociskiem...
Pan Grzegorz Galiński mówi o tym jak ważne jest świadome podróżowanie. Czego powinniśmy się wystrzegać i na co powinniśmy być przygotowani w czasie naszego wakacyjnego wyjazdu...
Wybierając się na wycieczkę do ciepłych krajów nie zapominajmy o tym, że powinniśmy zasięgnąć podstawowych informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą nas spotkać. Powinniśmy wiedzieć jakie zwierzęta lub rośliny mogą nam zagrażać..
Wakacje sprzyjają podróżą w okolice jezior, rzek czy innych zbiorników wodnych. Do których często prowadzą boczne niesprawdzone drogi. Może się zdarzyć, że nie zachowamy wystarczającej ostrożności na takiej drodze i samochód, którym jedziemy wyląduje w wodzie.
Przed wyjazdem na urlop do krajów UE i Wspólnego Obszaru Gospodarczego należy zaopatrzyć się w europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego – EKUZ, którą otrzymamy w siedzibie oddziału NFZ...
W końcu wakacje! Teraz tylko się spakować i jedziemy w Świat. Ale zaraz zaraz...czy aby napewno o czymś nie zapomnieliśmy? Czy napewno jesteśmy przygotowani na zagrożenia czekające na nas w naszej wakacyjnej podóży?
Barszcz Sosnowskiego jest niezwykle ekspansywnym chwastem i stanowi olbrzymie zagrożenie...
Samoobrona w rzeczywistości zaczyna się na długo przed atakiem. Wobec tego, żeby ustrzec się napaści powinniśmy mieć na uwadze trzy podstawowe rzeczy...
Przedsiębiorstwa turystyczne chcąc zminimalizować cenę imprezy turystycznej często wykupują ubezpieczenia w minimalnym zakresie, które mogą okazać się niewystarczające w sytuacji, kiedy musimy skorzystać z tego ubezpieczenia.
Gwałt jest bardzo specyficznym i traumatyzującym rodzajem przemocy. Warto wiedzieć jak w takiej sytuacji najlepiej postąpić, na co zwrócić uwagę oraz jak się bronić.
Mamy świadomość, że cukier w dużych ilościach jest dla nas trucizną. Wiemy też, że jego niewielkie ilości są potrzebne dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego więc w prawie każdym produkcie spożywczym znajdziemy cukier bądź jego pochodne?
Każdy z nas pewnego dnia może zostać napadnięty. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zareagujemy, czy staniemy jak słup soli czy narobimy hałasu i zaczniemy krzyczeć. Jaki jest najlepszy sposób na odparcie ataku, lub zniechęcenie napastkia?
W ubiegły weekend (22-24.05.2015r) w Świnoujściu odbyło się szkolenie na morzu polskich i niemieckich ratowników wodnych...
Szczury są zwierzętami, które występują tylko w siedliskach ludzkich. Zostawiając niezabezpieczone jedzenie w piwnicach zapraszamy je do zamieszkania razem z nami.
Zostaliśmy wciągnięci w sieć Internetu i telewizji bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Czy w związku z tym zatraciliśmy realny ogląd świata?
Poszliśmy tak daleko w technologii, że niemożliwe jest wyeliminowanie przetworzonej żywności. Jednak mamy wybór...
Gdy dla dzieci mogą, ale nie muszą mieć negatywnych skutków dla rozwój dziecka...
23 Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża są już za nami. Znamy drużynę, która będzie reprezentowała Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK na ogólnopolskich mistrzostwach w Lublinie.
Konsumenci planujący wyjazd wakacyjny powinni dobrze się do niego przygotować. Planowaniu wyjazdów turystycznych towarzyszy wiele obaw i niepewności, dlatego warto znać swoje prawa.
Jesteśmy na jednym z pierwszych miejsc w Europie jeżeli chodzi o spożywanie przez dzieci i młodzież jedzenia typu Fast-food.
Tylko tu jest możliwość nauki na unikatowych kierunki kształcenia: „Bezpieczeństwo publiczne”, „Bezpieczeństwo w biznesie, sektorze prywatnym i administracji”.
Tematem debaty było "przeciwdziałanie demoralizacji wśród dzieci i młodzieży poprzez zagospodarowanie czasu wolnego".
Znaczna część węglowodanów nie jest przyswajana. Należą do nich błonnik i pektyny...
Zaczyna robić się ciepło, wyciągamy z piwnic rowery, więc warto je oznakować, by przeciwdziałać kradzieży.
Aspirant Michał Sroka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie opowiada, w jaki sposób możemy zabezpieczyć mieszkanie, aby uniknąć włamania.
Aspirant Michał Sroka wyjaśnia co oznaczaja takie pojęcia, jak phishing, grooming, seksting.
Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin wraz z Wrocławską Inicjatywą Rowerową zorganizowało konferencję poświęconą tematyce edukacji rowerzystów w województwie zachodniopomorskim i w Polsce.
Nadmiar cukrów prostych w diecie powoduje "rozchwianie" trzustki, czego efektem jest cukrzyca. Cały proces wyjaśnia Grzegorz Galiński
Co zrobić, aby pieniądze trafiły na wybrany szczytny cel? Czy można zaufać organizacji, która zbiera pieniądze? W jaki sposób przekazać pieniądze?
Człowiek do słodkiego smaku przyzwyczaja się od dzieciństwa.
Zapraszamy na rozmowę na temat spornej sprawy określenia parametrów dostępu do sieci Internet.
Kończą się ferie w województwie zachodniopomorskim i kończą się Aktywuj Ferie.
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumen- tów w Szczecinie mówi o pułapce szybkich pożyczek.
Zapraszamy na rozmowę z Januszem Urbanowiczem z NASK
Do umów zawartych od 25 grudnia 2014r. zastosowanie będą miały nowe przepisy wprowadzone ustawą z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014r. poz. 827).
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie mówi o różnicach w dokonywaniu zakupów przez internet i tradycyjnym sposobem - o ryzykach i zaletach obu sposobów.
Idea systemu jest taka, aby senior, który dzwoni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a ma pytania również do Urzędu Miasta, Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, STBS czy innych instytucji mógł został przełączony bezpośrednio do nich.
Fast food (z ang. dosłownie szybka żywność) – rodzaj pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego.
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz sam wiesz: W piwnicy otwórz okno...
Zapraszamy na rozmowę z Panem Robertem Wypartem - nauczycielem w Gimanzjum Nr 18, który naucza przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa.
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie ostrzega przed zakupami wysyłkowymi, czyli przed tzw. telezakupami.
Regionalne Zjazdy IT w Edukacji to cykl organizowanych w największych polskich miastach spotkań, które umożliwiają wymianę doświadczeń w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach.
Pani Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie ostrzega przed nieuczciwymi organizatorami prezentacji lub bezpłatnych badań.
Pogotowie Zimowe w Stowarzyszeniu Feniks ruszyło już dwunasty raz w dniu 1 listopada i przygotowuje się do przyjęcia pod swoje skrzydła większej ilości osób bezdomnych, będących w potrzebie. Rozmowa z Prezesem Stowarzyszenia "Feniks" - Arkadiuszem Oryszewskim.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu o życiu w Schronisku, opowieści o losach mieszkańców oraz o przygotowaniach do Pogotowia Zimowego w Stowarzyszeniu Feniks.
Coraz szybciej robi się ciemno, dzień jest coraz krótszy, a warunki pogodowe coraz trudniejsze i dla kierowów i dla pieszych.
Portal Bezpieczni Razem oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na czat ze specjalistami nt. "Bezpieczeństwo w sieci"
O zmianie przepisów opowiada asp. Anna Gaweł z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Wkrótce zaczynamy sezon grzewczy, różnica temperatur w pomieszczeniu będzie różnić się od tej na zewnątrz mieszkań...
Informacji udziela Grzegorz Galiński - Starszy Asystent w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.
W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców urząd stworzył system do zgłaszania nieprawidłowości w funkcjonowaniu miasta. Udostępnił on wszystkim zainteresowanym bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne oraz serwis www...
Informacji udziela Grzegorz Galiński - Starszy Asystent w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.
Czwarty odcinek poradnika "Na grzyby" porusza temat: jak zbierać i przechowywac grzyby?
Za nami pierwsze doświadczenia ze Szczecińskim Rowerem Miejskim.
Trzeci odcinek poradnika "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady wprowadzania grzybów świeżych do obrotu handlowego, uprawnienia klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy.
Na terenie województwa zachodniopomorskiego do końca lipca br. przeprowadzono 574 kontrole wypoczynku dzieci i młodzieży, kontrolując 559 turnusy.
Drugi odcinek poradnika "Na grzyby" obejmuje tematy: objawy zatrucia grzybami, postępowanie przy podejrzeniu zatrucia grzybami.
Zgodnie z zaleceniami Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych osobom wyjeżdżającym za granicę, zwłaszcza do krajów strefy tropikalnej, w celu profilaktyki występujących tam endemicznie chorób. Przed wjazdem do niektórych krajów konieczne było okazanie Międzynarodowej Książeczki Szczepień...
Bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą jest bardzo ważne, dlatego też powinniśmy stosować się do aktualnej sytuacji na kąpielisku czy miejscu wykorzystywanym do kąpieli.
Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.
Jednym z ważnych aspektów naszego życia jest możliwość swobodnej komunikacji jaką daje posiadanie samochodu. Jest on kupowany nie rzadko kosztem wielu wyrzeczeń i poświęceń, dlatego też jego utrata bywa bardzo bolesna i przykra dla właściciela.
Letni wypoczynek i słoneczna pogoda sprzyjają rowerzystom. Coraz więcej osób wybiera się na wycieczki rowerowe, a także decyduje się na rower jako środek komunikacji po mieście. Ponieważ po dotarciu do celu nasz pojazd musimy „zaparkować” i zostawić bez nadzoru sprzyja to okazji dla „rowerowych złodziei”.
Korki, deficyt miejsc parkingowych, koszty parkowania i paliwa – to wszystko sprawia, że poruszanie się po śródmieściu samochodem jest coraz trudniejsze...
W przeciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000 odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z szczecińskich mieszkań. A wszystko za sprawą przystąpienia Szczecina do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, nad którym mecenat sprawuje Urząd Miasta Szczecin.
Kampania ma na celu promocję mody na aktywny wypoczynek bez promili. WOPR Zachodniopomorski nabył 14 alkotesterów, które rozdysponowane zostały na kąpieliska nadmorskie w naszym województwie
W dniach 28-29.06.2014 r. odbyła się druga edycja projektu ZOSTAŃ DAWCĄ.
ROZMOWA: Wypalanie Traw Zapraszamy do posłuchania Rozmowy Tygodnia z Piotrem Tuzimkiem, Starszym Kapitanem Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Szczecinie.
ROZMOWA: Problem Bezdomności Zapraszamy do posłuchania Rozmowy Tygodnia z Panią Inspektor Joanną Wojtach, rzeczniczką Szczecińskiej Straży Miejskiej, o problemie bezdomności w naszym mieście.
ROZMOWA: Co wrzucamy na "Fejsa" Zapraszamy do odsłuchania „Rozmowy Tygodnia” przeprowadzonej z podkomisarzem Andrzejem Szrajberem z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
W dniach 12-13 listopada br. w Szczecinie odbył się I Kongres Bezpieczeństwa Wodnego, który zgromadził ponad 160 specjalistów z dziedziny ratownictwa wodnego oraz ochrony środowiska. Tematami wiodącym kongresu były: „Nowoczesne zarządzanie bezpieczeństwem na wodach przygranicznych Polski i Niemiec” oraz „Świadome zarządzanie bezpieczeństwem środowiska wodnego”, dla których poświęcono 8 sesji, trwających równolegle.
„Błękitny Patrol i 112” to projekt organizowany przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz WOPR. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń w formie warsztatów z zakresu bezpieczeństwa, w tym udzielania pierwszej pomocy, którym towarzyszyć będzie konkurs dla uczniów z zachodniopomorskich placówek ponadgimnazjalnych.
O obowiązkach osób utrzymujących zwierzęta domowe, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi.
"Ja w sprawie majtek na ulicy" Miasto powinno skłonić ulicznych handlarzy, żeby przenieśli się w jedno wyznaczone miejsce i przestali szpecić chińskimi majtkami i piwnicznymi gratami ulice w centrum miasta.