przejdź do głównej treści strony

Informacje dla bezdomnych

Pamiętajmy o osobach w kryzysie bezdomności

2024-01-08

Na najbliższe dni prognozowane są kolejne spadki temperatur. To oznacza wzmożone działania służb i instytucji zaangażowanych w działania Pogotowia zimowego.

VI Szczeciński Tydzień Ubogich

2022-11-13

W niedzielę 13 listopada obchodzony będzie już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Także w tym roku chcemy zaprosić Was do tego, aby ten wyjątkowy dzień przedłużyć o cały tydzień – tworząc VI Szczeciński Tydzień Ubogich.

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Reaguj i nie bądź obojętny!

2021-11-22

Od jesieni szczecińscy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Rusza Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych

2021-11-01

Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. W tym roku wciąż obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa oraz zmieniono nieco procedury przyjęcia do placówek.

Straż miejska apeluje: Nie bądź obojętny, pomóż bezdomnym

2021-02-11

Nadeszła prawdziwa zima ,od kilku dni temperatura spada poniżej zera. Z tej zimowej aury pewnie najbardziej cieszą się dzieci, dorośli trochę mniej, bo to i chodnik trzeba odśnieżyć, opony w samochodzie zmienić na zimowe... Najmniej powodów do zadowolenia mają ci, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Bezdomni.

Nowy podział miejsc w schroniskach i noclegowniach dla osób bezdomnych

2021-01-01

Rozstrzygnięty został konkurs na prowadzenie schronisk oraz noclegowni dla osób bezdomnych. Dofinansowanie przyznano trzem organizacjom na utworzenie 315 miejsc w schroniskach oraz 120 w noclegowniach zimą.

Pogotowie Zimowe dla Osób Bezdomnych: Patrole wraz ze służbami

2020-12-04

W okresie zimowym pracownicy Działu Pomocy Osobom Bezdomnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie prowadzą działania z Policją i Strażą Miejską mające na celu zlokalizowanie osób bezdomnych, ich identyfikację oraz wskazanie możliwości uzyskania przez nie pomocy.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych

2020-11-01

Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. W tym roku z uwagi na trwająca pandemię koronawirusa zastosowano dodatkowe środki bezpieczeństwa i wdrożono nowe procedury.

Ogrzewalnia już działa - Rozmowa

2019-11-15

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działa w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień od 1 października br. przy ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie. Może przyjąć do 17 osób i od pierwszych dni jest zapełniona.

"Spotkania przy zupie" - Reportaż

2019-11-07

W każdy czwartek na skwerze przy pl. Tobruckim organizowane jest "Spotkanie przy zupie". Takie spotkanie odbyło się 7 listopada. Osoby bezdomne bądź ubogie mogą otrzymać tu talerz ciepłej zupy, kanapki, ciasto. Osoby starsze lub samotne mogą porozmawiać.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych 2019/2020

2019-11-01

Zima to czas wzmożonej pracy dla instytucji, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Pogotowie Zimowe będzie działało od 1 listopada do 31 marca. W tym czasie pracownicy MOPR wspólnie z innymi instytucjami oraz służbami mundurowymi intensyfikują swoje działania, aby udzielić pomocy osobom bezdomnym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres.

Podsumowanie działania ogrzewalni miejskiej - Rozmowa

2018-01-08

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działająca w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień funkcjonowała w okresie od 8 stycznia do 30 kwietnia 2018 r. - przez całą dobę. W tym okresie zostało zanotowanych 2414 pobytów osób bezdomnych.