przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna sieć

Fałszywa strona internetowa Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

2022-02-21

Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał informację o zarejestrowaniu fałszywej strony internetowej nfz.szczecin.pl. z kropką przed nazwą miasta, zamiast myślnika, jak w prawdziwym adresie domeny.

CSIRT NASK ostrzega

2021-12-21

Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y podszywające się m.in. pod firmę InPost i DHL i informując eo rzekomym zatrzymaniu przesyłki.

Nie wierzysz, sprawdź - wystartował system SI2PEM!

2021-07-21

Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne.

Rodzicu reaguj na hejt!

2020-11-20

W ramach realizacji programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, z inspiracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży adresowany głównie do rodziców.

„Nie jestem hejterem, a Ty?” - spotkanie inne niż wszystkie w LO nr III w Szczecinie

2020-02-10

Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zorganizowała spotkania w ramach zajęć profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.

Jedno zdjęcie niszczy całe życie! Mocna kampania w internecie

2020-02-05

Nie wychodź z domu, jest po 22… Te słowa już nie zapewnią bezpieczeństwa naszym dzieciom. Internet jest jak szemrana dzielnica najeżona niebezpieczeństwami, po której dzieci i młodzież wędrują każdego wieczoru. Wystarczy jedno intymne zdjęcie czy dane wysłane w złe ręce, by paść ofiarą cyber przemocy, szantażu, ośmieszenia. Jak unikać zagrożeń, jak pomóc, gdy nasi bliscy popadną w kłopoty? Tego uczy kampania „Nie zagub dziecka w sieci” i nakręcony na jej potrzeby przez youtubera Reżysera Życia film „Uważaj, co wrzucasz do sieci”.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

2020-02-11

Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek). Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej akcji do końca lutego 2020 r.

Jeden SMS może zrujnować

2020-01-21

SMS wyglądający na pierwszy rzut oka jak informacja z banku może narazić nas na utratę wszystkich oszczędności. Tak samo niebezpieczne mogą być maile na przykład z informacją o zablokowaniu dostępu do konta i konieczności pilnej weryfikacji danych...

ABC kupowania w necie - Rozmowa

2019-12-19

Zakupy w sieci zawsze wiążą się z ryzykiem. Możemy jednak je zminimalizować. Jak sprawdzić, czy sprzedawca jest zaufany? Gdzie kupować - sklepy internetowe, portale aukcyjne? Zapraszamy na rozmowę...

Przedświąteczne zakupy w sieci - Rozmowa

2019-12-18

Coraz częściej korzystamy ze sklepów internetowych do zakupów przedświątecznych. Jest to wygodne i ceny w takich sklepach mogą być niższe niż w tradycyjnych. Jak takie zakupy zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

2019-05-17

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań. Masz też prawo złożyć reklamację do swojego banku.

„Bezpieczne zakupy w sieci” odc. 2 – „Bezpieczny sklep internetowy”

2019-05-15

Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.