Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał informację o zarejestrowaniu fałszywej strony internetowej nfz.szczecin.pl. z kropką przed nazwą miasta, zamiast myślnika, jak w prawdziwym adresie domeny.
Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y podszywające się m.in. pod firmę InPost i DHL i informując eo rzekomym zatrzymaniu przesyłki.
Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne.
W ramach realizacji programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, z inspiracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży adresowany głównie do rodziców.
Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zorganizowała spotkania w ramach zajęć profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.
Nie wychodź z domu, jest po 22… Te słowa już nie zapewnią bezpieczeństwa naszym dzieciom. Internet jest jak szemrana dzielnica najeżona niebezpieczeństwami, po której dzieci i młodzież wędrują każdego wieczoru. Wystarczy jedno intymne zdjęcie czy dane wysłane w złe ręce, by paść ofiarą cyber przemocy, szantażu, ośmieszenia. Jak unikać zagrożeń, jak pomóc, gdy nasi bliscy popadną w kłopoty? Tego uczy kampania „Nie zagub dziecka w sieci” i nakręcony na jej potrzeby przez youtubera Reżysera Życia film „Uważaj, co wrzucasz do sieci”.
Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek). Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej akcji do końca lutego 2020 r.
SMS wyglądający na pierwszy rzut oka jak informacja z banku może narazić nas na utratę wszystkich oszczędności. Tak samo niebezpieczne mogą być maile na przykład z informacją o zablokowaniu dostępu do konta i konieczności pilnej weryfikacji danych...
Zakupy w sieci zawsze wiążą się z ryzykiem. Możemy jednak je zminimalizować. Jak sprawdzić, czy sprzedawca jest zaufany? Gdzie kupować - sklepy internetowe, portale aukcyjne? Zapraszamy na rozmowę...
Coraz częściej korzystamy ze sklepów internetowych do zakupów przedświątecznych. Jest to wygodne i ceny w takich sklepach mogą być niższe niż w tradycyjnych. Jak takie zakupy zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?
Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań. Masz też prawo złożyć reklamację do swojego banku.
Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.