przejdź do głównej treści strony

Bezpieczna droga

Zwiększamy bezpieczeństwo ruchu drogowego

2021-06-01

Ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia, zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego oraz uregulowanie kwestii bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych to rozwiązania, które wejdą w życie 1 czerwca 2021 r.

Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

2020-09-11

Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Budowa Węzła Łękno - Rozmowa

2019-11-05

Od 7 listopada rozpoczyna się kolejny etap inwestycji i zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zapraszamy na rozmowę. Informacji udziela: Marcin Charęza - Kierownik Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

Koniec YellowBoxów? - Rozmowa

2019-10-30

W środę 30 października przy skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską rozdawane były gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Mija właśnie czas ich testowania w Szczecinie. Czy rozwiązanie podobało się kierowcom? Zapraszamy na rozmowę.

Zapakowani i zapuszkowani pod korek - Rozmowa

2019-07-29

Bagaże chaotycznie rozmieszczone po samochodzie mogą powodować zagrożenie. W momencie gwałtownego hamowania lub dachowania, rzeczy pozostawione luzem bezwładnie przemieszczają się w pojeździe. Zapraszamy na rozmowę.

YellowBoxy na jezdni - Rozmowa

2019-07-26

YellowBoxy - oznakowanie poziome, żółta kratka na jezdni. Stosowane jest na tarczy skrzyżowania, aby przypomnieć kierującym o tym, że nie wolno na namalowanym polu zatrzymać się bez możliwości zjazdu ze skrzyżowania. Zapraszamy na rozmowę.

Rondo Uniwersyteckie już półturbinowe - Rozmowa

2019-07-24

W godzinach nocnych zakończyła się zmiana organizacji ruchu na Rondzie Uniwersyteckim. Od teraz przez najbliższe tygodnie, kierowcy będą się na nim poruszać zgodnie z nowymi zasadami.

Hałaśliwa jazda - Rozmowa

2019-06-16

Rodzinny wyjazd nad morze... a w samochodzie hałas. Tata prowadzi i słucha muzyki, mama rozmawia przez telefon, dzieci korzystają z tabletów. Czy można?... Zapraszamy na rozmowę.

Grzechy główne rowerzystów - Rozmowa

2019-06-16

Zapraszamy na rozmowę z sierż.szt. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Szczecinie. Tematem rozmowy jest bezpieczna jazda rowerem po mieście.

Wymiana opon zimowych na letnie - Rozmowa

2019-04-17

Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...

Ciemno wszędzie, czarno wszędzie... - Rozmowa

2018-10-08

Nie mamy obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, ale nosząc je cały czas zwiększamy swoje bezpieczeństwo, gdy jest jeszcze ciemno. Zapraszamy na rozmowę.

Parkujmy właściwie - Rozmowa

2018-09-21

Dlaczego kierowcy nie liczą się z innymi kierowcami? Dlaczego nieprawidłowo parkujemy? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.