Anonimowo i bezpłatnie w kierunku HIV połączone z profesjonalnym poradnictwem przed i po teście można wykonać w Punkcie Konsultacyjno- Diagnostycznym.
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day) został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.
Terapia e-uzależnień - nowy, pilotażowy program dla młodych osób, które nie mogą się obejść bez komputerów, smartfonów i tabletów
Poprzez kampanię realizowaną pod hasłem „Zacumuj zdrowie w głowie” przybliżamy mieszkańcom Szczecina wiedzę na temat zdrowia psychicznego, a także przekazujemy praktyczne wskazówki i rady, jak osiągać dobrostan psychiczny i dbać o higienę psychiczną.
Celem Europejskiego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi zjawisko narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów, wywołujących zakażenia u człowieka.
Już 25 placówek w województwie zachodniopomorskim podpisało umowy na realizację programu Profilaktyka 40PLUS; kolejne wnioski – wpływają.
Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z ekspertami opracował innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe żywienie dla rodzin. To „Rodzinny plan żywieniowy”, dostępny jest na portalu Diety NFZ, za darmo, dla każdego.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów opublikowała filmy instruktażowe jak samodzielnie rehabilitować się po chorobie.
W dniach 17-24 listopada 2020 roku odbędzie się międzynarodowy Tydzień Świadomości Migotania Przedsionków (AF Awarness Week). Fundacja Serce dla Arytmii przy wsparciu ekspertów przygotowała praktyczny przewodnik dla pacjentów i wytyczne postepowania w dobie epidemii COVID-19. W ramach kampanii eksperci podyskutują o najnowszych zaleceniach naukowych i wynikach badań w obszarze migotania przedsionków.
Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?
W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS.
Fontanny stanowią element architektury miejskiej, a nie miejsce przeznaczone do kąpieli, dlatego brodzenie czy kąpiel w fontannach nie dość, że jest zabronione to może szkodzić zdrowiu.