przejdź do głównej treści strony

Zdrowie

Leczenie e-uzależnień - od technologii cyfrowych

2022-01-13

Terapia e-uzależnień - nowy, pilotażowy program dla młodych osób, które nie mogą się obejść bez komputerów, smartfonów i tabletów

Kampania "Zacumuj zdrowie w głowie"

2021-11-25

Poprzez kampanię realizowaną pod hasłem „Zacumuj zdrowie w głowie” przybliżamy mieszkańcom Szczecina wiedzę na temat zdrowia psychicznego, a także przekazujemy praktyczne wskazówki i rady, jak osiągać dobrostan psychiczny i dbać o higienę psychiczną.

Europejski Tydzień Wiedzy o Antybiotykach w Polsce

2021-11-22

Celem Europejskiego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi zjawisko narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów, wywołujących zakażenia u człowieka.

Ruszyła Profilaktyka 40 PLUS

2021-07-14

Już 25 placówek w województwie zachodniopomorskim podpisało umowy na realizację programu Profilaktyka 40PLUS; kolejne wnioski – wpływają.

Plan Rodzinny - zdrowiej chyba jeść się nie da!

2021-03-24

Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z ekspertami opracował innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe żywienie dla rodzin. To „Rodzinny plan żywieniowy”, dostępny jest na portalu Diety NFZ, za darmo, dla każdego.

Rehabilitacja po COVID

2021-03-22

Krajowa Izba Fizjoterapeutów opublikowała filmy instruktażowe jak samodzielnie rehabilitować się po chorobie.

Tydzień Świadomości Migotania Przedsionków

2020-11-18

W dniach 17-24 listopada 2020 roku odbędzie się międzynarodowy Tydzień Świadomości Migotania Przedsionków (AF Awarness Week). Fundacja Serce dla Arytmii przy wsparciu ekspertów przygotowała praktyczny przewodnik dla pacjentów i wytyczne postepowania w dobie epidemii COVID-19. W ramach kampanii eksperci podyskutują o najnowszych zaleceniach naukowych i wynikach badań w obszarze migotania przedsionków.

Porady leśnika - kleszcze - Rozmowa

2020-06-01

Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Ostrzeżenie o korona wirusie

2020-02-27

W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS.

Czym grozi kąpiel w fontannie

2019-06-14

Fontanny stanowią element architektury miejskiej, a nie miejsce przeznaczone do kąpieli, dlatego brodzenie czy kąpiel w fontannach nie dość, że jest zabronione to może szkodzić zdrowiu.

Pogoń Plastik Pod Platanami - Rozmowa

2019-05-27

Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Gieryga - przewodniczącym stowarzyszenie Do Przodu. Szczecińska młodzież pochodząca z różnych liceów tworzy różne projekty społeczne. Jednym z takich projektów jest "POGOŃ PLASTIK!".

Zbadaj kleszcza - miej pewność!

2019-05-17

Jeśli znajdziesz kleszcza u siebie lub u Twojego pupila, nie musisz od razu wdrażać antybiotykoterapii. Możesz zbadać go w naszym laboratorium.