przejdź do głównej treści strony

IT w edukacji - "Cyfrowa szkoła" - Rozmowa

Regionalne Zjazdy IT w Edukacji to cykl organizowanych w największych polskich miastach spotkań, które umożliwiają wymianę doświadczeń w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach. Podczas Zjazdów przedstawiane są przykłady wykorzystania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i Internetu w trakcie nauczania przedmiotów nieinformatycznych.

Jednym z wielu poruszanych tematów było bezpieczeństwo danych związane z programem "Cyfrowa szkoła" oraz bezpieczeństwo w sieci. Program został pilotażowo przeprowadzony w 380 placówkach i zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania np. media społecznościowe, interaktywne tablice itp. Bezpieczeństwo infrastruktyry jest naistotniejszym zagadnieniem w tym projekcie.

Tomasz Sroczyński - Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej. W trakcie studiów podjął pracę w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, by po dwóch latach zostać członkiem zespołu inżynierów w Versim SA, specjalizującym się w aktualnych rozwiązaniach Extreme Networks. Zajmuje się m.in. prowadzeniem szkoleń technicznych i pre-sales oraz projektowaniem proponowanych ofert.

WIęcej informacji na stronie IT w edukacji.

Autor:  Portal Bezpieczni Razem 

12.11.2014

© Urząd Miasta Szczecin