Telefon ratunkowy 112
Bezpłatne badania mammograficzne
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.szczegóły »
Punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
    Zapraszamy na nasz punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! W ramach kampanii w najbliższy weekend (15.12-16.12) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie w godzinach 11-17 na pl. Lotników będziemy prowadzić wraz z Harcerskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym szkolenia z pierwszej pomocy. O godzinie 14:15 w sobotę będzie specjalny pokaz harcerskich zespołów ratunkowych.szczegóły »
Zielony Wolontariat
W jaki sposób możemy odnajdywać Cele Zrównoważonego Rozwoju na co dzień i pracować na rzecz ich realizacji? Wiele lokalnych organizacji działa według wytycznych zawartych w Agendzie 2030. Również w Szczecinie spotykamy aktywistki i aktywistów, którzy każdego dnia dążą do równości, pokoju i respektowania godności ludzkiej.szczegóły »
Oczy to podstawa. Bezpłatne badanie oczu w Szczecinie.
5 i 6 grudnia wszyscy mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać bezpłatne badanie oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO). szczegóły »
II Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych razem z opiekunamiszczegóły »
IX Kampania Białej Wstążki – Przemoc, historia bez końca?
Rozpoczyna się IX Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia.szczegóły »
Spotkanie edukacyjne ZDROWE DZIECKO dla kadr dydaktycznych
Nauczycieli i Dyrekcję przedszkoli oraz nauczania wczesnoszkolnego serdecznie zapraszamy na Spotkanie Edukacyjne „Zdrowe Dziecko”, które odbędzie się 24 listopada 2018 roku w Technoparku Pomerania mieszczącym się przy ul. Cyfrowej 2-8 w Szczecinie.szczegóły »
XXII Szkoła Międzynarodowego Prawa Humanitarnego
Zajęcia poprowadzą eksperci i praktycy międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wykładowcy renomowanych uniwersytetów i uczelni wojskowych, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.szczegóły »
Tramwaj proilaktyki HIV
Startuje tegoroczna edycja akcji „Tramwaj profilaktyki HIV”, w ramach której pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie będą zachęcać do profilaktycznych badań w kierunku HIV i HCV.szczegóły »
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018
Idea Światowego Dnia Rzucania Palenia narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. szczegóły »
„Przystanek dla serca” w Szczecinie - bezpłatne badania dla mieszkańców
Już 15 listopada personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się Szczecinie, w ramach akcji „Przystanek dla Serca”, którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.szczegóły »
Młodzi Agenci. Młodym Okiem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodzi Agenci. Młodym Okiem”. Tym razem będzie coś dla ciała.szczegóły »
Godzina dla Szczecina wybije po raz siódmy 26 października
Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES zachęca szczecinian do realizacji akcji społecznej na rzecz miasta i jego mieszkańców. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy.szczegóły »
„Bezpieczny senior” – debata
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza do udziału w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie pt. „Bezpieczny Senior”.szczegóły »
Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych
Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.szczegóły »
XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. szczegóły »
Biała Sobota
W Przychodni SPZOZ Szkół Wyższych przy ul. Wojska Polskiego 97 w Szczecinie będzie możliwość wykonania bezpłatnego przesiewowego badania słuchu wraz z interpretacją wyników. Ponadto bezpłatnie wykonywane będą...szczegóły »
Dzień Otwarty Schroniska
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty.szczegóły »
Bezpłatne badania spirometryczne
W dniach 01-06 października 2018 r. obchodzone są po raz kolejny Polskie Dni Spirometrii. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie: „Oddychaj czystym powietrzem”.szczegóły »
1 października - Ogólnopolski Dzień Tornistra
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie uprzejmie informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dzień 1 października 2018 roku został ustanowiony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”.szczegóły »
Metody wychowawcze. Jak mądrze i dobrze wspierać dziecko?
Warsztat skierowany jest do osób, które myślą o wolontariacie na rzecz dzieci lub mają już doświadczenia w wolontariacie z dziećmi – spędzają z nimi czas, pomagają w pokonaniu trudności szkolnych, wspierają w problemach. szczegóły »
Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów
24 września br. rozpocznie się coroczna akcja szczepienia szczecińskich seniorów przeciwko grypie i jej powikłaniom. W tym roku z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać ponad 10 500 seniorów.szczegóły »
22 września wyłączamy kasowniki
W sobotę 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.szczegóły »
Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.
Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Podczas warsztatu poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? szczegóły »
Warsztaty "Nabierz wprawy w prawie – prawne aspekty wolontariatu"
Zapraszamy na bezpłatny warsztat dla koordynatorów wolontariatu pn. "Nabierz wprawy w prawie – prawne aspekty wolontariatu", warsztat poprowadzi Bartosz Wilk.szczegóły »
Galeria „Szpargałek” pomaga potrzebującym
Już jutro o godzinie 11 kolejna odsłona charytatywnej galerii Szpargałek. Tym razem, z powodów technicznych, otwarte będą dwa z trzech magazynów. Nie oznacza to, że będzie w nich mniej „skarbów”. Wręcz przeciwnie, naprawdę warto zajrzeć do ekoportu przy ulicy Arkońskiej.szczegóły »
I Krwiobieg w Szczecinie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w I Krwioobiegu organizowanym w dniu 02.09.2018 przy Jasnych Błoniachszczegóły »
Pasjonująca Sobota po Jasnej Stronie Mocy
Pasjonująca sobota po Jasnej Stronie Mocy 1-wszego września godz. 14-21 na Bulwarze Gdyńskim i Wyspie Grodzkiej.szczegóły »
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby występujących zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zadaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.szczegóły »
Akcja WOPR ,,Energia Życia‘’
Podczas spotkań, wszyscy chętni będą mogli nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, z naciskiem na użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).szczegóły »
Diagnostyka znamion - czas start!
Dermobus przyjedzie do Szczecina na dwa dni! Pierwszego, czyli 28 sierpnia będzie stacjonował przy Placu Kilińskiego 1A, a następnego 29 sierpnia zatrzyma się przy ulicy Potulickiej 11. Badania odbędą się w godzinach od 10.00 do 16.00, przy siedzibie partnera akcji.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztaty szczegóły »
Święto Wojska Polskiego
Pokazy sprzętu wojskowego, koncert orkiestry oraz wielka degustacja grochówki – to tylko wybrane atrakcje przygotowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Pierwsze uroczystości już w niedzielę.szczegóły »
Zajęcia dla uczniów w CPP „Bezpieczne wakacje. Nie biorę”
Celem programu jest ograniczenie lub całkowite zaniechanie inicjacji sięgania po środki uzależniające.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Hoop Dance
Prowadząca na codzień podróżuje po Świecie obecnie mieszka w Kambodży. Odwiedzając rodzinny Szczecin nauczy Nas, tej niesamowitej rzeczy jak taniec z hula hop.szczegóły »
Salsa na Bulwarach - Relacja i zajęcia
Salsa to najlepszy z możliwych wyborów na pierwszy taniec, którego się uczymy, po jego opanowaniu, bardzo łatwo odnaleźć się w innych stylach. Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.szczegóły »
Tajski boks na Bulwarach - Relacja
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.szczegóły »
Minuta ciszy dla Powstańców
Informujemy, że w najbliższą środę, tj. 1 sierpnia 2018 roku w ramach upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zawyją syreny alarmowe.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Gorąca atmosfera, drżenie serca, radość wewnętrzna, pozytywne osobowości, Bachata w pięknym krajobrazie to wszystko i pewnie więcej doświadczysz przychodząc w sobotę na Bulwary od strony Łasztowni.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - StreetDance
Zapraszamy razem ze szkołą tańca Replay Dance Studio i finalistą You Can Dance Michałem Pawłowskim na darmowe warsztaty Street Dance’u.szczegóły »
Darmowe Warsztaty z Mistrzem Świata w Muay Thai na Bulwarach
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Przyjdź na darmowe Warsztaty z Marcinem Parcheta i klubem NAK MUAY , poczuj moc i siłę.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Poczuj w sercu tańca czar zatańcz na Bulwarach Bachatę. Rozgrzej swój umysł, serce, ciało i duszę. Poczuj to!!! Zajęcia poprowadzą instruktorzy Rafał i Areta ze szkoły tańca Anna Kowalska.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztatyszczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Joga
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Bachata
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Breakdance
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Frisbee
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie. Albatros przedstawią zasady gry oraz nauczą jak posługiwać się dyskiem.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów - lipiec 2018
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Joga
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Kizomba
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Breakdance
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.szczegóły »
Odblaski na urodziny miasta
W czwartek w godz. 8 – 9 na placu Grunwaldzkim przy pomniku Marynarza będą zachęcać szczecinian do bezpiecznego korzystania z jednośladów.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Frisbee
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie.szczegóły »
Bezpłatne warsztaty na Bulwarach - Tai Chi
Na naszych warsztatach każdy będzie miał możliwość odkrycia czym jest Tai Chi I jaki może mieć wpływ na nasze codzienne życie.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów - lipiec 2018
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat.szczegóły »
eCorso zawita do Szczecina
O tym jak bardzo auta elektryczne stały się popularne, będzie się można przekonać już w sobotę 30 czerwca przy hali Netto Arena, gdzie odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu samochodów elektrycznych eCorso.szczegóły »
Zawody z pierwszej pomocy w RecsueLab
Już 24.06.2018 w naszym szczecińskim Centrum Symulacji RescueLab Zawody z Pierwszej Pomocy!szczegóły »
52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
16-17 czerwca 2018 r. czeka nas, żądnych sportowych emocji CKS-iaków, nie lada gratka - 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym! szczegóły »
Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat
Działasz w regionie? Chcesz wiedzieć więcej o wolontariacie? Chcesz rozwijać wolontariat w swojej organizacji, miejscowości? Zapraszamy społeczników, działaczy, wszystkich którym bliska jest idea wolontariatu na konferencjęszczegóły »
11 Finał wojewódzkiej akcji profilaktycznej WOPR - BŁĘKITNY PATROL
WOPR edukuje z zakresu bezpieczeństwa młodzież na różnych poziomach wiekowych. Przykładem szerokiej edukacji społecznej jest akcja Błękitny Patrol kierowana do młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie województwa. szczegóły »
MEWA: wnioski już do pobrania
1 czerwca ruszy nabór wniosków do miejskiego programu MEWA na dofinansowanie wymiany tradycyjnych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Wzory wniosków są już do pobrania na stronach internetowych Miasta.szczegóły »
Wielki Piknik Pasji _Pod platanami
Jest to wyjątkowa okazja aby w jednym miejscu zapoznać się z niezwykle szeroką ofertą szczecińskich społeczników.szczegóły »
Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki
Wszystko o profilaktyce raka piersi, konsultacje i porady lekarzy, badania, występy artystyczne, kiermasz rękodziela, szczegóły »
Oto RODO - bądź gotowy na zmiany
Aby ułatwić życie wszystkim, których dotyczą, a to duża grupa - m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, konsumenci, pacjenci, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne.szczegóły »
Rusza telefon zaufania w Centrum Profilaktyki Uzależnień - Romowa
Od 21 maja 2018 r. rusza TELEFON ZAUFANIA dla osób uzależnionych i ich bliskich. Na początek dwa razy w tygodniu będą dyżurowali terapeuci/specjaliści ds. uzależnień.szczegóły »
Konferencja pt. DZIECI DZIECIOM, w ramach projektu Dziecięcy Uniwersytet Medyczny PUM
serdecznie zapraszamy uczniów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych 18 maja 2018 roku, o godzinie 16.00 do udziału w konferencji pt. "Dzieci dzieciom", która odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
szczegóły »
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Szczecinie
11 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie w godz. 10 - 12 pod hasłem „Sięgnij po sukces!” odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością. szczegóły »
XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie

szczegóły »
Warsztaty - Wolontariat w pierwszych krokach

Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

szczegóły »
Dzień Flagi z WOPR

Od godz. 9:00 do 17:00 zapraszamy Państwa na teren Bazy Oznakowania Nawigacyjnego UMS, przy ul. Światowida 16c, gdzie przy nabrzeżach będzie można nieodpłatnie zwiedzić specjalistyczne statki Urzędu Morskiego...

szczegóły »
Test syren alarmowych

Informujemy, że 27 kwietnia 2018 r. (piątek) w godz. 14.00 – 15.00, w ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie miasta Szczecin, zostaną przeprowadzone trzy głośne próby syren alarmowych.

szczegóły »
Warsztaty - Alkoholizm jako choroba uczuć i emocji

Alkoholizm jako choroba uczuć i emocji – 25 kwietnia (środa) godz. 16:30-19:30

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Serfuję nie hejtuję - konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na plakat pt: "Serfuję nie hejtuję." dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Rodzina z problemem alkoholowym”

prelegentem będzie Specjalista ds. rodziny, mediator mgr Joanna Szałata

szczegóły »
Konferencja "Europa (nie) boi się starości"

Konferencja to podsumowanie międzynarodowego projektu Elder Care at Home, a także próba debaty nad sytuacją seniorów oraz ich aktywnym funkcjonowaniem w społeczeństwie w XXI wieku.

szczegóły »
XII Wojewódzka Olimpiada Pomocy Przedmedycznej

Olimpiada przeprowadzona będzie w jednej kategorii wiekowej dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej.

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Szybka Randka z Wolontariatem

Wolontariat od pierwszego wejrzenia? To jest możliwe! Słyszałeś o wolontariacie, ale nie wiesz co dalej? Ciekawi Cię co naprawdę robią i jacy są wolontariusze?

szczegóły »
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy WOPR

Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.

szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach - warsztaty

Nieważne ile masz lat, jesteś uczniem studentem, pracujesz lub nie. Każdy może zostać wolontariuszem. 

szczegóły »
„Nowa jakość dla Szczecina”: Rusza maraton porad obywatelskich

Do końca kwietnia mieszkańcy Szczecina będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad w zakresie: mieszkalnictwa, prawa, przedsiębiorczości i ochrony środowiska.

szczegóły »
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w SP 63

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 63 w Szczecinie odbyły się XLI Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

szczegóły »
Reportaż z Debaty - bezpieczny ruch w mieście

W dniu 22 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szczecinie. Jakie tematy były poruszone? Jaki był cel debaty?

szczegóły »
Marzanna bez alkoholu - Rozmowa

Dzień Wagarowicza - 21 marca - to pierwszy dzień wiosny. Jaka mądrze i bezpiecznie można spędzić ten dzień? 

szczegóły »
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca przypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W Polsce na próchnicę zębów choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków, 90% siedmiolatków. Statystyczne 5-letnie dziecko ma 5 chorych zębów! 

szczegóły »
Zachodniopomorska #Komórkomania w IV LO

Szczecińskie szkoły przyłączyły się do akcji „Zachodniopomorska #Komórkomania”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rejestracja potencjalnych dawców wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli.

szczegóły »
Zapraszamy do Szpargałka

Już jutro kolejna okazja, aby wyszperać dla siebie coś ciekawego spośród dziesiątek przedmiotów wystawionych w Galerii Szpargałek.

szczegóły »
Bezpłatne badania wzroku z okazji Światowego Tygodnia Jaskry 2018

Trzy gabinety okulistyczne zgłosiły swój udział w Światowym Tygodniu Jaskry: Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Oczu Arsmedica Kiszczyńscy w Kołobrzegu, II Katedra i Klinika Okulistyki w PSK2 na szczecińskich Pomorzanach oraz Dom Lekarski w Szczecinie.

szczegóły »
Dla piratów nie ma kwiatów

Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowają się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymają również kwiatek.

szczegóły »
Akcja "Nie ma kwiatów dla piratów" 8 marca - Reportaż

Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowały się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymały tulipana.

szczegóły »
SpoKREWnieni służbą

W przyszłą środę, 7 marca, pod urzędem w Szczecinie, a 29 marca pod delegaturą ZUW w Koszalinie ustawiony będzie "Krwiobus”.

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Dlaczego On/Ona pije?”

Centrum Wspierania Rodziny z Problemem Alkoholowym W Ośrodku "Z pomocą rodzinie" Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" serdecznie zaprasza na kolejne Spotkanie Otwarte

szczegóły »
Walentynki ! Podaruj ukochanej osobie odblask!

W dniu 14 lutego 2018 r. w godz. 08.00- 09.00 na skrzyżowaniu pl. Grunwaldzki będą rozdawane mieszkańcom Szczecina gadżety poprawiające bezpieczeństwo na drodze w tym odblaski. 

szczegóły »
Zakochaj się w wolontariacie!

Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat na warsztaty: Wolontariat w pierwszych krokach – 14 lutego, środa, godz. 17:00-19:00.

szczegóły »
Relacja z Czatu - Bezpieczeństwo w sieci...

W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień. 

szczegóły »
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. 

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem - biała sobota

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor w Szczecinie uprzejmie informuje, że w niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem.

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem w siedzibie ZOW NFZ

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza w piątek, 2 lutego w godz. 9-14 do siedziby przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.

szczegóły »
WOPR
STRAŻ MIEJSKA
POLICJA
STRAŻ POŻARNA
POGOTOWIE RATUNKOWE