Telefon ratunkowy 112
Mapa - rozmieszczenie defibrylatorów w Szczecinie - PDF
Zawsze z nadzieją. Radzenie sobie z emocjami i sytuacją kryzysową w obliczu choroby nowotworowej- spotkanie
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin zapraszamy na spotkanie pn. POWRÓT DO ZDROWIA przy kawie i poczęstunku prowadzonych przez prelegentów...szczegóły »
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
W dniu 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. szczegóły »
Pielęgniarki i położne - w trosce o zdrowie szczecinian
Pielęgniarki i Położne w trosce o Szczecinian w dniu 15 października 2019r. w godz. 13.30 – 15.30 w budynku Urzędu Miasta Szczecina przy pl. Armii Krajowej 1 (skrzydło dawnej Filharmonii), organizują spotkanie promocyjno – edukacyjne dla mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Zrób coś dla siebie – przyjdź, by się zbadać!”.szczegóły »
Dni Seniora - NFZ zaprasza do Netto Areny
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na Dni Seniora w Szczecinie. 12 i 13 października, w godz. 10-16 pod hasłem „Aktywny, bezpieczny, zdrowy” na seniorów czekać będzie mnóstwo atrakcyjnych ofert związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem i przysługującymi uprawnieniami. szczegóły »
„Senior w wielkim mieście” - Zaproszenie
W najbliższą niedziele niehandlową, 6 października, zapraszamy do Centrum Handlowego Galaxy na wydarzenie „Senior w wielkim mieście”. Podczas akcji, która odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, skupione wokół Centrum Seniora w Szczecinie...szczegóły »
Biała Sobota w Spondylusie
5 października zapraszamy do naszej placówki medycznej w Szczecinie (al. Jana Pawła II 36) na BIAŁĄ SOBOTĘ, podczas której dostępne będą bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, podologii, leczenia ran oraz zaopatrzenia medycznego. szczegóły »
Konferencja online „Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera”
Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą wsparciu osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin. W tym roku poruszony zostanie temat potrzeb opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera.szczegóły »
Ogólnopolskie Dni Medycyny Pracy
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie ma przyjemność zaprosić oraz zachęcić wszystkie zainteresowane osoby do udziału w OGÓLNOPOLSKICH DNIACH MEDYCYNY PRACY, które odbędą się w dniach 27-28 września 2019 roku w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.szczegóły »
Projekt EDWARD – 26 września 2019 r
Projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.szczegóły »
20 Lat Korpusu NATO - Piknik na Wałach Chrobrego
W ten weekend na Wałach Chrobrego odbędzie się 20. rocznica utworzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - będzie wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu wojskowego z polski i zagranicy (pojazdy wojskowe, okręty), defilada, przelot samolotów, koncerty orkiestr wojskowych...szczegóły »
VII Szczecińska Konferencja Alzheimerowska „Oblicza Otępienia”
Konferencja interdyscyplinarna „Oblicza otępienia” to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców naszego kraju. Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami Konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Podczas wykładów będziemy się starali przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie.szczegóły »
Astrometria - bezpłatne zajęcia dla seniorów 60+ w ramach programu Wiek Astronomii
Podczas tego bloku kursu, uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się jak astrometria rozwijała się na przestrzeni wieków, a jak wygląda współcześnie. Przybliżone zostaną starożytne instrumenty pomiarowe, nowożytne jak i najbardziej zaawansowane teleskopy.szczegóły »
13. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie"
W dniach 17-18 września 2019 r. w hotelu Airport Okęcie (ul. 17 Stycznia 24, Warszawa) odbędzie się 13. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".szczegóły »
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie
Parada pieszych, liczenie rowerzystów, kino pod chmurką, transportowy eksperyment, warsztaty, spotkania, a także darmowa komunikacja miejska w Międzynarodowym Dniu bez Samochodu – tak w Szczecinie będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.szczegóły »
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to zostało ustanowione przez Federację Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku.szczegóły »
Pasjonująca Sobota oraz 10-lecie Szczecińskiego WOPR!
Impreza odbędzie się już 14.09 od 14:00-18:00 na Bulwarze Gdyńskim, obok Bosmanatu w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz jubileuszu Szczecińskiego WOPR.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
W imieniu Prezydenta Miasta Szczecin, Piotra Krzystka serdecznie zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.szczegóły »
Rekrutacja na Medyczny Uniwersytet Seniora
Zapraszamy MIESZKAŃCÓW SZCZECINA do udziału w kolejnej edycji Medycznego Uniwersytetu Seniora (MUS PUM).szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: „Wolontariat w pierwszych krokach”, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 04-10.08
-szczegóły »
Śmieciuch nauczy segregować
Będzie zachęcała najmłodszych szczecinian do segregowania śmieci i pokazywała, jak prawidłowo to robić – sympatyczną, zieloną maskotkę będzie można spotkać między innymi na bulwarach.szczegóły »
Czy Pomorze pomoże? Aż 5 pacjentów z regionu walczy z nowotworami krwi!
3-letnia Marysia. 5-letnia Maja. 11-letni Mateusz. 34-letni Piotr. 51-letni Artur. Różny wiek, inne historie, odmienne plany i marzenia. Ale łączy ich jedno – wszyscy chorują na nowotwory krwi i dla każdego z nich szansą na nowe życie może być drugi człowiek, który zdecyduje się zostać Dawcą szpiku.  Przyjdź na „Dni Dawcy” w Szczecinie - 27 - 28 lipca 2019 r. (sob., niedz.).szczegóły »
Debata pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”. Celem spotkania jest podsumowanie osiągniętych założeń oraz stopnia realizacji wniosków przedstawionych podczas debaty "Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie", zorganizowane w Szczecinie dniu 26.10.2018 roku. szczegóły »
Spokrewnieni Służbą - Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa odbędzie się 20 lipca 2019r w SCEE "Szmargdowe-Zdroje" w Szczecinie przy ulicy Kopalnianej 12. Rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 15. W tym czasie każda chętna osoba będzie mogła honorowo oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku.szczegóły »
Wczesne wykrywanie raka piersi - mammobus w Szczecinie
Wczesne wykrywanie raka piersi to program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat. Kolejny mammobus będzie dostępny 18.07, Al. Wyzwolenia 44A, przy CH Fala, godz. 9-15, Largo.szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 14-20.07
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 14-20.07.2019szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Grafik bezpłatnych zajęć na Bulwarach 7-13.07
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 

7-13.07

.2019szczegóły »
Seminarium dla nauczycieli "Czy Bezpieczna szkoła musi być fikcją?"
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie zaprasza dyrektorów, pedagogów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego na seminarium szczegóły »
Międzynarodowy Dzień Psa w schronisku
W niedzielę 30. czerwca w godzinach 11-15, na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie odbędzie się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Psa.szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w NFZ
W czwartek, 27 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Tego dnia Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojej siedziby w Szczecinie, proponując bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, prelekcje o cukrzycy i sposobach radzenia sobie z tą chorobą.szczegóły »
NieWielki Festiwal Wolontariatu
Zapraszamy serdecznie na międzypokoleniowe święto wolontariatu i wspólnego, aktywnego spędzania czasu razem. NieWielki Festiwal Wolontariatu łączy dzieci i seniorów we wspólnej aktywności, to święto pomagania i współdziałania najmłodszych i najstarszych szczecinian – przedszkolaków i seniorów.szczegóły »
Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi
Każdego roku, 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Tego dnia chcemy podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie oddają krew oraz pomagają w szerzeniu idei regularnego oddawania krwi. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca szczególną uwagę na umożliwienie na całym świecie powszechnego dostępu do bezpiecznej transfuzji krwi, jako elementu osiągnięcia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego tegorocznym hasłem jest „Bezpieczna krew dla wszystkich”.szczegóły »
DNI MORZA SAIL SZCZECIN 2019 – kwestie bezpieczeństwa
Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanych w dniach 14 – 16 czerwca 2019 r. DNI MORZA SAIL SZCZECIN.szczegóły »
Konferencja DUM-PUM "Dzieci Dzieciom"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, w ramach realizacji projektu Dziecięcy Uniwersytet Medyczny skrócie DUM-PUM, serdecznie zaprasza uczniów szczecińskich szkół podstawowych do udziału w konferencji pt. Dzieci Dzieciomszczegóły »
Finał XIII edycji „Nieletniego Paragrafu”
Już 29 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej 33 w Szczecinie odbędzie się finał konkursu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pn. „Nieletni Paragraf” .szczegóły »
Dzień Otwarty w NFZ Szczecin
25 maja w godz. 9-14 zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Oddział NFZ w Szczecinie. Tego dnia, w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem proponujemy konsultacje ze specjalistą dermatologiem z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pokażemy materiały filmowe o profilaktyce czerniaka, będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego, studenci medycyny zbadają ciśnienie i poziom cukru.szczegóły »
Festyn „Bezpieczne wakacje” w CKS
Szczecińscy bibliotekarze zapraszają w sobotę, 25 maja 2019 roku na 8. szczecińską edycje akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Na terenie kompleksu boisk przy Centrum Kształcenia Sportowego będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie...szczegóły »
"Ekofestyn" połączony z "Biegiem Dąbskim"
"Ekofestyn" połączony z "Biegiem Dąbskim" odbędzie się w najbliższy piątek w godz. 10.00-14.00 w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie przy ul. Portowej 21szczegóły »
Wielki Piknik Pasji "Pod Platanami"
Jak co roku przedstawiciele sektora pozarządowego spotkają się POD PLATANAMI. To już osiemnasta odsłona wydarzenia, dlatego już dzisiaj warto zarezerwować czas i stać się częścią Wielkiego Pikniku Pasji.szczegóły »
Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie!”, które mają na celu przybliżenie problemu niepełnosprawności w społeczeństwie. Wydarzenie to odbędzie się również na Jasnych Błoniach przy fontannie w godzinach 11.00- 14.00.szczegóły »
Majowe warsztaty pn. “Wolontariat w pierwszych krokach”
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę
Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie społecznej pn. „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 roku w godz. 12.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin Urzędu Miejskiego w Szczecinie.szczegóły »
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED
Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.szczegóły »
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Skorzystaj z miniprzewodnika "Biało-Czerwona"
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja (czwartek) obchodzimy Dzień Flagi. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.szczegóły »
Harmonogram pracy mammobusów - kwiecień 2019
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badania profilaktyczne nie wymagają skierowania.szczegóły »
Odblaski dla pieszych
Pracownicy Referatu ds. organizacji ruchu UM wspólnie ze szczecińską Policją i Strażą Miejską przyłączą się do ogólnopolskiej akcji pn. „Patrz i słuchaj”. W związku z tym 18 kwietnia (czwartek) w godz. 8.30 – 9.30 na skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z al. Wyzwolenia będą przypominać pieszym i kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.szczegóły »
Szybka Randka z Wolontariatem
Wiosna zachęca do zmian. Chcesz zmieniać siebie i świat wokół. Jak to zrobić? Od czego zacząć? – Na te oraz wiele innych pytań chętnie odpowiedzą ochotnicy i ochotniczki – aktywiści i aktywistki z krwi i kości gotowi/e rozwiać wszelkie wątpliwości. Powiedzą gdzie i jak można się zaangażować i dlaczego warto?szczegóły »
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach"
Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie zaprasza wszystkich, którzy myślą o wolontariacie, ale nie wiedzą od czego zacząć, tych którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na ten temat oraz wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą czy wolontariat to coś właśnie dla nich na warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach"szczegóły »
Warsztaty edukacyjne dla pacjentów z cukrzycą typu II
Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty edukacyjne dla pacjentów z cukrzycą typu II. Tematem tegorocznych będzie profesjonalna pielęgnacja stóp u pacjenta z cukrzycą. Warsztaty poprowadzi mgr Iwona Trzepiałowska, specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, konsultant wojewódzki w tej dziedzinie. W ramach warsztatów odbędzie się wykład, a następnie indywidualne konsultacje z oceną stóp i poradą w zakresie właściwej ich pielęgnacji.szczegóły »
Biała Sobota - 6.04.2019
Biała Sobota w SPZOZSW w Szczecinie. W programie m.in. przesiewowe badanie słuchu, spirometria, konsultacje z fizjoterapeutą...szczegóły »
Zapraszamy na Kto? NGO!
Zapraszamy mieszkańców Szczecina 24 marca w godzinach 12.00 - 16.00 do Centrum Handlowego Galaxy, aby aktywnie spędzić popołudnie. W planie występy, konkursy, prezentacje lokalnych organizacji pozarządowych. Każdy jest mile widziany. Zapraszamy na Kto? NGO! – poznaj szczecińskie organizacje mini piknik pasji pod dachem.szczegóły »
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r., w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Rok 1993 zapoczątkował obchody, które od tej pory odbywają się corocznie pod innym hasłem.szczegóły »
II Finał Planet Head Day Szczecin 2019
W sobotę 16 marca, br na Wydziale Nauk o Ziemi US, odbędzie się już II Finał. Cel akcji jest charytatywny, przekazanie funduszy na remont Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii  i Gastroenterologii PUM w Szczecinie.szczegóły »
Światowy Dzień Konsumenta 15 marca 2019 r.
Inspekcja Handlowa jest wyspecjalizowanym organem kontroli powołanym do ochrony konsumentów i praw konsumentów. Ochrona konsumenta to m.in. cały system kontroli, jakie prowadzi Inspekcja Handlowa. Nadzór nad produktami oferowanymi do sprzedaży jest również ważny dla bezpieczeństwa konsumenta. Ważne jest bowiem co jemy, jakie produkty używamy w życiu codziennym.szczegóły »
Bezpłatne badania w kierunku jaskry
Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza pacjentów na trzecią edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, które potrwają do soboty 16 marca 2019 roku na terenie całej Polski. szczegóły »
20 pikników wojskowych na 20–lecie Polski w NATO
Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.szczegóły »
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach"
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
1oo litrów krwi na 1oo – lecie Policji
W 2019 roku przypadają obchody 100 - lecia powstania Policji. Jest to wspaniała okazja, aby tą okrągłą rocznicę uczcić szlachetnym czynem jakim jest oddanie krwi. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej oraz Klubu HDK PCK, przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, zorganizowali akcję poboru krwi pn. „100 litrów krwi na 100 – lecie Policji”.szczegóły »
Tajemnice Szpargałka
Blisko 73 tysiące złotych. Tyle, dzięki Galerii Szpargałek, mieszkańcy przekazali na konta potrzebujących organizacji. Dzisiaj kolejna odsłona jedynej takiej charytatywnej galerii w Polsce. Zapraszamy o godzinie 11 do Ekoportu przy ulicy Arkońskiej.szczegóły »
Depresję można wyleczyć - warto szukać pomocy
23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia z depresją zmaga się ponad 350 mln ludzi, co czyni ją jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Celem kampanii „Depresja. Rozumiesz – Pomagasz” jest edukacja społeczeństwa i walka ze stygmatyzacją osób cierpiących na depresję.szczegóły »
Wykład "Czy o depresji można mówić z optymizmem?"
W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją  22.02.2018 r. ( piątek ), o godzinie 18:00, w Zachodniopomorskim Instytucie Psychoterapii w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej 26/1, odbędzie się kolejny z cyklu naszych wykładów otwartych.szczegóły »
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 18-24 lutego 2019 roku "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.szczegóły »
Badania profilaktyczne w mammobusach
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badania profilaktyczne nie wymagają skierowania.szczegóły »
Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.szczegóły »
Warsztat wprowadzający dla wolontariuszy
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?szczegóły »
Dołącz do DBI 2019!
Przyłącz się do wydarzenia Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 i zarejestruj swoje lokalne przedsięwzięcie DBI. Zapraszamy szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do udziału w tym corocznym wydarzeniu.szczegóły »
Dzień Otwarty w NFZ. Hasło dnia: Cukier szkodzi!
Tego dnia wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Szczecin oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Szczecin promować będziemy życie wolne od nadmiaru cukru w codziennej diecie. Powiemy czym zastąpić biały cukier, aby było słodko, ale zdrowo! Będą też badania poziomu cukru we krwi i składu masy ciała.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Pierwsze kroki w nowym roku mogą być skierowane do wolontariatu. Dlatego serdecznie zapraszamy na warsztat dla początkujących wolontariuszy.szczegóły »
Odblaski na Dzień Babci i Dziadka
Już dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, z tej okazji pracownicy Referatu ds. Organizacji Ruchu Drogowego Urzędu Miasta, Strażnicy Miejscy oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie już po raz kolejny przygotowali specjalną niespodziankę dla seniorów.szczegóły »
Dzień Otwarty w NFZ
W ramach Dnia Otwartego pod hasłem „Cukier szkodzi”, proponujemy badania poziomu glukozy we krwi, pomiar masy ciała i jego składu, pogadanki o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia zębów...szczegóły »
Kwalifikacja Wojskowa 2019
W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet.szczegóły »
WOŚP Szczecin 2019 - Program

W programie m.in.: spotkania, pokazy i prelekcje dla rodziców, atrakcje i warsztaty dla dzieci, hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, no i wspieramy ze wspieram.to Zapraszamy na 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste.

szczegóły »
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Szczecin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy   Zapraszamy na 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste.szczegóły »
Bezpłatne badania mammograficzne
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.szczegóły »
Punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
    Zapraszamy na nasz punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! W ramach kampanii w najbliższy weekend (15.12-16.12) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie w godzinach 11-17 na pl. Lotników będziemy prowadzić wraz z Harcerskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym szkolenia z pierwszej pomocy. O godzinie 14:15 w sobotę będzie specjalny pokaz harcerskich zespołów ratunkowych.szczegóły »
Zielony Wolontariat
W jaki sposób możemy odnajdywać Cele Zrównoważonego Rozwoju na co dzień i pracować na rzecz ich realizacji? Wiele lokalnych organizacji działa według wytycznych zawartych w Agendzie 2030. Również w Szczecinie spotykamy aktywistki i aktywistów, którzy każdego dnia dążą do równości, pokoju i respektowania godności ludzkiej.szczegóły »
Oczy to podstawa. Bezpłatne badanie oczu w Szczecinie.
5 i 6 grudnia wszyscy mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać bezpłatne badanie oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO). szczegóły »
II Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych razem z opiekunamiszczegóły »
IX Kampania Białej Wstążki – Przemoc, historia bez końca?
Rozpoczyna się IX Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia.szczegóły »
Spotkanie edukacyjne ZDROWE DZIECKO dla kadr dydaktycznych
Nauczycieli i Dyrekcję przedszkoli oraz nauczania wczesnoszkolnego serdecznie zapraszamy na Spotkanie Edukacyjne „Zdrowe Dziecko”, które odbędzie się 24 listopada 2018 roku w Technoparku Pomerania mieszczącym się przy ul. Cyfrowej 2-8 w Szczecinie.szczegóły »
XXII Szkoła Międzynarodowego Prawa Humanitarnego
Zajęcia poprowadzą eksperci i praktycy międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wykładowcy renomowanych uniwersytetów i uczelni wojskowych, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.szczegóły »
Tramwaj proilaktyki HIV
Startuje tegoroczna edycja akcji „Tramwaj profilaktyki HIV”, w ramach której pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie będą zachęcać do profilaktycznych badań w kierunku HIV i HCV.szczegóły »
„Przystanek dla serca” w Szczecinie - bezpłatne badania dla mieszkańców
Już 15 listopada personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się Szczecinie, w ramach akcji „Przystanek dla Serca”, którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.szczegóły »
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018
Idea Światowego Dnia Rzucania Palenia narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. szczegóły »
Młodzi Agenci. Młodym Okiem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodzi Agenci. Młodym Okiem”. Tym razem będzie coś dla ciała.szczegóły »
Godzina dla Szczecina wybije po raz siódmy 26 października
Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES zachęca szczecinian do realizacji akcji społecznej na rzecz miasta i jego mieszkańców. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy.szczegóły »
„Bezpieczny senior” – debata
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza do udziału w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie pt. „Bezpieczny Senior”.szczegóły »
Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych
Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.szczegóły »
XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. szczegóły »
Biała Sobota
W Przychodni SPZOZ Szkół Wyższych przy ul. Wojska Polskiego 97 w Szczecinie będzie możliwość wykonania bezpłatnego przesiewowego badania słuchu wraz z interpretacją wyników. Ponadto bezpłatnie wykonywane będą...szczegóły »
Dzień Otwarty Schroniska
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty.szczegóły »
Bezpłatne badania spirometryczne
W dniach 01-06 października 2018 r. obchodzone są po raz kolejny Polskie Dni Spirometrii. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie: „Oddychaj czystym powietrzem”.szczegóły »
1 października - Ogólnopolski Dzień Tornistra
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie uprzejmie informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dzień 1 października 2018 roku został ustanowiony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”.szczegóły »
Metody wychowawcze. Jak mądrze i dobrze wspierać dziecko?
Warsztat skierowany jest do osób, które myślą o wolontariacie na rzecz dzieci lub mają już doświadczenia w wolontariacie z dziećmi – spędzają z nimi czas, pomagają w pokonaniu trudności szkolnych, wspierają w problemach. szczegóły »
Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów
24 września br. rozpocznie się coroczna akcja szczepienia szczecińskich seniorów przeciwko grypie i jej powikłaniom. W tym roku z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać ponad 10 500 seniorów.szczegóły »
22 września wyłączamy kasowniki
W sobotę 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.szczegóły »
Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.
Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.szczegóły »
Wolontariat w pierwszych krokach
Podczas warsztatu poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? szczegóły »
WOPR
STRAŻ MIEJSKA
POLICJA
STRAŻ POŻARNA
POGOTOWIE RATUNKOWE