Wśród wielu wydarzeń zaplanowanych z myślą o szczecińskich seniorach w Tygodniu Inicjatyw Senioralnych, bibliotekarki z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) również zapraszają na inspirujące zajęcia.
12 (wt.) i 15 (pt.) września o godz. 13:00 odbędą się szkolenia z obsługi smartfonów.
Jeśli nie czujecie się pewni w obsłudze urządzeń mobilnych lub potrzebujecie pomocy, związanej z Waszymi telefonami, zapraszamy do Siódemki.
Pomożemy Wam jak odnaleźć się w świecie social mediów i e-maili, podpowiemy, jak wysłać krótki filmik do znajomych, a także pokażemy, jak zrobić perfekcyjne selfie!
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie własnego telefonu komórkowego typu smartfon. Oczywiście pamiętajcie, aby zabrać go ze sobą na zajęcia.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: osobiście w filii nr 7
lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.
13 września (śr.) o godz. 12:00 zapraszamy na specjalne wydanie warsztatów z cyklu [Joga w bibliotece]. Instruktorka jogi Magdalena Grela pokaże, jak osiągnąć wewnętrzny spokój poprzez synchronizację ciała z umysłem.
Będziemy łagodzić stres i codzienne dolegliwości za pomocą połączenia ruchu z oddechem. Sprawimy, że ciało poczuje lekkość, a z głowy ulecą wszelkie napięcia.
Prosimy o zabranie ze sobą maty do ćwiczeń oraz włożenie wygodnego ubrania.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
osobiście w filii nr 7 lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.
14 września (czw.) o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich Seniorów i Seniorki na warsztaty twórczego zastosowania starych gazet.
Wykorzystując ogólnodostępny materiał (makulaturę) zapoznamy Was z techniką tworzenia rurek „wiklinowych”, a także z metodą wyplatania i wykańczania praktycznych ozdób.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
osobiście w filii nr 7 lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) zapraszają na trzy dni wypełnione ciekawymi spotkaniami, warsztatami i pokazami w klimacie indyjskim.
12 września (wt.) o godz. 13:00 będziemy mieli okazję posłuchać opowieści indolożki Anety Krejczy o jej podróżach i pobycie stypendialnym w Indiach. Zobaczymy fotografie z różnych zakątków kraju. Dodatkowo będziemy mieli okazję spróbować masala chai, czyli indyjską słodką herbatę z mlekiem* i przyprawami oraz przekąski.
Spotkanie zostanie poprowadzone przez Anetę Krejczy, która jest kulturoznawczynią i indolożką. W latach 2008-2013 jako nauczycielka Uniwersytetu Wrocławskiego prowadziła na kulturoznawstwie zajęcia dotyczące kultury indyjskiej. Przez kilka lat przygotowywała również studentów Politechniki Wrocławskiej do wyjazdów na indyjską szkołę letnią.
Odbyła kilka podróży na subkontynent indyjski, a także jako stypendystka mieszkała i studiowała w Delhi. Jest współzałożycielką wrocławskiego Instytutu Studiów Azjatyckich i Klubu Podróżnika ISA, była koordynatorką studiów podyplomowych kultura Indii i Tybetu w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jest autorką publikacji dotyczących kultur indyjskich oraz bloga „Moje życie w Indiach” (Blogspot).
14 września (czw.) o godz. 13:00 nastąpi kolejne wydarzenie naszej podróży do Indii, czyli spotkanie z p. Anitą Agnihotri, która porozmawia z nami o tym, jakie są indyjskie kobiety, jak wygląda ich codzienne życie i co zmieniło się w XXI w.
Prelegentka uzyskała właśnie tytuł Szczecinianki Roku za wieloletnią działalność kulturalną i przybliżanie nam atmosfery i smaków swojego kraju. Otrzymała również nominację do miana honorowego konsula przy Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izbie Gospodarczej. Przed przyjazdem do Polski wygrała wybory Miss Indii. Od lat prowadzi w naszym mieście restaurację Bombay, a w ostatnich latach wraz z synem Exotic Restaurants: Bollywood, Tokyo, Buddha. Niebawem będziemy mieli okazję obejrzeć film fabularny oparty na podstawie jej życia.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa barwnych strojów indyjskich. Chętne osoby będą mogły przyozdobić twarz ornamentami, a dłonie zmywalnym tatuażem z tradycyjnym indyjskim wzornictwem.
16 września (sb.) o godz. 13:00 podczas ostatniego dnia naszej podróży dla seniorek zatańczą Rada i Radika Živkovic. Uczestniczki wydarzenia będą miały okazję wziąć udział w warsztacie filmowego tańca Bollywood, inspirowanego tradycyjnym tańcem indyjskim.
Zajęcia będą odbywały się na poziomie podstawowym i nie wymagają specjalnych umiejętności. Prosimy o przygotowanie wygodnego stroju i obuwia (lub skarpetek).
Tancerki są silnie związane z krajem i kulturą indyjską.
Rada Živković jest dyplomowaną nauczycielką tradycyjnej południowoindyjskiej szkoły tańca bharatanatyam i regularnie podróżuje do Indii, gdzie również zdarza jej się występować. Wystąpiła w kilku indyjskich filmach i od lat prowadzi w Szczecinie szkołę tańców azjatyckich.
Na wydarzenia obowiązują zapisy! Chęć udziału w wydarzeniach można zgłosić
tel. (91) 506 50 56 lub mailowo: filia54@mbp.szczecin.pl
12.09.2023