przejdź do głównej treści strony

O bezpieczeństwie na Głębokim

Pokazy pierwszej pomocy, szkolenie z zakresu obsługi środków gaśniczych i praktyczne porady dot. bezpieczeństwa - to wszystko w ramach akcji Tydzień Bezpieczeństwa, która odbyła się na budowie Węzła Głębokie.

Tydzień Bezpieczeństwa to cykliczne wydarzenie, organizowane przez branżę budowlaną. Jego celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań w pracy, edukacja i budowanie świadomości - wszystko w celu podnoszenia bezpieczeństwa na budowach i ograniczenia liczby wypadków. Podczas pokazu strażacy przedstawili praktyczne porady co robić a czego unikać w sytuacjach kryzysowych, przeprowadzili również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz obsługi środków gaśniczych. W tym roku organizowana jest 7 edycja wydarzenia. Organizatorem akcji jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

O inwestycji
W ramach inwestycji powstaje pętla tramwajowo-autobusowa z przystankami door-to-door. Modernizowana jest infrastruktura drogowa. W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. W sąsiedztwie pętli powstanie parking park&ride. Zmodernizowana zostanie również ulica Kupczyka. W ramach prac wybudowane zostaną również nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą jest firma Strabag Sp. z o.o.

Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie 

Autor:  Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

07.10.2020